За комбинацията от щора и перде

  • 13 336
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Много харесвам передета. И непременно ще си сложа. Но не знам с каква щора се комбинира добре пердето? По принцип не обичам хоризонтални алуминиеви щори - малко на офис ми бият Confused Но пък платнените не знам как се връзват с перде...Май не особено...Гледам по сайтовете на фирмите за щори, но никъде не са снимали щора и перде, само щори. Ще съм много благодарна, ако някой има снимчици и пусне да поразгледам Praynig
П.С. Не ми препоръчвайте римски и японска стена, вместо това, което искам. Знам, че ако сложа такива, си решавам проблема цялостно, но точно това искам да избегна, защото съм си наумила, че ще слагам перде Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 999
Сложи си външни щори. Нещо не ми се връзва отвътре хем щора, хем перде, но ако настояваш на тази комбинация, май само алуминиевите /които ти приличат на офисни/ ще стоят ненатрапчиво зад едно перде. Сещам се, че имаше едни щори, които са текстилни, но са ролетни, вътрешни и покриват цялото стъкло, докъдето ги спуснеш. Виж тук http://www.rollplast.com/read.php?cCat=1_6_16&id=21

# 2
  • Мнения: 4 546
ами вертикални и перде ми се струва, че по-няма да си върви от хоризонтални и перде  Thinking ние сме с хоризонтални и ще слагаме прозрачни пердета, не плътни. мисля, че ще стои добре,няма да се набиват на очи щорите.  но си е въпрос на вкус  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 4 300
И аз бих ти препоръчала външни щори от гл.точка на функционалност + вътре перде за красота- тънко, средно, плътно, каквото ти душа иска. Ние сега сме с източно изложение и без външните щори каквито и пердета/щори да слагам все едно бяхме в аквариум.
Ако все пак не искаш външни щори според мен добре би изглеждало вътрешни щори от тези, които се предлагат във фирмите за дограма ( едноцветен плътен плат, който има само долу и горе по една вертикална алуминиева или пвц лайсна, ей тая смотана снимка намерих http://www.radex-bg.com/Img/rollo%20stori.jpg) и допълнително някакво перде за красота. Ефекта би бил като на двойни пердета.

П.С. Какво стана с банята ти и дефекта над вратата?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
П.С. Какво стана с банята ти и дефекта над вратата?
Накарахме майсторите с окачения таван да направят точно там една гредичка от гипскартон и вътре скрихме луминисцентна лампа. От дефект стана ефект. За което благодаря на Галски Hug Обичам я тая жена Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 3 960
Ами и аз имах такава чуденка и не исках хоризонтални,ама накрая такива сложих и си взех готини перденца!

# 6
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
В хола аз съм с вертикални щори и прозрачно перде. Много добре си стоят, често събирам щорите, че английските прозорци са малки и да влиза повече светлина. Тук имам снимки, но щорите са събрани.
http://family.webshots.com/photo/2108020770057265170UGOJhD
Ако държиш да видиш как е когато са пуснати ще направя няколко снимки.
С  тънките пердета стаята изглежда по-светла и по-просторна, а щорите играят ролята на плътни пердета.
Така е и в спалнята, но там щорите се вдигат нагоре.
http://family.webshots.com/photo/2499777590057265170chiQRU

# 7
  • Мнения: 4 965
Не мисля, че римски или японски ще са подходящи за комбинация с перде - ще е претрупано.
С перде стоят добре или външни щори, или (това е нашият вариант) тънки вътрешни алуминиеви щори - нашите са бели и са плътно по самото стъкло - прикачат се за него с механизми и не се "ветреят" (като част от дограмата изглеждат и на мен ми харесва).

# 8
  • Мнения: 3 211
На мен хоризонталните алуминиеви не ми стоят като офисни, ако са цветни
ние сме така, в детската-розови, в спалнята сив металик
а сега гледам, че се продават и дървени

# 9
  • София
  • Мнения: 2 952
Ние в момента имаме хоризонтални алуминиеви щори и пердета - само един слой тънки и много прозрачни. Щорите стоят винаги вдигнати, защото обичам да ми е светло. Пускам само в нашата спалня вечер, за да не ни светва в очите от 6 часа и в стаите със западно изложение вечер през лятото, когато настава истински мор.
Смятам и в новото жилище да повторя модела, защото вдигнатите щори почти не променят визията на прозореца, но в същото време имаш възможност при нужда да засенчиш.
Вариант са и външните щори, но аз не ги харесвам - стоят ми доста по-грубо, спускането и вдигането не са така плавни като при хубави вътрешни - но това си е лично моя гледна точка, наясно съм, че функционално не са зле.

# 10
  • Мнения: 8 999
Пускам само в нашата спалня вечер, за да не ни светва в очите от 6 часа и в стаите със западно изложение вечер през лятото, когато настава истински мор.

Кажи, моля те, спасяват ли те тези щори от жегата. Холът ни е с огромни прозорци-витрини и направо имам чувството, че съм в газокамера, като напече слънцето /а то пече буквално денонощно, дори и в дъждовни дни, да му се не види и южното изложение!/

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Засега май клоня към тия щорички, дето са като хармоника, от плат, ама плисиран. И прозрачно, съвсем ефирно пИрде Wink Дано да стане хубаво!

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679

Кажи, моля те, спасяват ли те тези щори от жегата.
Аз знам, че от жегата изолират най-добре външните щори. Свекърва ми има - като ги пусне, става като в бункер - пълна тъмница Mr. Green

# 13
  • Мнения: 8 999

Кажи, моля те, спасяват ли те тези щори от жегата.
Аз знам, че от жегата изолират най-добре външните щори. Свекърва ми има - като ги пусне, става като в бункер - пълна тъмница Mr. Green

Да, и аз го знам от опит. Но и от опит знам, че не трябва да има неотваряем прозорец пред тях - никакъв шанс да ги миеш.

Белинда, а ти защо се спираш на плисирани щори, а не на прави/гладки - не мислиш ли, че така ще се събира повече прах?

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не мисля, че ще има разлика. Платнените щори попиват еднакво количество прах, независимо дали са вертикални, руло-щора или плисирани. Ще ги поизтупвам чат-пат, прахосмукачка чат-пат и 2 пъти в годината пране и така - до следващите Mr. Green То и без това се оказаха доста евтини, та подмяната няма да е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт