захранване след 6-ти месец

  • 747
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Майчета! Синът ми е почти на 6 месеца и предстои да се захраним. Той досега е само на кърма. Как захранихте само кърмено бебе и с каква храна? Пасирахте или само намачквахте? Благодаря! Hug

# 1
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
здравей ....когато захранвах Ема на 6 м. без една седмица и приготвих оризова каша/домашна/ от кафяв ориз,измит,запечен малко на фурна,блиндиран и сварен на каша / така по описание изглежда дълго но не е така и на практика след като приготвиш веднъж готовата суха консистенция тя стига за няколко пъти ... в библиотека има точно как се приготвя домашна каша ако ти допадне този метод/ иначе има и готови каши за захранване без глутенови но аз предпочитам домашното  Peace на кашатаняма какво да се пасира защото като се развари си става фина консистенция ... след като преминахме на още няколко нови храни и започнахме да хапваме по повечко пасирах храната финно мисля че към 8 месец започнах леко да намалявам пасирането и да давам наммачкани храни с по-едри часници .... Laughing

# 2
  • Мнения: 264
питам за първите храни и пасирането, защото с дъщеря ми беше ужасно трудно и тя дълго време не искаше да яде друго освен пасирано - говоря за възраст след година и половина. Някъде прочетох, че когато се захрани по-късно, периодът с пасирането е по-кратък или изобщо го няма ...  newsm78 Та сега ми се иска да не правя или поне да правя по-малко грешки  Thinking

# 3
  • Мнения: 8 242
Захраних на 6м. с морков. Пасирах само първия месец.. След 7мия само мачках..

# 4
  • Мнения: 313
Аз да ти кажа още не съм захранила, но не защото не искам, а защото бебо не иска  Mr. Green Саветвам те да следиш бебчето. То само ще ти покаже какво предпочита. Каквото и да ти кажем тежката дума има то  Laughing Аз се бях приготвила с пюренца, ориз и т.н. ама тц. Сега захранвам педагогически. Близва по малко от което си поиска или даже си хапва по някоя и друга трохичка и после ги намирам в памперса  Sunglasses Желая ти успех  Hug

# 5
  • Мнения: 264
И аз мисля да се водя по него. Четох в нета, че за да е готов за твърди храни, трябва да може да седи седнал и да проявява интерес към храната. За сега само първото е валидно при нас ...

# 6
  • Мнения: 2 309
Интерес към храната прояви в 5 месец, като навърши 6 я захраних с домашно пюре от морков, после малко картофче, и много бавно и други нежни зеленчуци, после кашите, после месо. относно притеснението ти за пасирането до късна възраст, дъщеря ми на 10 месеца прояде от раз парченца, преди това ги повръщаше..първо залчета хляб, после бисквитка и пр. Сега например яде сандвичи, но мрази в пюрираната храна да има парченца, т.е. ако ме разбираш или чисто пюре или директно парченца, а не смесено както много майки препоръчват като един вид преходен етап.

# 7
  • Мнения: 279
Zdravej!Ami az zahranih predi 4 dena s edna pasirana lazi4ka kartof razredena s karma,na vtorija den dadoh 2 lazi4ki i na 3-tija 3 lazi4ki/malko se pra6ti i i se povra6ta ama tova sigurno e zaradi vkusa:).dnes dadoh edna lazi4ka morkov,mnogo i haresa:)nadjavam se da sam to bila polezna!uspeh,6te potdarzame vrazka 4e i na men mnogo ne sa mi jasni sledva6tite stapki:) Peace

# 8
  • Мнения: 2 829
Аз захраних педагогически и не моето бебче не е яло пасирана храна въобще. Като навърши 6 месеца започнах да му давам парченца от нашата храна (колкото главичка на кибритена клечка), и постепенно увеличавах размера. Малкия бързо се научи да дъвче, а и да отхапва от ябълка, морков, сухар, бисквита и т.н. Случвало се е да се позадави 4-5 пъти, но мисля, че е нормално, той и като суче се е задавял. Сега е на 9 месеца и може да яде всичко-супа, пюре, манджа-така както го ядем ние, без да му се мачка или пасира. Вече обича да му даваме парченца храна, които да хваща с ръце и да си хапва сам.

# 9
  • Мнения: 264
Днес дадох мъничко банан, обаче - нъц. Изплю го. Макар че ми е второ дете, съм забравила точно как стана с каката, пък и тогава бях под огромен натиск да я захраня, щото какви били тези глупости дето ги чета в нета за късното захранване и прочие.  #2gunfire Та сега ще карам по-бавно.
Това, че банана не му хареса, означава ли, че утре пак трябва да пробвам със същото?  newsm78

# 10
Аз на седем започнах да захранвам. Първо пробвах с пюре от картоф - Искаше да го повърне. После дадох пюре от морков - същото. Накрая взех бананова каша без глутен на Хумана. ОО, чудо. Веднага започна да хапва.
За моя радост нямам проблем с храненето.
Права си, че за 1 месец преминахме на намачкано. Не съм изпитвала никакви проблеми.
Единственото по-специално нещо, което съм правила е да я слагам да вечеря с нас. И тя да се почувства човече. Възбуди и се интереса към всичко що си слагаме в устата.

# 11
  • Мнения: 3 760
Започнах на 6,5 месеца с намачкан картоф.

# 12
  • Мнения: 168
да кажа и аз. Захраних с намачкан картоф, размесен с кърма. След 10 дни, когато вече 5 дни беше ял картофи, почнах да смесвам с други зеленчуци, нови на всеки два дни, а после и всеки ден. Тогава започнах и да пасирам за по-лесно. не мисля, че от пасирането ще свикне - просто, когато има вече зъбки ще премина на мачкана/рязана храна. Но засега не сме се озъбили, парченцата несмлян картоф го задавят и отвращават от храненето. Наистина, сигурно има такава опасност, ако до късно - година и половина продължаваш да пасираш. Знам такива случаи, спрямо тях големият ми син те си останаха хранени по бебешки до две, че и повече години.
А, друго! В началото гледах да е по-рядко, да е плавен преходът от кърма към твърдо, а постепенно сега го правя по-гъсто пюрето.
ми, ти избираш!

Общи условия

Активация на акаунт