Продукти на генното инжинерство, генно модифицирани растения, животни

  • 1 267
  • 17
  •   1
Отговори
  Не зная дали тази тема е точно за клюкарника...тя засяга пряко (не)здравословното състояние на все-повече от нас, които не можем да си позволим лукса да отглеждаме сами храната си. 
Причината да я пусна е тоталното затъмнение по въпроса с какво всъщност се храним ежедневно - от новородените до старците, колко далеч вече са отишли нещата в тази посока. Както и до какво води системното приемане на такива "храни".
...Какви са последствията от  внедряването на мутанти в екосистемата..

Ще се радвам да разбера мненията ви.   И... не се заблуждавайте, че това не ви засяга!  Close (finger)

Ето ви и подробности...  http://ecosw.dir.bg/kniga/index.htm

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пинк Баба, незнам какво очакваш да ти отговорим... няма отърваване от това...ако можех да гласувам срещу генното инжинерство , бих го направила... гледам да не купувам генно изменени храни, но вече всичко е генно модифицирано ...  дори в доматите слагали хормони от паяци и др... и вегетарианците нямат шанс да останат такива .... чак след 100 години и повече ще разберем , т.е. не ние, но децата ни и внуците ни, какви са били последствията ....

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А Новартис..незнам дали е същата фирма, продава флуорни капки за бебета у нас ... и разни други "полезности "

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 19:48 от secretgarden

# 3
А Новартис..незнам дали е същата фирма, продава флуорни капки за бебета у нас ... и разни други "полезности "

 Същата е, мила, същата е.... и в адаптираните млекца ги добавят "полезностите", и в сокчетата...доста стягат примката вече.
Ама и ние си го заслужаваме, щото си мълчим като   (_!_) .

# 4
.... чак след 100 години и повече ще разберем , т.е. не ние, но децата ни и внуците ни, какви са били последствията ....

 А последствията не ги ли виждаме вече?? В последните 12 години (баба не е на 15) болниците са пълни целогодишно, децата са все болни от нещо и зиме и лете, да си алергичен вече се счита за нормално....
Когато Баба беше ученичка (не много отдавна..),  във всеки клас имаше по 1 , максимум 2 по- пълни дечица.  Днес, като вземам по-голямата от училище..... лелее-е-е-....  окото ми се е уплашило.  Едни тлъсти четвъртокласници - на корито гледани !!
И тук-таме нормално дете...
  Това го нямаше преди 15 години, бе хора.. Naughty

# 5
Точно затлъстяването едва ли е продиктувано от генното модифициране на храните. Връзката е дотоклкова, доколкото храната става все по-евтина, т.е. достъпна, а човека е просто животно и тъпченето му е любимо занимание.
Според някои теории алергийте пък са следствие на стерилизирането на средата, демек пак е трудно да се намери връзка точно с ДНК-то на храните.

# 6
  • Мнения: 6 167
генно модифициране?
кои са генно-модифицираните храни, произведени в България?
или говориш са третиране на животни и растения ( с химикали, хормони и тн)?

# 7
генно модифициране?
кои са генно-модифицираните храни, произведени в България?
или говориш са третиране на животни и растения ( с химикали, хормони и тн)?


Говоря не само за третиране, а за намеса в структурата на ДНК (виж линка..) ГМ храни официално няма. Но има храни, произведени от ГМ растения Това като цяло са вносните храни и консерви в супермаркетите. Те неслучайно са евтини.
Относно растенията..соя, сортове пшеница, голяма част от царевиците, рапица, и др 
 Соев лецитин е емулгатор за всички сладкарски изделия, за които можеш да се сетиш, има го като добавка към какво ли не. Соевото брашно е основна съставка на малотрайните колбаси и куп още храни, някои от които се продават като "ЕКО". 
 със соеви брашна и смески хранят масово животните в големите европейски ферми и у нас (освен, че ги тъпчат с хормони и антибиотици)  Това после го ядеш ти , щото си на края на хранителната верига...  трябва да ставам, ще довърша по-нататък..))

# 8

Според някои теории алергийте пък са следствие на стерилизирането на средата, демек пак е трудно да се намери връзка точно с ДНК-то на храните.


 Коя среда имаш впредвид ?

# 9
Знам със сигурност за бисквитките Хогаренас - онези дето уж са с фибрии незнам какво още полезно и диетично - внасят се от Аржентина и са от генно модифицирана пшеница
Генното модифициране е "привнасяне" на гени в едно растение от друго с цел д стане по-някакво си .. Пример: на домати например се привнасят гени от тиква, за да са по-твърди и трайни. Истината е, че наистина все още и самите учени, които го правят не знаят дали и как се отразява на човека. Информацията ми е от преподавател в Лесотехническия университет..

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
генно модифициране?
кои са генно-модифицираните храни, произведени в България?
или говориш са третиране на животни и растения ( с химикали, хормони и тн)?



В България има засяти ГМО царевици на Пионер ... лично съм ги виждала с очите си ... огромни полета

# 11
  • Мнения: 6 029
ооо амааааааааааааан от отровни шишета...... от генномодифицирани храни... абе хора вие ше умрете от притеснение какво трябва и не трябва да се яде, не от продуктите на генното инженерство...
ми ше хода да са гръмна с патрони за глиган и ше приключа с притесненията веднъж завинаги!

# 12
  • Мнения: 4 195
А Новартис..незнам дали е същата фирма, продава флуорни капки за бебета у нас ... и разни други "полезности "

 Същата е, мила, същата е.... и в адаптираните млекца ги добавят "полезностите", и в сокчетата...доста стягат примката вече.
Ама и ние си го заслужаваме, щото си мълчим като   (_!_) .
тук майките имат избор - да кърмят Peace
Имам нива - 2 декара, свекър ми ще ме разведе, че не искам да я копая, близо до София е - желаещи да си самопроизведът храната на нея - чиста и натурална ще е и е много вкусна. Моето дете цяло лято е на 80 % домашна храна - домашно прясно и кисело мляко, домашно козе сирене, свинско и то домашно, почти всички зеленчуци - домашни - ми пак боледува, пак е бил в болница 2 пъти със стомашен вирус, с рядкото заболяване - Георгафски език е, такла че - авторката не е съвсем права - не всичко е от храната.
И ако нямате моите варинати на хранене какво - гладни ли ще стоите newsm78, освен с писане по форума по друг начин ще се опитате ли да промените храненето на децата си - сериозно питам, някой ще дойде ли да си произведе храната сам - съмнявам се, жестково се съмнявам Naughty

# 13
Коя среда имаш впредвид ?

Хабитатът, казано на "чист" български.

# 14
  • Мнения: 6 167
генно модифициране?
кои са генно-модифицираните храни, произведени в България?
или говориш са третиране на животни и растения ( с химикали, хормони и тн)?


Говоря не само за третиране, а за намеса в структурата на ДНК (виж линка..) ГМ храни официално няма. Но има храни, произведени от ГМ растения Това като цяло са вносните храни и консерви в супермаркетите. Те неслучайно са евтини.
  Това после го ядеш ти , щото си на края на хранителната верига...  трябва да ставам, ще довърша по-нататък..))

благодаря за пояснението, знам какво е ГМО.
въпросът ми беше не дали има внос, а дали се произвеждат в бг, това ти е убягнало.
кой институт в бг разработва ГМО с други думи?
аз да си призная съм много по-притеснена от третирането, а не от генното модифициране.
хормони на растежа, торове, консерванти и тн. списъка е безкраен.

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 14:38 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт