МНОГОДЕТНИ МАМИ 16

  • 20 192
  • 359
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 470
    Здравейте!!!Стига се хвалихте с новите си коли,или каравани...а ми я ми кажете,къде да се запиша на курсове за правоуправление,къде е по евтино,и са по добри,и най-вече се взимат лесно листовките?!

# 241
  • Мнения: 3 323
Ми - аз карам в момента, цената е горе долу еднаква около 350-400 лева. Ако искаш ще ти дам тел на инструктора... Човека се старае да ме учи, ама дърво като мен... Ако искаш в събота съм от 10.40 ела с мен да се запознаеш. Има и тема във форума, после ще ти пусна линк. Ето - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174960.300

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 17:58 от Дивна самка

# 242
  • Мнения: 3 674
Момичета-кокичета здравейте! Hug

Днес имахме изненадващо хубаво време...слънце и  плюс 12 градуса.Радост! Heart Eyes Ние излезнахме за малко,но беше такава навалица че едвам  се разминавахме с хората. Тук има манифестация от хора....Та тази колона  от хора се нарича "tog"....което значи "влакче".Имам един много смешен спомен преди 15 години.
И така.....

Групата свирехме в Молде,едно малко градче.Паднахме се да свирим целия май, и в хотела на 17 май  ни казаха ако искаме да хванем "влакчето"  /то отивало към центъра като минава  през хотела към 12.00ч на обяд/ трябва да сме пред хотела към 11.55 ч.
С голям мерак го чакахме това  влакче та "да се качим" на него.Ама че тъпаци сме били!!!  toothТо идеята е била друга де...да "хванеш" влакчето  значи когато мине колоната от хора/влакчето демек/ да се присъединим и ние към хората,тоест да "хванем влакчето"  Wink Ама тогава кой да ни обясни. Crazy..Та става 12.00 ч и се изсипва една дълга колона от хора минаващи пред нашия хотел,отпред на колоната имаше музиканти...Беше ни интересно,гледахме. Колоната си мина.Ние им помахахме с ръце...и седим и си чакаме "влакчето"да го хванем та да идем на центъра.  Joy Joy Joy

Много искахме да видим прословутото норвежко влакче на на 17 май дето целия град го "хващал". Mr. Green И така ние тъпаците като си мислим че не видяхме никакво влакче, се връщаме в хотела разочаровани.. smile3538.и викаме на мацката на рецепцията. "Къде е влакчето за центъра???!!" А тя се опули насреща ни. Shocked Shocked Shocked..и вика:"Ми то  току що мина тук,пред вас.Защо не го "хванахте"?? #Crazy  Колегата китариста се ядоса и и мисли че тази нещо се бъзика с нас   #2gunfire #2gunfire... и и вика; "Какъв влак е минал?? Ние висяхме тук 15 минути и никакво влакче не мина...!!"  newsm78 Тогава рецепторката загря че ние хич не сме наясно за "норвежкото влакче "и се ухили, стана червена като доматче.И ни обясни..."Колоната от хора които манифестират се нарича"влакче"... Rolling Eyes

Тръгнахме си насрани.Е гати резила...  Embarassed А колегите викат..."Да им имам "влакчето' на тез.Ми да кажат кат хората бе... манифестация,колона.....а те'"влакче."  Joy Смях.... Blush

Такива ми ти идилии на 17 май. Sunglasses

Нямахме фотоапарат с нас днес,понеже вече знаем наизуст какво ще става из града...а сме снимали много пъти преди години...Но ви намерих снимки от днешния ни вестник....За да разгледате снимките...трябва да кликнете с мишката  на една "филмова лента" която е в средата на вестника... и се движи, и снимките се уголемяват  Grinning

 Заповядайте Hug

Ето и празника.Кликвате върху черната филмова лента Peace

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 20:47 от roza66

# 243
  • Мнения: 3 674
Габи...,Мерси за пожеланията за празника     bouquet  Много се смях с тази съседка дето ходела да събира подписи....па нищо не събрала Joy Много се накефих че хората не искали да дойдат на събранието. Grinning Така и се пада на таз гадна испанска госпожа Mr. Green Радвам се че ти е волно на душичката и притеснението ти е минало.. HugВсичко ще е наред ..и ще поутихне.Дай Боже Heart Eyes

Наде..как мина изпита мила? Стисках палци за тебе Peace

Феичка и Габи.....благодаря ви за порциите смях  за   Молитвата на туриста и Наръчник на пилота ....Joy Много весели... Blush

