За правилното захапване на зърното

  • 823
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Здравейте, мили мами! От доста време имам проблеми с кърменето, кърмата ми май намалява, пробвах да цедя 3 дни да видя как е - и след първото цедене, от което изкарвам около 240 мл от двете гърди, после спада на 80-90 мл от двете. Малкия много се върти, дъпра, "заравя" главичка надолу към земята докато е на гърдата, ръмжи, реве - абе, изобщо, голяма мъка и ми е идвало да се откажа. 

Сега го храня пет пъти дневно, последните три с дохранване с АМ с 60 мл. Но сега ми хрумна, че може би не захапва правилно гърдата - като се казва устните му да са обърнати навън, и двете устни ли се има предвид -  при него винаги само долната е навън - горната май винаги е навътре. Дали и при вас е така?

Просто не знам вече какво да правя с тази кърма - и често кърмих, и винаги след кърмене цедя (ако има 10-15 мл съм щастлива!), пия чай, бирена мая, ядки, жито, овесени, правя точков масаж, но той не е доволен и внинаги реве на гърдата след като спре да тече обилно. Аз му пръскам в уста за продължи, но със зро го задържам за повече от две-три суквания, и пак почва с просестите. Просто не знам какво да правя вече, всяко кърмене вече е стресово за мен. 

# 1
  • Мнения: 3 760
И двете устни - трябва да изглежда така, както рисуват рибките по детските книжки  Laughing
Щом реве, а мляко имаш, значи не реве от глад, а от колики, превъзбуда, кърмаческа стачка, какъв да е дискомфорт....
Колко изцеждаш въобще не е показател. НИКОГА не можеш да изцедиш толкова, колкото изсуква бебето. Това, че сутрин цедиш повече е нормално - рефлексът на потичане сутрин е най-силен, има много кърма, ти си все още отпусната след съня...
От това, което си написала стигам до извода, че нямате нужда от добавка. Камо ли от няколко дози по 60мл. Съветвам те да я спреш (плавно или рязко ще си прецениш сама по бебето), като първо прочети статиите за преодоляване на кърмаческа стачка в библиотеката. Основното е кърмене в полузаспало или заспало състояние (на бебето, ама може и твое  Laughing). Предлагане на гърда по повод и без повод (, а не както е при вас 5 пъти дневно), поне едно-две кърмения в интерала 3-8 часа сутринта (когато се синтезират високи нива пролактин - хормонът отговарящ за производството на кърмата), кърмене кожа-до-кожа (бебето по памперс, ти гола до кръста и се гушкате); спокойствие, достатъчно течности, но не прекалено (2-3 литра - вода, чай), нормално хапване...
Горната устна - нагоре и навън, долната - надолу и навън...Трябва да захапе и голяма част от ареолата. Гръбначният стълб не трябва да е извит  - нито напред/назад, нито настрани...

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Последното, за гръбначния стълб, сега с второто виждам, че си е залюбил една поза, в която е полуувит около корема ми (това е и обичайната поза в слинг дори) и така суче.

Иначе пак бих метнала съвета, ако имаш позната опитна кърмачка, нека погледне точно как правиш поставянето, на теория и онлай лесно се обяснява, но друго си е практическия опит. Аз в момента съм опитно зайче за една бременлинка тук, показвам отсега кърмене, къпане, пампосване  Crazy та да не се шашка после като роди

Общи условия

Активация на акаунт