Магазини за еко- или био-полодове и зеленчуци?

  • 1 384
  • 10
  •   1
Отговори
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Здравейте!
В момента захранвам беба и се питам от къде да й купувам плодове и зеленчуци, хич не смея на общо основание от пазарите и магазините...
Знаете ли къде в София има специализиран магазин за т.нар. БИО или ЕКО храни? Преди всичко плодове и зеленчуци имам предвид... Ще съм много благодарна за всяка информация. Доколкото знам на Ситняково вече нямало...

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Не знам да има такива  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, този на Ситняково го затвориха. Сега продават ел. крушки и подобни Confused Не знам на друго място да има такъв магазин

# 3
  • Мнения: 1 555
Да има такъв, препоръча ни го приятел- алерголог, НО лошото е че и мъжът ми не може да се сети точно къде се намира, но със сигурност има такъв магазин !!! Жалко че не мога да ти помогна! А и един приятелски съвет от мен -  мислиш ли да даваш на детето си цял живот еко продукти ? Не казвам, че не е хубаво, напротив, но все пак има и по пазарите вече пресни градински полодове и зеленчуци, така че не е нужно прекалено изнежване ! Просто съвет и предположение, не ти се бъркам въобще  Peace

# 4
  • Мнения: 4 399
Този въпрос много силно ме вълнува и ще следя темата.

мислиш ли да даваш на детето си цял живот еко продукти ? Не казвам, че не е хубаво, напротив, но все пак има и по пазарите вече пресни градински полодове и зеленчуци, така че не е нужно прекалено изнежване ! Просто съвет и предположение, не ти се бъркам въобще  Peace

БИО или ЕКО се препоръчва като храна за бременни, кърмачки и децата поне до 3 години. След това вече можеш да преминеш и към обикновени продукти ако нямаш възможност за ЕКО. Градинските плодове и зеленчуци също могат да са пълни с химия. Ако не са от твоята лична градинка, нямаш гаранция. Това с изнежването не го разбрах. Това не е имунитет и няма каляване и изнежване. Всеки грам химикал, който можем да спестим на децата, има значение. С мъжа ми отдавна сме привърженици на био продуктите, но сега покрай детето и ние минахме почти изцяло на БИО и ЕКО и не съм забелязала да сме се изнежили.  Wink

# 5
  • Мнения: 508
Т

БИО или ЕКО се препоръчва като храна за бременни, кърмачки и децата поне до 3 години. След това вече можеш да преминеш и към обикновени продукти ако нямаш възможност за ЕКО. Градинските плодове и зеленчуци също могат да са пълни с химия. Ако не са от твоята лична градинка, нямаш гаранция. Това с изнежването не го разбрах. Това не е имунитет и няма каляване и изнежване. Всеки грам химикал, който можем да спестим на децата, има значение. С мъжа ми отдавна сме привърженици на био продуктите, но сега покрай детето и ние минахме почти изцяло на БИО и ЕКО и не съм забелязала да сме се изнежили.  Wink

От къде ги взимате тези плодове и зеленчици?  chef Само не знам, каква е гаранцията, че са БИО и ЕКО, а не от пазара Кирков newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 044
Онзи ден в Нощен труд пишеше че био храните са на мода и че има в големите вериги супермаркети-запомних само Пикадили и Била EmbarassedТака че можеш да провериш и там,но не знам дали ще има плодове и зеленчуци или само храни-пишеше че има био сладолед и био кисело мляко.Пиши ако откриеш нещо  че и аз ще захранвам скоро и само домашни морковчета имам Laughing

# 7
  • Мнения: 125
В Пикадили съм виждала био плодове и зеленчуци

# 8
  • Мнения: 4 399
Т

БИО или ЕКО се препоръчва като храна за бременни, кърмачки и децата поне до 3 години. След това вече можеш да преминеш и към обикновени продукти ако нямаш възможност за ЕКО. Градинските плодове и зеленчуци също могат да са пълни с химия. Ако не са от твоята лична градинка, нямаш гаранция. Това с изнежването не го разбрах. Това не е имунитет и няма каляване и изнежване. Всеки грам химикал, който можем да спестим на децата, има значение. С мъжа ми отдавна сме привърженици на био продуктите, но сега покрай детето и ние минахме почти изцяло на БИО и ЕКО и не съм забелязала да сме се изнежили.  Wink

От къде ги взимате тези плодове и зеленчици?  chef Само не знам, каква е гаранцията, че са БИО и ЕКО, а не от пазара Кирков newsm78

Ами аз живея в чужбина. Тук има специални магазини, но вече почти във всички супери има БИО продукти. Сертифицирани са, това ме кара да вярвам че са чисти. Периодично ги контролират и независими организации, телевизионни предавания и др. и досега не съм чула за издънка. Но признавам че в началото и аз бях много скептична.

# 9
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
В Пикадили ходих, но имаше само краставици и домати с БИО-етикет... За Германия бяха, пишеше на немски, че са "от слънчева България...". Благодаря все пак за информацията, пак ще проверявам. И продължавам да търся и други магазини.

# 10
  • Мнения: 1 881
Аз не бих имала доверие, че продаваните в Био продукти в малко магазинче са наистина такива. Купувам от пазара....

Спомням си, че имаше едно време тема за онова прословуто магазинче на ситняково, единствено цените му били като за Био.....

Виж на Била и Пикадили по - бих се доверила, но не съм виждала newsm78

Общи условия

Активация на акаунт