Гости за 3-ти рожден ден?

  • 2 942
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа ще има рожден ден скоро и с баща й обсъждаме неговото празнуване.
Нямаме познати с деца и май се очертава още един рожден ден, който тя ще празнува с деца само в градината. Бившия ми предложи да поканя приятелчето й от детската градина и родителите му някъде... Но ние не ги познаваме /родителите/ и ми се вижда леко неуместно... Предполагам, че няма да им е удобно и ще ни откажат.

Как процедирате вие? От кога детето си кани 'приятели' за рождените дни?  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 839
Във вашия случай най-удачно ми се вижда да направите 2 РД. Един с вашите си приятели и един на който да поканиш децата от градината, но само с майките. Татковците се чувстват неловко в непозната компания с деца, а с майките все ще намериш общ език. Така мисля  Thinking
Или пък си каните вашите приятели, каните и децата от градината с майките. Таткото ще обръща повече внимание на приятелите, ти на майките и така ...  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
DiVA, но тя така или иначе ще празнува в градината - с торта, балони и прочие... Пак ли да каним всички деца на парти?

Може би проблема ми е, че не обичам големи празненества, а отделно смятам че това е празник на детето... Всъщност ще поканим само една семейна двойка - много близки наши приятели и това ще е вечерта /без баби, дядовци, дори и кръстницата на детето няма да дойде.../

# 3
  • Мнения: 5 468
Иса, не можеш ли да изчакаш майката в градината и да й кажеш, че тъй като Дария е първа приятелка с нейното дете, имаш желание да ги заведеш двамата в детски кът и да ги почерпиш. Ако иска да дойде сама с детето, ако иска - с таткото, за 2 часа. И ако дойде без таткото и ти без вашия, ще пиете кафе двете, тъкмо ще се запознаете и ще си говорите без притеснения, а децата ще си играят в къта чудесно. С нея имате общи интереси - децата и градината.
Ще отбележите събитието, Дария ще усети, че има празник така. А в къта ще има и други деца.

# 4
  • Мнения: 17 407
Аз не бих поканила деца от групата, с чиито родители не се познавам. Ако пък на партито има и смейни приятели с деца, става много неудобно за родителите- чувстват се като натрапени някак...

# 5
  • Мнения: 8 999
Направо ме изумяваш - детето ти е на три години вече! Как не сте успели да се сприятелите с хора, които имат деца на тази възраст - от градинки, от детската. Моите деца никак не се кефят на разни роднини по партитата - каним предимно техни приятелчета с родителите им /познаваме всички родители/ и става голям купон - и за малките, и за нас.

# 6
  • Мнения: 2 839
DiVA, но тя така или иначе ще празнува в градината - с торта, балони и прочие... Пак ли да каним всички деца на парти?


Не, попитай я кого иска да покани. Вероятно ще се спре на няколко деца само.

Ние до 3 РД включително канехме само наши приятели с техните деца, това преди Стела и Георг да тръгнат на градина.
Скоро беше именния ден на Стела. Попитах я кого иска да покани. Тя ми каза 4 деца от групата, аз ги поканих с майките. Приятелите, които винаги каним, също дойдоха. За децата се получи страхотно. А възрастните, както ти предложих - аз си говорих основно с майките от градината, мъжа ми с приятелите ни.

# 7
  • Мнения: 5 468
Направо ме изумяваш - детето ти е на три години вече! Как не сте успели да се сприятелите с хора, които имат деца на тази възраст - от градинки, от детската.
Ами има хора, които не стоят по цял ден в градинки. Или пък стоят, но не могат да си паснат с никоя майка. Има много "кухи лейки" по градинките.
А доколкото знам, Иса работи отдавна и няма физическа възможност за висене по пейките Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 17 407
Освен това не е задължително да се сприятелява с хората, само защото децата им играят заедно...

# 9
  • Мнения: 2 700
Когато дъщеря ми беше малка канихме само наши приятели с деца независимо, че всички деца бяха с 5 до 10 години по-големи от нея. За мое голямо учудване и момчета и момичета се "вдетеняваха" и ставаше добър детски купон.
Като порастна (5 г.) я попитахме кои деца ще избере от градината, които  да поканим отделно. Дойдоха всички поканени с майките си. Децата се забалвяваха подобаващо. За майките скуката е значителна, но се преживява. Пък и може да попаднеш на симпатични майки - аз по градинки също не съм ходила, но от рожденни дни, на които дъщеря ми е била канена се сдобих с две приятелки.
Мисля, че този вариант би бил най-подходящ за вас.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Ню, мерси за идеята... то аз с таткото се засичам ама...

Венера, няма да има наши приятели с деца - нямаме такива.

baibibi, ами  Embarassed Embarassed Аз работя откакто Дариа навърши 4 месеца. Имам само една приятелка с дете на възрастта на дъщеря ми. По градинки почти не ходя, а когато ходя не се запознавам с други майки. Просто и аз и бившия работим доста и нямаме много приятели, а такива с малки деца пък хич.  Rolling Eyes И аз мисля, че за детето би било скучно и 'тъпо' да си празнува рождения ден с възрастни.

DiVA, щом ти си питала и аз ще питам и дано ми каже... Тя е малко пестелива откъм инфо. Дори като я питам какъв подарък иска - тя нищо не искала.  ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 839
Не мисля, че е нужно да се сприятелява с майките на децата. Но също мисля, че щом е в името на детския купон, никоя майка няма да откаже да доведе детето си. Между другото, покрай децата, аз също се сприятелих с една от майките в нашата група. Не че ще я поканя на моя рожден ден, примерно, но при всяка възможност разхождаме заедно децата след градина.

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Иса, разбирам те. И аз се чудих за 3я рожден ден на Васи и в крайа сметка го отпразнува в детската градина, а после - с бабите и леля и.
Така и не се сприятелих с никоя майка на неин набор, пък и тя самата предпочита приятелките на сестра си.
Надявам се вече за 4я да мога да и направя детско парти. Но, ако няма кого да поканя, пак ще повторим миналогодишния.
Не страдай, отбележете го в градината. По-нататък тя ще си създаде приятелства и ще имате още сума ти партита Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Много ви благодаря за идеите.  Peace
Нужно ми беше да 'си сверя часовника', поради невъзможността ми да го направя на живо.

Не че е по темата, но наистина ми е трудно да се запознавам и сприятелявам с майки по градинките. Предполагам съм леко срамежлива просто... Но не искам това да пречи на социалния живот на детето ми.

# 14
  • Мнения: 5 468
то аз с таткото се засичам ама...
Ами ако е готин, покани него Mr. Green (шегичка).
Покани детето, а те в къщи ще си решат, на кой му се ходи повече в детски кът, на майката или на бащата.

Не че е по темата, но наистина ми е трудно да се запознавам и сприятелявам с майки по градинките. Предполагам съм леко срамежлива просто... Но не искам това да пречи на социалния живот на детето ми.
И аз съм такава. А и дори да се запозная с някоя майка, рядко се случва да ми е интересна. Но ми е жал за малкото, че заради моя характер, няма много другарчета. За РД й поканихме 3 деца в детски кът с майките им (най-близките ми майки, че и татковците дойдоха). С нея самата, децата ставаха 4. Обаче се улучиха почивни дни, всички взеха да пътуват напред назад... и с 300 мъки закрепихме положението. Пак го празнувахме, но не беше такъв купон, който си представях на детски РД. В детски кът не искат да те погледнат, ако децата са по-малко от 7.
Надявам се като тръгне на градина, да има много приятели и да казва сама, кой иска да й идва на РД.

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 13:16 от Ню

Общи условия

Активация на акаунт