Бучки в гърдите-дали ще се появят кисти? Моля за помощ!

  • 1 294
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте мили мамички!
След като родих,ми останаха бучки в гърдите.Ходих при специалист и той ми каза,че може би ще се оправят при евентуално второ раждане.Каза ми също,че не са опасни,но след време могат да доведат до появата на малки кистички.Как мога да се справя с това?Вие имали ли сте такъв проблем и как сте се справили?Кажете ми всичко,за което се сещате,дори и да е нещо от бабините рецепти.Благодаря!!!Чакам ви!!!

# 1
  • Мнения: 1 214
На мен ми помогна 3 дни по 1 инжекция окситоцин .Прочети и тази тема:
http://club.biberonbg.com/read.php?10,49019

# 2
  • Мнения: 265
На мен също ми се появиха, но малко след като спрях да кърмя Бебчо беше на 2 месеца, но неискаше да сучи. Имах много кърма. Изцеждах, но все пак оставаше и може би от това се появиха бучките. Постепенно сами се разнесоха без никакви медикаменти. Само малко реванол като компрсчета  Simple Smile

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Окситоцин - да. Само че аз пиех ампулите понеже не ми се разправяше да ходя всеки ден да ми ги бият.

# 4
  • Мнения: 2 452
Цитат на: makrust
Окситоцин - да. Само че аз пиех ампулите понеже не ми се разправяше да ходя всеки ден да ми ги бият.


Много умно! Laughing  Laughing  Laughing Обаче окситоцина не действа, когато се приема през устата. Те хората не случайно не са ти го изписали в ампули!  
Има букални таблетки окситоцин (те се смучат и лекарството се резорбира през лигавицата на бузата) които могат да се използват при предизвикване на раждане.

# 5
Да,но при мен вече са минали 11 месеца от раждането,това проблем ли е,ако реша сега да ми бият тези инжекции?

# 6
  • Мнения: 1 214
Кърмиш ли още?Окситоцинът е хормон,който предизвиква отварянето на каналите  за по-лесното освобождаване на млякото .Ако не кърмиш не знам дали може.Трябва с гинеколог да се консултираш.

# 7
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Все още имам една такава бучка. И на мен ми казаха, че може да се оправи само след второ раждане - било запушен млечен канал. Ходя 1 годишно на прегледи при мамолог . Нищо не са ми казали за кисти

# 8
Цитат на: Laura
Цитат на: makrust
Окситоцин - да. Само че аз пиех ампулите понеже не ми се разправяше да ходя всеки ден да ми ги бият.


Много умно! Laughing  Laughing  Laughing Обаче окситоцина не действа, когато се приема през устата. Те хората не случайно не са ти го изписали в ампули!  
Има букални таблетки окситоцин (те се смучат и лекарството се резорбира през лигавицата на бузата) които могат да се използват при предизвикване на раждане.

Ами виж аз не съм решила да го пия на своя глава. Ходих при лекаря при който раждах и като ми каза че трябва да ходя всеки ден да ми бият инжекции аз казах че си гледам сама бебето и не мога да ходя затова той каза да ги пия. А ми даде ампули а не хапчета понеже ампулата действа по-бързо от хапчето а аз бях много зле и трябваше спешно да се подобря. Имаше опасност да получа сепсис ако не взема спешни мерки.

Общи условия

Активация на акаунт