за домашните цветя и въшките

  • 3 871
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
имам питанка ,как да спася цветята си ,видях се в чудо тръгва от едно и след време всичките вече са така newsm78по-точно проблема е следния-листата им стават лепкави и от обратната страна се виждат едни такива като песъчинки ,кафеникави полепнали по тях.дано да сте ме разбрали ,ама дайте съвет ,че така постепенно почват да падат листата и всичко отива на боклука Sad

# 1
  • БГ
  • Мнения: 349
Това са щитоносни въшки. Аз ги чистя с памук и лавандулов спирт,и пръскам с Детрал, но не се унищожават съвсем.В темата на цветарките ми казаха с един препарат айкън, виж там не съм го  пробвала още.

# 2
  • София
  • Мнения: 803
Би 58 за памуклийки въшки
Брейв за акари и щитоносните
и двата препарата са за пръскане.
А най-добре вземи листенце с вредител върху му и го отнеси в селскостопанска аптека, там винаги са по-компетентни от хората в цветарските магазини. Успех

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Заповядай тук, имаме си и албум с болести по цветята, и специалисти, и купон си правим

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Знам, че цветето се пръска със сапунена вода.

# 5
  • Мнения: 315
Сапунена вода или Лактофол

# 6
  • Мнения: 11 307
Същата работа върши и настойка от тютюн. Няколко цигари се отварят и тютюна се накисва във вода да престои няколко нощи, да се вмирише до припадък, след това се прецежда, налива се в пръскалка и се пръскат поразените места.

# 7
  • Мнения: 296
Това са щитоносни въшки. Аз ги чистя с памук и лавандулов спирт,и пръскам с Детрал, но не се унищожават съвсем.В темата на цветарките ми казаха с един препарат айкън, виж там не съм го  пробвала още.
Айкън може да намериш във ветеринарните аптеки-това е препарат за унищожаване на бълхи и кърлежи. Върши наистина много добра работа и срещу листните въшки по цветята. Ние нашите ги пръскаме с ектомин (пак е вет.препарат) от няколко години и сме много доволни. Като почнем с него караме наред-кучета,котета,цветя... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт