Много ви моля, дайте ми съвет - спешно!

  • 697
  • 10
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
За пореден път се обръщам към всички вас - много ви моля да ми дадате ценен съвет, ако знаете как се постъпва в такава ситуация.

Току-що се прибрах от преглед. Казаха ми, че бебето е разположено седалищно, но понеже е малко по-едро, и остава още една седмица до финалното му разположение, почти няма вероятност да се обърне.

Какво да правя, матката ми имала силна чувствителност и не го пускала да се обърне, от утре почвам да пия Магнерот, за да се успокои и евентуално да го пусне.

Какво да правя - да лежа, да стоя, да ходя ???
А поза???
Кажете ми, ако сте чували нещо, готова съм веднага да изляза в отпуск/майчинство/болничен де.

Помогнете ми...

# 1
  • Мнения: 6 461
Тошко беше седалищно и няколко дена преди да родя се обърна.
Преди това ми казаха ,че има малко вероятност да се обърне и най-вероятно е да родя секцио.
Но както казах по горе няколко дена преди да родя той се обърна.Роди се 3800/52 см
Така ,че не се притеснявай .Почивай си и късмет. Hug

# 2
  • Мнения: 1 975
И Дени се обърна в последния момент. Има надежда, не се тормози и лека бременност и раждане Peace

# 3
  • Мнения: 878
Божа работа Peace
Дани се обърна в 34 г.с,но накрая на бременоста доста 4есто сменяше позицията,аз беше 3830,54см.
Според мен не се притеснявай излишно и из4акай до последния момент Peace

# 4
  • Мнения: 772
мила аз съм се обърнала докато са подготвяли майка ми за секцио Mr. Greenв крайна сметка съм се родила нормално!стискам палци и при теб да е така Hug

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Виждам че ти е второ дете,така че не виждам защо се притесняваш толкова.Знам че при тях обръщането може да стане в последната минута.Не се притеснявай.
Дори и да не се обърне бих те съветвала да не рискуваш седалищно раждане, особено ако е по едричко.
Те лекарите все пак ще кажат, но операцията не е чак толкова страшна, че да застрашиш здравето на бебчо.
Желая ти успех и се надявам всичко да мине така както ти искаш!  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 391
Дори и да не се обърне бих те съветвала да не рискуваш седалищно раждане
И що?Добрият акушер-гинеколог изражда и бебета със седалищно предлежание.

# 7
  • Мнения: 1 896
Пози, които помагат са:
- на четири крака
- на колене и облегната на лакти някъде пред теб - примерно докато гледаш телевизия, коленичиш на стола и се облакътяваш на масата пред теб
- детската поза в йога или неин вариант, който ти е удобен - оригиналната поза е нещо като да си седнеш на петите (с подвити отдолу колене), след това да разтвориш коленете настрани и после да легнеш напред по очи като си опънеш ръцете напред - ако така не ти остава място за коремчето, само си подпираш брадичката на лакти. Ако някой може да я обясни по-добре, моля да се включи.
Общото между позите е, че коремът "виси" под тялото ти - така гравитацията помага на бебето да се обърне правилно. Ако си измислиш някакви други пози, в които коремът виси отдолу и са ти удобни, също можеш да ги използваш. В същото време е добре да избягваш да се заседяваш дълго в пози, в които си облегната назад и коремът е "отгоре".
Позите, които ти описах са доста удобни и помагат и на гръбнака да си почине, надявам се да са ти приятни и да свършат работа. Представяй си как искаш да е обърнато бебчето и на добър час, стискам палци да имаш едно чудесно нормално раждане.

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
На всички моного благодаря за успокоителните думи.  Hug Според това, което прочетох от вашия личен опит излиза, че има вероятност да се обърне, защото вчера бебето, като го гледаха беше 2кг. и 80 гр /33 седмица/.
Вече почнах да пия Магнерот, надявам се в скоро време да се похваля, че сме се обрънали.

Ще пиша, обещавам.

На Basilisk искам да изкажа специални благодарности за ценния съвет - това наистина работи, само дето снощи, като пробвах за няколко секунди, много ме заболя, но сега, след хапчетата, точно това ще направя.

Късмет и на всички вас и МНООООГО здраве в семействата ви!  Hug

# 9
  • Мнения: 779
ПО принцип винаги има надежда да се обърне плода..незнам защо лекарите казват ,че едва ли ще го направи..Защото като надебелее и ще му е по трудно,но това не означава ,че няма да го направи..Има доста пози които помагат..както вече са ти казали.МОже да пробваш и една ,която гледах наскоро по телевизията..Лягаш на няколко възглавници ,които си слагаш под дупето и то трябва да е по виско от нивото на главата ти,наи добре да има някой до теб ,за да ти помохне после да станеш..Мисля,4е тази поза наистина работи..опитай и успех! Peaceне се безпокой,всичко ще е наред...

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Дори и да не се обърне бих те съветвала да не рискуваш седалищно раждане
И що?Добрият акушер-гинеколог изражда и бебета със седалищно предлежание.

  Борянка така и не се обърна,но това никога не ме е притеснявало.Наблюдаващата ми лекарка беше решила да раждам със секцио,но нещата леко се объркаха с плановете.Когато ме приеха в болницата,ми казаха че няма да е никакъв проблем да се роди нормално / беба беше 3,300/.Избрахме нормалното раждане,мина без всякакви проблеми-родих доста бързо и лесно. Hug Peace

Общи условия

Активация на акаунт