Дидка...ще стискам палци за изпита ти в събота Peace Ще се справиш....100% Wink

наталия...много красиви тез твои спални комплекти. Heart EyesМоже лятото като си дойда да закупя някои. Wink Е не обещавам 100%...зависи от много неща.Но много ми харесаха,и ще си помислим....понеже за къщата ни в Разлог ще трябват и юрганчета и спални комплекти.Така че нищо не се знае.... Flutter

Чевренка шапчице
....добре че не си тука да караш шофьорски курсове.Ако знаеш  мила за какви суми става на въпрос.... ooooh! Напълно са полудели тез викинги с тез цени!!! #2gunfire Някои хора взимат заем от банки,за да си платят курса....Например 3 месечен курс излиза около  20.000 крони..това делено на 5 е равно на  4.000 ЛЕВАААА!!!!! #Crazy Добре че ги изкарах в БГ. А и синът ми си ходи специално заради курсоветев България ....и ги изкара за 1 месец,беше на някакъв интензивен курс. Иначе нямаше да може да му го платим тук...абсурд!! Crazy
 Иначе ти желая успех с намирането на хубав и евтин курс  Peace

prеtty  Дай Боже скоро любимия да ти купи колата. FlutterИзбрала ли си си някакво моделче вече? Blush

Акага...радвам се че и на тебе парчето ти е подействало ободряващо. И на мен така ми действа.Въртя го по няколко пъти на ден...и мисля че на  моите вече им се  Sick от него.Ама ме траят.....за сега. Crazy

Златоперке...верно разнищихме много материални неща за последните два дена. Crazy Е малко разнообразие да има...то се ,децата,мъжа...мъжа ,децата...и работа и пак децата и мъжа и ... Grinning  newsm78 Е поне си помечтахме..за хубави къщи и каравани.... Heart Eyes Няма лошо...  Hug А  аз съм си такава,като ме отвее вятъра,и ме прихванат едни мечти...може така и с дни да откарам Joy Рибка..  hahaha или по-точно шаран....

Приятна ви вечер момичета



Последна редакция: чт, 17 май 2007, 20:50 от roza66

# 244
  • Мнения: 41
Добро утро мили мами от 1\2 нмога да ви хвана края до като свършим това у-ще  ще се побъркам останаха само още 2 дена и ще викам урааааааааа Joy Joy Joyи ще мога дави чета повечко .На всички мами пожелавам приятен ден .Ако ми остане време ще навксвам  Hug

# 245
 newsm59 hbday
Желая ти мартини с черешка,
лед и много много късмет.
Да си вечно засмян и цяла
година пиян,но не от
домашна ракия а от
любовна магия.
Галче пожелавам ти приятно прекарване на празникът.

# 246
  • Мнения: 133
Добро утро! Едно свежо настроение се носи във въздуха - туризъм, полети, празници... Страхотно! Да компенсира подтискащото настроение от лошото време ( тук вали).

Галче, честито рожденик! Да ти е жив и здрав, а ти да приготвиш една хубава маса и да се повеселите от сърце! nbirthday

Да ви се оплача, преди няколко дена моята кокетка решила да се прави на голяма мадама и докато си миела зъбите в банята решила да си "пооправи" веждите. Хванала бръснарското ножче на баща си и хоп... си "пооформила веждите". Обръснала се между веждите - това как да е, ама взела и по-драстични мерки и докато се усети си обръснала половината лява вежда. Ужас! Просто половината й вежда липсва. И да й се чудиш на акъла, защото тя има много тънки и добре оформени вежди. Т.е. имаше  такива вежди. Сега могат да стана дебели и широки... не знам. Абе здравата се е окепазила. Не мога да пусна снимка, защото не ми дава да я снимам. Не знам дали ще има последици newsm78 Дано да няма.

А на мен продължава постоянно да ми се спи и да съм уморена. Тази пролетна умора вече ме държи 1 месец и ако продължава така може да премине в лятна умора. Май си е чист мързел вече ама... Mr. Green

Габи и в испанско ли ги има такива? Аз пък си мислех, че са само тук.
Наталия, комплектите ти са хубави, много си скопосна Peace, но за съжаление нямам нужда в момента.
Роза  за какво хубаво време говориш - + 12 градуса. Това си е жив студ Laughing Не идвам там в никакъв случай. Иначе празника си е  страхотен. И красота, красота.... еееех....

