Бременност и сенна хрема

  • 565
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Момичета, има ли сред вас такива които са преминала през сенната хрема през пролетта. Питах моята лекарка какво мога да капвам, за да облекчи сърбежа и кихането и тя ми каза, че всякакви капки мога да си капвам независимо, че на всички пише да не се използват от бременни. Но не смея. Вие какво вземахте?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 603
Кихам си, та чак ушите ми плющят.
Предпочитам да не експериментирам. Прочетох на няколко препарата, че не са подходящи и не ги взех, щях да търся нещо хомеопатично.... ма така си и остана.

# 2
  • Мнения: 143
Спокойно можеш да пръскаш Алергодил. Доста ми облекчи състоянието когато бях бременна. Изписаха ми го акушер-гинеколог. Има и хомеопатични таблетки, а също и капки за нос които са абсолютно безвредни. В момента кърмя, нямат негативен ефект

# 3
  • София
  • Мнения: 389
ох и аз кихам та се замайвам, сърби нос, очи сълзят, но честно казано не бих рискувала да пия нещо. Ходя на разходки по рано сутринта иначе след това като се разхвърчат онези бели пухчета няма спасение, също така затваряй в къщи вратите към терасите за да не влизат у вас, плискай си със студена вода лицето по често и те скоро ще изчезнат.

# 4
  • Мнения: 6 461
Много се извинявам ,че малко ще отклоня темата
Искам да попитам ...всъщност тази пролет за първи път ми се случи да получавам някакви дразнения по лицето ,носа
От време на време кихам,сърби ме носа и лицето.
Това ли е всъщност алергия Thinking.
Друг път не ми се е случвало.
Може би ще трябва и да се тествам.Вие направихте ли си тест за тази алергия?.

# 5
  • Мнения: 2 467
Кихам си, та пушек се вдига  Laughing Избягвам "пухестите" зони. Не съп приемала нищо и като бременна, и сега - кърмя.

# 6
  • Мнения: 686
Не ми се рискува.Капвам само физиологичен разтвор,но няма голям ефект

# 7
Аз също изкарах доста изнервяща сенна хрема миналата година докато бях бременна,защото не посмях да вземам нищо облекчаващо.

# 8
  • Мнения: 4 915
Имам много неприятно изявена сенна хрема - течащ нос, сълзящи очи, раздразнено гърло, кихане... Tired

Миналата пролет и като бременна, и като кърмачка, ползвах Eуфорбиум - хомеопатичен спрей за нос. Помогна ми.

Миналата седмица пак си го купих и ползвах. След три дни симптомите и проявите на алерията затихнаха и изчезнаха.   Mr. Green


# 9
  • Мнения: 79
Free Soul, златна си. След като е хомеопатично и аз ще го потърся, а и за три дни да ти изчезнат симптомите си е направо супер  Grinning Благодаря за съвета. Ще докладвам как ми е подействало, че явно има доста мами със сенна хрема   Hug

# 10
  • Мнения: 4 555
Имам сенна хрема, но нищо не правя. Не бих рискувала да пия каквото и да е. И без това до юни ми минава, мога да издържа, не е кой знае каква трагедия.

Общи условия

Активация на акаунт