Изследвания за фетална морфология и амниоцентаза във Варна?

  • 762
  • 4
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Здравейте,
След няколко седмици (сега съм в 11 седмица) ми предстои да правя такива изследвания. Поне такова е желанието ми, а гинеколожката ми каза, че може само на фетална морфология да мина. Интересува ме къде е препоръчително във Варна да ги правя и какви са цените на самите изследвания?

Поздрави и благодарности

# 1
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравей, амниоцентеза се прави само ако ако резултата от БХС ти покаже висок риск...
Изследване за БХС се прави в терапията на 2 етаж стая 215. Търси д-р Константинова или Гаданчева. Става без предварително записване на час. Аз ходих преди 3 седмици. Трябва да си там между 10 и 15 ч. Задължително обаче трябва да се носи подробно описание на плода от наблюдаващия лекар.Вътре пише всякакви размери на бебето, които не са ми ясни...Важно е да е направено най-много един ден преди да се пусне изследването за БХС.

Изследването струва 25 лв които се плащат веднага. Няма нужда да не си яла преди това.
На мен ми поискаха допълнително 20 лв за консултация, но ми казаха че може да ги платя
следващия път(като отида за резултата). Според мен те не са задължителни....

За ФМ - аз лично ходих при Балев и съм много доволна. Работи в клиника Темелков. Има няколко теми по въпроса във форума. Някои мами са доволни от Давидков.Потърси с търсачката и ще намериш темите - има много мнения за двамата. при Балев платих 35 лв. Записването става само в петък от 8
.

Дано да съм ти била полезна. Успех!

# 2
  • Мнения: 3 405
Отиди при доц. Балев в клиника Темелков на фетална морфология. След това по желание си направи Биохимичен скрининг (БХС) - в Терапията изследват това, Поспалнка е обяснила подробно. Амниоцентезата се прави при патологични стойности от БХС и по принцип не е желателна, ако всичко е наред.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 942
и аз при доц.Балев, мисля че е най-добрия във Варна Peace

# 4
  • Мнения: 3 405
Забравих да напиша, че БХС се прави най-рано 16 г.с., ако е по-рано резултатът няма да е коректен. Прочети тук:


http://www.bg-mamma.com/site/content/view/663/37/

 Grinning

При доц. Балев , феталната морфология струваше 30 лв.
Цитирам инфо за него от една друга тема:

Той е специалист по образна диагностика, не преглежда само бременни. РАботи в б-ца Проф. ТЕмелков в понеделник и сряда следобедите. ЗАписването е само в петък от 8ч за следващата седмица. Тел. са
600 126 и 600 127.
Часовете съвршват за 10-тина минути, ако избощо успееш да се свържеш. Затова най-добре да отидеш на място, но точно в 8.00 ч.

Общи условия

Активация на акаунт