Лек ден на всички  bouquet

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 09:32 от hella

# 247
  • Мнения: 11 607
О, Галче.....Нещо не виждам почерпка.......Поне чайче за добро утро......Имаш си рожденник???

ЧРД на Евгени ! Здраве, много любов и заедно с останалите мъже в къщата, да носи винаги на ръце Жената до себе си!Весел празник.......

Мами, имам много да ви разказвам за Жените при Марта, но друг път!

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 09:34 от Мама Цоцоланка

# 248
  • Мнения: 3 674
Здравейте на всички Hug

Галче и от нас тук от севера!!!
Да ти е жив и здрав  рожденика Евгени и вие покрай него!!! И да бъдеш винаги обичана от него!






Аз след малко отивам  да се трудя... Sunglasses

Приятен и лек ден на всички мами.  bouquet

# 249
  • София
  • Мнения: 1 677
Галче,да ти е жив и здрав любимия!Още дълги години да живеете заедно в мир и любов!

Наталче,и на мен ми харесват,но и аз за съжаление в момента нямам нужда.Ще имам пред вид,ако някой търси.

Цоци,какво е това "друг път"!?Тук отчетите се дават веднага!

Роза,много ви е хубаво тържеството!Днес и тук вали и на мен ми е много добре.Обичам такова време-хладничко и свежо.

Пети,бях ти писала,че ние,майките от тази тема се бяхме събирали в Красно село,но преди ти да се включиш.Затова,ще трябва да повторим сбирката във вашия квартал,за да се видим.

# 250
  • Мнения: 11 607
Ей, мами, ще ви бия......Я си седнете на д-то(както направих аз bowuu) и да напишем рецепти за книгата на Родители....Засрамете се, безотговорнички такива, да не дадем ни една рецепта! Срам!

Ето ги моите.....Т.е. не са мои, но са изпитани и на нашето семейство им е харесало.....

Шницелите на Тина

   На вниманието ви предалагам тази рецепта не само защото тези шницели са  любими на моето семейство, а и защо са бързи, вкусни и евтини и в голямо количество.

Продукти:

500 г кайма
2 глави кромид лук (настърган)
3 яйца
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч. бира
черен пипер
сол

 Всичките продукти се разбъркват и сместа се оставя да престои 15-ина минути. В тиган със сгорещено олио с черпак се изсипват шницелите и се пържат от двете страни до готовност.


"Златно"  зеле на Лео

Зеле - количеството според нуждите   , аз нарязах почти половин зелка.
масло
подправка Вегета или сол, може и  един бульон

Ситно нарязвате зелето и го задушавате (запържвате) с масло в дълбок тиган с капак, разбърквайте го честичко. Става точно за 10 мин. и търпи импровизации всякакви  Вместо сол сложих малко Вегета. Още по-хубаво стана , ако му добавите две твърдо сварени нарязани яйца вътре. Бон апети     

Кашкавалки
250 гр кашкавал-настърган
250 гр сирене- настъргано
250 гр маргарин/мас-аз ги правя без мазнината
1 ч.ч. кисело мляко
1бакпулвер
1 ч.л. сода за хляб
около 3 ч.ч. брашно
1 яйце - за намазване
Содата и бакпулвера са загасяват в киселото мляко. Всички продукти се смесват.Оформя се меко тесто - да не лепне на пръстите. Слягаме го в хладилника за 20 мин. След това го нарязваме на 6-7 топки, всяка от които разточваме на кръг с дебелина 1 см и се нарязва като за кифлички. Навиват се на кифлички, мажат се с разбито яйце и се наръсват с каквото имате - ким, мак, сусам.... Пекат се на 180-200 гр около 10-15 мин.
Много са вкусни!!! Love
Правих ги без маргарина и без мас и бяха по хубави.

Моя Цоцоланеста забележка... - правих ги без мазнина и с мазнина - БЕЗ е по-добре и по-вкусно!


Картофи на Буболина
Няма значение дали картофите са стари или пресни, нареждат се в тава, слага се олио около 2с.л. и масло около 50г нарязано на малки парченца, добавя се сол на вкус и една с.л. червен пипер.
Започваме да объркваме картофите, олиото, маслото и червения пипер, докато всички картофки се овкусят и почервенеят от пипера.
Слагаме във включена на 250 градуса фурна и от време на време разтръскваме тавата.
Чак накрая, 5 минути преди да ги извадим, наливаме малко водичка, около 100мл.
Да уточня, че ако картофите са стари, се обелват и се нарязват който както иска, ако са пресни и големи пак се нарязват.
Да ви е вкусно, така картофите винаги имат вид, никога не изглеждат бели в тавата и са много, много вкусни! 

