Дразни ли ви..?

  • 3 429
  • 90
  •   1
Отговори
  • DE
  • Мнения: 967
Дразни ли ви отношението на продавачките в магазините, на сервитьорките и др.?
Последно време мен ме дразнят ужасно. Особено един магазин в Бс - има много хубави дрехи, обаче няма да стъпя заради отношението. Гледат ме (а и не само мен), сякаш съм отишла пари да им искам.
А като седна на кафе идва госпойцата и ме гледа като теле без да ми каже нищо. Явно хич не им се бачка на тия хора!!!
Вярно, че и заплатите им не са от най-добрите, но пък аз също работя с клиенти и не съм си позволила никога такова отношение!
Благодаря, че ме изслушахте(прочетохте)!

# 1
  • Мнения: 1 072
Имаш проблеми със самочувствието, значи.
Потренирай малко поразяващ поглед, отиваш в магазина и не молиш, а заповядваш да ти дадат това, което искаш. Това е моят подход към оттекчените от живота служители.

# 2
  • Мнения: 3 423
В повечето случаи ме дразни.
Но има магазини и продавачи,
дето съм готова и последния си
цент да дам. И то доброволно.
Жалко, че са рядко.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 348
аз пък ги разкарвам с поглед
ноо мразим да ме пита кво искам
ми да се размотавам из магазина без да ме карат да си купувам нещо искам
ааааааааа

# 4
  • Мнения: 1 079
Зависи с каква нагласа отиваш ,според мен .И лошо да ме гледат аз се правя на наивна и искам и това и онова .Почнеш ли да се връзваш ще останеш без нерви .

# 5
  • DE
  • Мнения: 967
Не бе, хора!
Нямам проблеми със самочувствието, просто искам едно нормално отношение.
А не да ми крещят насреща или две моми да ме обсъждат помежду си в мое присъствие! Shocked

# 6
  • Мнения: 73
И мен ме дразни, но и аз като letia6tata_krava започвам да се отнасям към тях както те към мен хората са го казали "Каквото повикало, такова се обадило"
Аз съм работила като сервитьорка и никога не съм се отнасяла с клиентите по такъв начин, докато повечето колежки се държаха като хванати от гората, та после не можех да смогна да си обслужа клиентите всички идваха и сядаха на масите, които аз обслужвах, който както си го направи... по-добро отношение - повече клиенти, съответно и по- високи доходи(било то заплата или бакшиш)  Mr. Green

В момента работа в офис, пак с много хора, и защо ли пак ми се е паднала нелюбезна и олигифренясала колежка, незнам, май нещо им куцат обноските на някой хора...

# 7
  • Мнения: 3 423
аз пък ги разкарвам с поглед
ноо мразим да ме пита кво искам

Сетих се, че наскоро, като пазарувах
детски дрешки, влязох в един магазин,
където любезно ме посрещнаха: "Какво
обичате? Нещо да ви покажа?" И аз си
казах какво искам, показаха ми друго,
казах си, че не ми харесва, искам трето,
показаха ми четвърто, на петото някак
се отегчиха, усетих, че повече не им се
занимаваше с мене. Аз пък си казах, че
едва ли ще купя нещо от това магазинче.
Такива работи хич не обичам. Хич не ми
харесва да съм зависима от продавачки,
които, от една страна, крият стоката зад
гърба си, сгъната, и не ти дават шанса да
попаднеш на това, което търсиш, защото
след като са ти показали третия парцал,
им докривява случайността, че са те срещнали.
Има нещо сбъркано в концепцията на подобен
род магазини. Жалко, че са масово явление у нас.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 13:13 от Liska

# 8
  • София
  • Мнения: 8 348
на мен все ми обръщат внимание
аз пък не ща
само ходят след мен и
какво да ви покажа
ми нищо, аз си виждам
какво точно търсите
ето вижте еди кво си
уф
и като не се отърва си тръгвам недогледала

Лиске да, и аз не обичам рафтовете
но при бебешките дрешки това е класиката
да направим бойкот а
аз едно време щях и производителите на момчешки дрехи да съдя за пропуснати ползи ама......уиде

# 9
  • Мнения: 3 205
Щом не ми хареса нещо, не стъпвам повече там. Не влизам в излишни спорове, не обръщам внимание на кисели физиономии, просто не пазарувам повече от даденото място.

# 10
  • Мнения: 534
Дразнят ме разни там девойки,дет си мислят че кат работят в магазина и е техен.
Тогава прилагам следната тактика-карам ги да ми покажат всичко и не купувам нищо  Twisted Evil
Със сервитьорките-или не оставям бакшиш или им давам пари за сметката в дребни стотинки(по 10-20ст.)
Да посмее втори път да се прави на важна  newsm66

# 11
  • Мнения: 3 423
Нямам проблеми със самочувствието, просто искам едно нормално отношение.

Разбира се, че нямаш проблем със самочувствието.
Проблемът е в магазините, дето се правят на бутици,
а персоналът им - на облечени в шумящ абажур лампиони.
 

# 12
  • Мнения: 68
Преди ме дразнеше. Сега вече рядко се впечатлявам. Е, от онези дни ми се случи да направя скандал в един магазин, но бях предизвикана. Продавачките бяха нагли, на въпроса  "Бихте ли ми казали дали имате един размер по-малка блуза" ми отговори едната "Ми не знам, ВИЖ (е това говорене на "ти" пък как ме дразни) там."  Е то тя ако не знае, аз ли?  newsm78  А другата допълни "Е какъв по-малък размер, тука да не сме детски магазин". Накрая пък се разсърдиха, че не съм върнала дрехите, които пробвах, по местата им, ами съм им ги връчила те да ги подреждат. Но днес пак мисля да намина, да видя дали няма да са по-мили. Mr. Green
На сервитьорки по-често се дразня. Направило ми е впечатление- колкото е по-смотано заведението/кафенето, толкова и обслужването е по-кофти. Затова избягвам такива места.

# 13
  • Мнения: 1 492
В повечето случаи не им обръщам внимание, казвам, че просто разглеждам и си излизам, но на една продавачка няма да простя - попитах дали мога да пробвам един панталон, а тя ми каза - Ако носите пари в себе си, може, иначе - Не  Shocked Смениха продавачката, но още не съм влизала в този магазин.

# 14
  • Мнения: 6 167
има един магазин на Триумф в София. до църквата "Св. Георги".
е там какво чудо работи  Sick
откровено казано мен ми е неудобно да влизам вътре. чувствам се тъпа, грозна и нахална.
тия жени с поглед убиват.
лошто е, че само от там мога да си купувам сутиени, давам пари, не е да влизам само да гледам и да им нарушавам приказката...  Sad а миналото лято дадох и 170 лева за бански пак от там.
последният път като бях в Бг пак влязох с идеята да си купя един сутиен.
така ме гледаше едната, че си купих сутиен, който не го пробвах, само по номер.
и не ми става.....

много ще ви помоля - ако знаете магазин друг специализиран на Триумф в центъра на Сф да ми кажете...

Общи условия

Активация на акаунт