Мнения за 92ро и 93то ОДЗ

  • 592
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 074
И двете са в квартал Левски Г.
Моля, ако имате впечатления, да ги споделите Wink

# 1
  • Мнения: 998
Големият ми син ходеше в 91 ОДЗ. А другото в квартал Левски е 91-во. Да не би да бъркаш? 91-ро е срещу училището, а 92-во до последната спирка на тролей №1. Първо го записах в 91, защото е почти до блока ни. Беше на 2,5 годинки и тръгна в яслената група. Ходи точно 3 дена. Има там една дебела възпитателка, мисля че Стоилова се казваше. Сутрин като я видеше на вратата и изпадаше в истерия. Колкото пъти минех под прозорците на яслата се чуваха ревове и писъци. И на третия ден, когато душичката успя да ми каже, че ги дърпали за косата, за да седнат да се хранят избеснях и не стъпихме повече там. Директорката на 92-во е някаква връзкарка, комерсиална е до немай и къде. Чувала и съм и добри неща за учителките в групите, а и базата им е добра, но....моят опит е такъв.
Още на 4-ия ден тръгна в 91-ра(имахме късмет просто, а и се примолих на директорката, обясних й каква е ситуацията и тя ни прие). Директорката там е много интелигентна жена и впечатлението ми е, че перфектно ръководи ОДЗ-то. Например гледането на ТВ е строго ограничено, забранено е пускането на чалга и т.н. При грубо отношение към децата, учителките хвърчат и т.н. Ние попаднахме на превъзходни учителки - Георгиева и Доцева и съм много много доволна. Но в групата имаше и недоволни майки - всеки с очакванията си!
Пожелавам ви успех  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 074
Аз точно за 92ро питам, защото ни е до блока Wink
Какво значи "комерсиална"? Тя няма никакво право да иска пари под какъвто и да било предлог. Нито да отказва да ми приеме детето поради причина на отказ да се дадат пари.
Какво точно имаш предвид?

# 3
  • Мнения: 998
Няма право, но се започва едно дълго обяснение за дължината на списъците и за чакащите преди теб. Аз бях записала малкия на детска кухня там и получавах порцион, който не покриваше и половината на бурканче от детска храна.
Но това за директорката не е толкова съществено. Важното е отношението към децата. Когато записвах големия ми син там за градина, тя заедно с мед.сестра ми обясняваха, че адаптацията на детето може да отнеме 6 месеца, дори година!!!! Е как да слушам детето си да реве и да се тръшка толкова време?!
Всъщност реалният ми опит за работата в градината е само през тези 3 дни, в които ходихме. Ако няма да даваш детенцето си в яслата, а направо в детската градина, предполагам, че положението ще е по-различно, защото познавам доста майки, доволни от градината.
Докато писах предишния си пост малко обърках номерата на градините, после ги поправях и не е много ясно. Значи доволна съм от 91-во и недоволна от 92-ро ОДЗ!!!

# 4
93 ОДЗ е в Красно село до пазара в София. Страхотно детско заведение.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 074
Благодаря и на двете Wink

# 6
  • Мнения: 5 468
тя заедно с мед.сестра ми обясняваха, че адаптацията на детето може да отнеме 6 месеца, дори година!!!!
Това вече няма да е адаптация, а просто детето ще се примири. Адаптира се, около 2-3-4 седмици максимум. После връхлита като хала вътре и си търси играчките и приятелите.

Общи условия

Активация на акаунт