Питка - слънце на мама Иванка

Пресява се брашно – около и малко над 2 кг.

Прави се кладенче. Слага се в него 1 с.л. сол и 3 с.л. захар. Счукват се 2 яйца. Слага се половината и малко повече от следната мазнина – 1 пакетче краве масло 125гр. разтопено с по-малко от ½ ч.ч. олио – и 1 ч.ч. прясно мляко и предварително разтворента в 1ч.ч. прясно мляко 1 кубче мая.   Всички продукти е желателно да са с еднаква, стайна температура. Омесва се меко тесто. Оставя се малко да престои – около 15 мин. Разделя се на 3  топки. Също се оставят малко да починат – около 5 мин. От всяка топка се правят 3 по-малки. Всяка топка се дърпа на кора като ръцете са омазнени с  мазнина. Между корите се слага по малко сирене, което е разбъркано с яйце – за цялата питка около 300-400 гр. с 2-3 яйца. Така всяка топка се прави на една голяма кора, съставена от 3 листа. Усуква се и се реже и се подрежда в намазана с маргарин тава. Така се прави и с останалите 2 топки. Втасва около час. Намазва се с 1 жълтък и много малко прясно мляко – около 1-2 супени лъжици и се настъргва с малко кашкавал. Слага се в предварително загрята фурна и се пече. Поне 40 мин. – според фурната – на 200 градуса някъде.

Забележка : Питката може да се оформи и като слънце след като се раздели на 3 топки, и се заделя едно много малко топче за слънце в средата.


Добър апетит!

Сиренки

Продукти:
2 яйца
1 ч.ч. кисело мляко + 1 ч.л. сода бикарбонат
2 ч.ч. пресято брашно
1 ч.ч. натрошено сирене
Олио за намазване на тавичката

Разбъркваме много добре продуктите,като сиренето слагаме най накрая може и с лъжица да се обърка то. Намазваме тавичка и с помощта на супена лъжица слагаме от сместта топчици в нея,като това,че ще се разлеят да не ви притеснява. В предварително загрята умерена фурна се пече около 20 мин. Поднасят се топли, по избор с или без кисело мляко напр. Ако сте повече хора като нас – може да направите двойна доза.
Добър апетит!

Супа топчета с кашкавал - рецептата е от многодетна мама Зорка - сега има вече и внуци

Продукти:

За чорбата:
3 литра и повече вода
1 голям морков
1 средно голяма глава кромид лук
½ ч.ч. ориз – може и кафяв
1-2 с.л. вегета – от синята на подравка
2 с.л. олио

За топчетата:
1 ч.ч. под ръба галета
150 гр. Кашкавал
3-4 яйца
Чубрица
Подправки на вкус

За застройката:
1 яйце
1 с.л. брашно
½ кофичка кисело мляко
½ ч.ч. вода

Приготвяне:
Слагаме водата да заври. Във врящата вода слагаме нарязаният на ситно лук и настърганият на ренде морков. След 10 минути слагаме изчистеният и измит ориз. Преди да започнем да правим супата, си приготвяме топчетата. Всички продукти за тях ги смесваме като кашкавала е настърган на дребно ренде. Правим топчета. След като е врял 10 мин. Ориза слагаме и топчетата. Всичко ври още 20 мин. на слаб огън. Приготвяме си застройката и при свалена от печката супа я прибавяме. Слагаме и вегетата и олиото. Олиото не ври на котлона.
Добър апетит!
Продуктите варират и след като я направите един път можете да си преценявате колко галета,вода или други продукти да увеличите или намалите!

Здравословни бонбони

Продукти:
2 с.л. сусамов или фъстъчен тахан
1 с.л. захаросан, твърд мед
1 с.л. овесени ядки
1 по - голямо пакетче кокосови стърготини
Натрошени орехи

Забърква се тахана заедно с меда много добре. Към тях се прибавят овесените ядки до получаване на гъста смес. Ако ви е твърдо – помолете мъж да приложи сила за по добро смесване. Правят се топчици от сместта. Овалват се в кокосовите стърготини или в натрошените орехи. Ако имате възможност в основната смес слагате натрошени орехи и овалвате в кокоса – проявете фантазия. Слагате поне за 15 мин. в хладилник за да стегнат!
Добър апетит!


Кекс на мама Иванка с орехи

5 яйца
1 ½ ч.ч. захар
5 с.л. олио
4 с.л. вода
2 ч.ч. брашно

Забърква се в тази последователност с миксера. Слага се в намазнена форма или тавичка за кекс, отгоре се слагат орехи на вкус и се пече.....

# 251
и аз реших да ви напиша няколко речепти:
         Пастет с орехи
Една пакетче Крема сирене се разбива с 1/2 ч.прясно мляко и се прибавят 50гр.смлени орихи.Пожелание може да се поръси с червен или черен пипер.Разбърква се мнаго добре
     
    Салата от настъргани моркови
Всички продукти са на око
Морковите настъргани овкусени с оцет,сол,счукан чер пипер,може и бахар-по-желание,чесън ситно нарязън всичко товасе обърква престоява една вечер надругият ден се полива със силно загрято олио разбърквасе и се сервира това е любимата ни салата не само на нас а и нашите приятели
  Приятен апетит

# 252
  • Мнения: 11 607
Фалшив тутманик - може да се направи и двойна доза в по-голяма тава

3 яйца
1 коф. кисело мляко + 1 с.л. сода бикарбонат(сода за хляб)
3 с.л. олио
2 ч.ч. брашно

Бърка се с миксер и като е готово се слага натрошено сирене. В намазана тавичка се слага и се пече в предварително загрята фурна!
Добър апетит!

# 253
  • Мнения: 2 433
Ето рецепти и от мен.

Запеканка

около 1кг сартофи
2 глави стар лук
2 македонски наденици/поже и кренвирш Леки/
1 кут. майонеза
2 кубчета  бульон- ползвам "Костиля"
сол и подправки на вкус

Обелваме и нарязване картофите на колелца, лукът на шайби.
в намаслена тава нареждаме ред картофи, натрошен бульон, ред лук, ред наденичка, повтаряме всичко това като завършваме с наденичка. разбиваме майонезата с вода, и заливаме отгоре. Печем на умерена фурна до зачервяване.
Добър апетит!

Хруски с домати:

Нарязваме 2 франзели на филийки. Нареждаме в тавичка иполиваме с олио добре.
Поръсваме с сол и печем до порозовяване.
В отделна купа нарязваме доматки на малки кубченца. Приготвяме дресинг от риган, босиляк , брашно от чесън, олио и 2-3 капки оцет с който заливаме доматките. Така да престоят докато се опекат филийките. После с лъжичка на всяка филийка слагаме от вече отлежалата смес. наръсваме с кашкавал и връщаме за минутка във фурната.
Аз лично настъргвам твърдо козе сирене и сервирам веднага. Немога да кажа дали студени са хубави , просто защото всичко се омита горещо!

Бирена салатка
Цоцоланке не е за теб Mr. GreenБезалкохолната бира върви с пастички за мезе Mr. Green /шегувам се/

Сварен ориз - веднага измит след сваряването със студена вода да не се слепва.
Прибавяме задушени зеленчуци, грах и царевица. Както и нарязани на парченца шунка, пушено пилешко или пуешко / каквото си харесате или имате в хладилника/ Най одгоре настъргваме обилно с кашкавал и заливаме с дресинг от майонеза , кетчуп и кисело мляко.

Викаме му бирена салатка, щото бирата много върви с нея... но си е ядене лесно за правене, евтинко и в добро количество. Mr. Green

Лесна питка.


1кг.брашно - може и повечко
200мл. топло мляко
1 яйце
1 кубче мая
1 к.ч.олио
1ч.л. сол
1 щипка захар
Замесваме тесто с посочените продукти / аз го меся даже в машината за хляб./
Оставяме леко да втаса и разточваме в/у намаслен с олио плот, или маса дебела кора.
намазваме с олио. Настъргваме обилно сирене и навиваме на руло. С остър нож режем на шайби и нареждаме в тава . Оставяме на топло да втаса. След това печем в умерена фурна / пека на вентилатор - 30мин./ Завивам да си обиколи нивката и хоп на масата! Mr. Green
Добър апетит!



Последна редакция: пт, 18 май 2007, 14:48 от JuliS

# 254
  • Мнения: 3 323
Галя, жив и здрав да ти е мъжа! От щастие да не се отървете!

Алоооу, тука некои сме на диета! Вие немате сърца!

Общи условия

Активация на акаунт