Много суха кожа на бузките-непрекъснато се напуква...

  • 2 671
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Имали ли сте такъв проблем с кожата на лицето на бебоците си - бузките се напукват и стоят като шкурка, толкова грахави и сухи. Мажа ги с какво ли не - на Seba-med, Excipial , уж все мазила за деца със суха и чевствителна кожа, но на нас не ни помогнаха. Сега грапавината се отлющи и бузките са меки и гладки, но обикновено след време става същото...
Та ако сте имали същия проблем с бебоците си, моля споделете с какво ги оправихте. Мнооого благодаря!

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:25 от vesimir

# 1
  • Мнения: 179
        Пробвай с крем"Здраве".На моята дъщеря много и помага.

# 2
  • София
  • Мнения: 938
Аз ползвам крема Атодерм за много суха (атопична) кожа на Био-Дерма, много съм доволна. Мажа я сутрин и вечер и всеки път, след като й мокря лицето. Преди ползвах Екзомега на А-дерма, и той става, но от Атодерм съм по-доволна. Мажем и цялото тяло.

# 3
  • Мнения: 8 999
Преди хиляди години и моето бебе беше с много суха кожа. Някак балансирах положението със стотици мазила, докато навърши 2 г. Тогава внезапно започна да й се напуква кожата на дланите - до кръв. Заведох я в лаборатория Анаста, където се занимават единствено със стафилококи, по препоръка на нашия педиатър. Наистина се оказаха стафилококи - вътреболнична инфекция още от родилния дом, която вече толкова беше напреднала, че лечението се оказа изключително мъчително, както за детето, така и за нас. Добре е всяко новородено да бъде изследвано за тази гадост - инфекцията е много разпространена из родилните отделения, а лечението, докато детето не е навършило 1 г. е елементарно. После става много проблемно. Дори и само за твое успокоение е хубаво да се направи такова изследване.

# 4
  • Мнения: 179
baibibi  , къде се намира тази лаборатория?
 Милен ми е със екземи по краката и ръцете, още от бебешка възраст. В медицинска академия, от Алергология казват, че е тип алергия. От Кожна клиника казват, че е суха кожа, която до побертета щяла да отшуми.
 На кого да вярва човек?
 Изпробвахме всякакви лосиони за атопична кожа, но без особен резолтат. Два дни да го пратя на гости при свеки и петната пак се появяват. Сърбят го ужасно.

# 5
  • Мнения: 251
И ние бяхме така и аз съм ползвала крем "Здраве" и "Бочко", много бях доволна и от двата.

Прочетох мнението на baibibi и според мен за твое успокоение по-добре се консултирай с лекар. Успех   bouquet

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Балсамчето Nachtkertzen (Нахткерцен) на dr.Teiss (Тайс)

Родих се с този крем!

Горещо препоръчвам.

Преди това минахме през всички марки козметика!

# 7
  • Мнения: 179
Не е приятно, 6г. и половина, да гледам детето си,  как се мъчи денем и нощем. Sad
 Когато се межем редовно, петната изчезват, но остава лек, дразнещ сърбеж.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:07 от hrus_hrus

# 8
  • София
  • Мнения: 2 003
И аз ти препоръчвам Нахткерцен балсам на д-р Тайс

# 9
  • Мнения: 4 473
baibibi  , къде се намира тази лаборатория?

Къде точно се намира и аз не знам (ориентировъчно около зала "Универсиада" ), но ето ти телефон в лабораторията, те ще ти обяснят.
"Анаста" -  979 20 24

# 10
  • Мнения: 5 255
  newsm10
Д-р Тайс Nachtkerzen Balsam е подходящ, както за грижа за кожата,
така и като придружаващо средство при терапията на невродермит,
проблематична кожа (приложение върху големи участъци),
а също и за чувствителна кожа при малки деца.
Попива бързо и не съдържа парфюм и оцветители.

# 11
  • Мнения: 4 668
При това положение ти е нужна консултация с лекар и наистина специализирана козметика !
Nachtkerzen е страхотен крем  Peace

А това , което прочетох да мажеш със Здраве и Бочко ме изуми  Shocked Тези кремове съдържат ЦИНК и са изключително противопоказни в случаите за които говорим - т.е. суха лющеща се кожа  Sick
Искам да апелирам към майките , които ги препоръчват да не правят такива "научно обосновани " изказвания , защото могат много да навредят на някой ...
това , че е помогнало в единични случаи или така си мислите не е причина да давате с лека ръка такива съвети ...

Пиша това , като майка на дете с атопичен дерматит , без да имам претенции , че съм специалист ... Confused

# 12
  • Мнения: 8 999
до всички, които се интересуват:
за лаборатория Анаста - за жалост не знам точен адрес, но ще се опитам да  обясня къде е: по Шипченски проход в посока зала Универсиада към Ситняково - след завод Електроника и Общината /падат се вляво на пътя, има и голяма бензиностанция/ излиза се на голямо Т-образно кръстовище със светофар. Пресичате светофара и продължавате направо - на около 100-150 м. има малка уличка в дясно /първата или втората след светофара/ - завивате надясно по уличката и /имаше навремето големи табели с надпис "Анаста"/ на около 200 м. в ляво е сградата на лабораторията. Добре е да се отиде сутрин.

В допълнение ще кажа: Сухите бузки са един от най-характерните симптоми за наличие на стафилококова инфекция /но не винаги този признак е свързан с такава диагноза/. Като мажете кожата с разни кремчета, вие лекувате симптома, а не заболяването. Често сухотата на кожата е предизвикана от повишена чувствителност, алергия или контактен дерматит, но не рядко е поради стафилококи. Във всеки случай е добре да се направят изследвания, преди да се предприеме някакво лечение.

# 13
  • Мнения: 179
Като се замисля, предписвали са ни само козметични средства, но не и лекарствени!?
Най-вече, Excipial U Lipolotion, но той не лекува а просто омазнява кожата.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:19 от hrus_hrus

# 14
  • Мнения: 111
Много благодаря на всички мами, които ми отговориха!Да, ще се консултирам с лекар непремнно, преди да купя каквото и да е мазило. Просто исках да сондирам мнения.  Явно ща трябва да настоявам за изследвания, щото малко се съмнявам, че педито щеше да ми ги предложи.    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт