Вече стана на 2г и 4м а не й се чува за гърнето.

  • 645
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Както писах по-горе Рали стана на 2г и 4м а въобще не й се чува за гърнето. Имам чувството, че не знае за какво да го ползва. Обяснявам й идва с мен в тоалетната ама резултат никакъв. Имам 2 гърнета и седалка за тоалетната. Как мами вие научихте вашите дечица да сядат на гърнето? Е не само да сядат ами и да правят нещо вътре. Тя седи малко става и ми вика браво или няма нищо а то наистина няма само си посядва за малко. Ще чакам съвети от опитните. Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 441
И двете ми деца започнаха да ползват гърне много рано.Още през осмият месец,когато започваха видимо да се напъват(за голяма нужда), събувах гащичките и слагах на гърне.
Малкият обаче не искаше да сяда и го държах над гърнето(почти до годинката).От само себе си след като разбраха за какво служи гърнето,започнаха и да пишкат там.Зимата като пуснаха парното в къщи го оставих без памперс.Напиша се 2-3 пъти и като не му хареса да е мокър започна да си казва.Времето вече е топло,така,че въоръжи се с търпение и успях в ученето  Peace.

# 2
  • Мнения: 750
Ами.... не ми се е налагало да я у4а! newsm78Та каката,като беше на 11 месеца,еда сутрин я намерих седнала на гърнето...свалила памперса и си вика ,,баоооо,, Mr. Green!
После...аз и слагах памперса,тя го маха и ми се смее Crazy!Сама се нау4и....не съм висяла от горе и да я у4а!
Сега с беба...ще видим,рано ни е още за гърне!
А щерката на комшийката ми е на 4 и половина...и още ака на памперса! ooooh!
Жената в 4удо се вижда! #Crazy

# 3
  • Мнения: 6 461
Тошко на 2 годинки започна да ходи на гърне.
Определено лесно се научи,но преди това не искаше и да чуе за гърне.

За Пламен не знам как ще е ... Thinking
Да се надявам ,че няма да имам проблем когато стане на 2г.
За сега изобщо не иска и да чуе за гърне.

# 4
  • Мнения: 46 434
Става с пробване от време на време, примерно през месец.
Като "узрее", сама ще ти покаже- няма да се дърпа, ще проявява желание сама да сяда на него ...

Дъщеря ми стана готова на 2г. и 8 м. Peace

# 5
  • Мнения: 3 322
След проблематично-хистерично принуждаване на големия ми син(на 1.5 години), по съвет на педиатърката оставих малкия "да узрее". На 2.5 години на вилата (беше пролетната ваканция) му предложих - да полеем тревичката. След 20-30 мин сам ме повика и така за 10-на дни свикна. Прибирайки е в София, отказа да ходи на гърне, но на тоалетната с огромно желание.... След 2-3 дни купих гърне, но въобще не сме го ползвали. Нито веднъж не се напишка,нито наака! Изчакай още малко, и не обръщай внимание на "компетентните" мнения!

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да споделя - от два дни съм махнала памперса, но си се напикава дъщеря ми. На гърне също не сяда, но през час я водя в банята на земята на плочките пуска и тук-там имам попадения.
За съжаление не знам до къде ще стигна, че до обяд я гледа баща й, а на него май няма да му се занимава.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 522
Става с пробване от време на време, примерно през месец.
Като "узрее", сама ще ти покаже- няма да се дърпа, ще проявява желание сама да сяда на него ...

Дъщеря ми стана готова на 2г. и 8 м. Peace
тоже , моите месец по-рано  Peace

# 8
  • Мнения: 8 450
Никол,биби Hug,значи има надежда и за нас- на 2.4 сме.
Темата за гърнето е в обсега на Лиорена Wink,дано се появи. Heart Eyes
Ами..аз съм мързелива майка и не си давам зор.Лятото ще се научи,има време.Лошото е ,че с парите,които давам за памперси,мога да купя нещо по-смислено,но....здраве да е .Всяко нещо с времето си. Laughing
Имам познати,които носят гърне навсякъде и го пласират по градинки,където им е удобно.Е това не го намирам за нормално.Учене на всяка цена-мерси!

# 9
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми също отказваше категорично да седне на гърне, а когато седнеше, точно така правеше - 1 минута, ставаше и казваше Браво, ама за какво и тя не знаеше...Нямаше абсолютно никакъв смисъл да я моля. Като стана на 2г7м една сутрин реши, че повече не иска памперс, а гащи. Сложих й, напикаваше се 3-4 дни и на 5-я вече все едно никога не беше носила памперс. Сама си казваше и си пишкаше на гърнето, а малко по-късно и на тоалетната. По голяма нужда обаче нещо не разбираше как се ходи и получи страхотен запек от стискане. В чудо се видях! За щастие нещата се оправиха след около 2 месеца. Пак така, изведнъж я осени мисълта, че може да се напъне все пак. Явно всяко нещо с времето си и моят опит показа, че колкото повече се опитваш да ги насилиш да направят нещо, толкова по-зле става!

# 10
  • София
  • Мнения: 172
Здравей,

Моят момък съвсем до скоро и дума не даваше да стане да седне на гърне, риташе го, прибираше го на място, крещейки и тръшкайки се... А ето че от миналия вторник през деня го оставям по гащички и с пампа само докато спи. Той сега е на 2 г. и половина.
Да дам предистория. От около месец, максимум 2 успявах да го накарам да седне за по някоя нужда 1-2, най-много 3 пъти на ден. Същевременно си пишкаше и ашкаше в памперс и то с кеф, ако успее да се спотаи. Малко като игра на криеница:-)
Как го накарах да сяда въобще - ами щом го чуя че се събужда, така както му казвам добро утро, му махам и памперса, преди да е успял да се облекчи (после се усети и взе да протестира, но с благ тон и разсейване игнорирах протестите). Виждам, че е пред изпишкване и му казвам, че пишето е голямо и трябва да се изпишка. Ако откаже да седне на гърнето (дъската още повече я недолюбва), му казвам, че ще опишка леглото или стаята и еди кое си другарче няма да иска да идва да си играе у нас като изцапа така. Това не винаги минаваше като аргумент. Ползвала съм и заплахи, че ще трябва да го накажа с прибиране на атрактивна играчка, ако не седне и опишка нещо. После като възприе идеята, че все пак ще трябва и да сяда понякога. Съм му давала и играчка (колкото и да не е възпитателно) или пускала филмче. Преди баня, понеже много обича водата, съм му поставяла условието да се изпишка и изашка първо и чак тогава в банята. Имах един случай на бързо излизане за среща с майката на негова приятелка - мотивира се детето, че ако не се изходи бързо и хапне бързо, няма да може да се види с другарчето си. Свърши и двете.
Много от полза ни бяха братче и сестриче негови другарчета, които отдавана ползват гърнета. Не се включи веднага, но поне като водехме дебата за гърнето си говорехме какво те са правили, как са ползвали гърнето. А каката е авторитет за него.
И така докато миналия вторник се наашка в пампата навън и аз нямах резерв. Изчистих го и го оставих без памперс, само с панталона, както си беше. Питах го често пишка ли му се, но му се доходи чак у дома (след близо 2 часа с пиене на течности). После не искаше да му слагам гащи, но вечерта баща му му каза, че щом не ми позволява да му обуя гащи, ще трябва да го накаже (след много други обяснения за ползи, защо, кой още и т.н.) като му прибере Мишко - най-близкия му плюшен приятел. Рев тръшкане, но остана без него до сутринта. На сутринта си го поиска с аргумента, че му е минало наказанието,тогава аз го подсетих, че трябва първо да обуе гащите и той се съгласи. През тоя ден 1 или 2 пъти се напишка къде нарочно, къде по навик (все пак имаше навика, че щом е облечен, значи има къде да пикае). После се е случвало още 2 пъти за тази първа седмица - веднъж като се инатеше и тръшкаше, а друг на една пързалка (не че се е улисал в игра, ами си зае типична мъжка поза за пиш, но с панталон:-). Сигурно ще има и още фалове, но аз считам процеса за започнал и съм доволна, че въпреки подхода на натиск от наша страна, той вече се кефи, че пишка като голям и ми съдейства, казва си и е ентусиазиран.

Аз самата не им виждах края на памперсите, мислех, че няма да го вземат на детска и т.н., пък ето на - изненада!

В нашия случай натиска чрез наказание беше ефективен метод, но мисля, че един от най-неподходящите. Тъй че, ако може го избегнете или прецени да не се амбицира детето и настрои още по-зле.

Желая успех и на вас! Времето тъкмо е подходящо, но и детето трябва да е готово и психологически самото то да приеме идеята.

Последна редакция: пн, 14 май 2007, 15:49 от bobi_bgd

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Става с пробване от време на време, примерно през месец.
Като "узрее", сама ще ти покаже- няма да се дърпа, ще проявява желание сама да сяда на него ...

Дъщеря ми стана готова на 2г. и 8 м. Peace
тоже , моите месец по-рано  Peace

И ние така  Peace. От две седмици всичко си прави в гърнето и си казва. Я имаме два фала за цялото това време, я- не. На две години и четири месеца е.

Общи условия

Активация на акаунт