Раждане в АГ в Стара Загора

  • 10 791
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Бремена съм в 8 месец и искам да разбера повече подробности за АГ Стара Загора.Ако има мами които скоро са раждали там нека да споделят впечатленията си.Решила съм да раждам там и без уговорка с лекар.

# 1
  • Мнения: 3 804
здравей аз раждах там преди 1г. и 7 мес,ако си се уговорила с лекар ще ти е доста по добре ,по голямо внимание към теб по време на раждането и настаняване в относително по хубава стая,с подходящи родилки,съветвам те да си вземеш комплект чаршафи
аз се бях уговорила с ина цонева,не мога да се опла4а
ако имаш други въпроси можеш да ми пишеш на лични
  bouquet

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Здравей, аз раждах преди 3 м.Условията не са много добри, в стаите е правен някакъв козметичен ремонт, топла вода имаше...Бях без уговорка с лекар, но останах доволна от отношението на лекарите и акушерките.Настаниха ме в стая с две легла.
С една дума - изтрайва се, няма страшно-само всичко да е наред с теб и бебо. Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186406.240
тук има заралийки ,пиши там .ще ти отговорят Simple Smile
леко раждане и  не се шашкай.
поздрави

# 4
  • Мнения: 184
и аз раждах там преди 4,5 месеца без уговорка,но честно да ти кажа останах доволна от отношението на лекарите но аз бях в стая с 4 легла

# 5
  • Мнения: 1 064
Аз раждах преди половин година и не съм доволна от отношението на лекарите и акушерките Naughty Не ти обръщат никакво внимание, не ти обясняват нищо...
Така че ако имаш възможност направи си уговорка с някой лекар или с акушерка, за да си сигурна, че някой ще ти обърне нужното внимание и ще ти обясни това, което те интересува...

Аз раждах секцио и в Гинекология се отнесоха страхотно с мен...екипа е невероятен Peace докато в Родилно все ми се струваше, че им досаждам с въпросите си , на повечето от които не получих отговор...

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Аз раждах преди 7 месеца там но имах уговорка с доктор. Условията не са кой знае какви но аз си носих спално бельо и толкова бях щастлива, че с бебо всичко е наред, че въобще не ми пукаше.

# 7
  • Мнения: 57
Аз раждах февруари без уговорка с лекар, защото не ми се виждаше нормално да си плащам допълнително без да е регламентирано по каса, а и все си мислех, че достатъчно родилки са минали оттам и лекарите си знаят работата. Е, повечето от тях със сигурност. Но явно много зависи на какъв екип ще попаднеш, защото аз съм доста разочарована от отношението по време на раждането, а и по-късно от част от персонала, който се смени. Ако може да се каже, че имах депресия след раждането, тя се дължеше изключително на събралото се огорчение през трита дена, прекарани там. И то като се има предвид, че бях наясно с обстановката и изключително позитивно настроена, въпреки това. Жалко, че заради определени хора страда името на цялото АГ, но уви това е положението засега. За следващото дете определено се надявам да има частна клиника вече и в СЗ.
Иначе малко повече за условията - кофти са, но се понасят. Вода топла има, но предимно в някои часове. Като минат да преповият бебетата, може да отидеш да се изкъпеш - тогава със сигурност има Simple Smile Осветлението в тоалетната е променливо. И честно казано аз съжалявам, че не си взех вип стая, тъй като се притеснявах ще идват ли докторите като съм на горния етаж - но то съвестните навсякъде ще дойдат, а другите и пред врата да си им, пак няма да те погледнат. Уви малко звуча като постингите, които не харесвах преди, но това ми е усещането след раждането.
Иначе когато всико е наред с бременността, няма проблем да се отиде без уговорка. Просто, ако се попадне на по кофти отношение (дано не), човек трябва да се абстрахира.

# 8
  • Мнения: 2 122
Ако можеш да отделиш 480 лева отиди да родиш в Селена- Пловдив. Прекрасно отношение с перфектни условия. Така или иначе докато почерпиш докторята и докато си накупиш всичко необходимо за болницата /пък и ако си платиш и на лекар съвсем/ може да ти излезе същото, да не говорим че може и повече. В тази цена влиза и епидурална упойка- аз лично не разбрах че раждам, толкова безболезнено и бързо мина всичко. За нищо на света не бих родила в нашето АГ. Peace

# 9
  • Мнения: 213
Благодаря ви за отговорите.Не мисля да се уговарям, защото не познавам нито акушерки нито доктори.Просто се надявам както аз си върша работата съвестно ,така и те да си я вършат.Първото си дете родих  пак без уговорки макар и в друг град.Не мога да кажа че беше много добре но беше поносимо,най-вече условията ме интеерисуваха..мерси отново.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Аз раждах преди 2 месеца- имах уговорка с лекар. Като гледах какво е отношението към родилките, които са без уговорка не съжалявам. Моят съвет е ако имаш възможност да отидеш да родиш в Пловдив или в друг град, а АГ в Стара Загора само в краен случай  Naughty Аз бях във ВИП стая и съм доволна  Peace
Леко раждане  Hug

# 11
  • Мнения: 295
Здравейте!
Искам да попитам наскоро раждалите в АГ Стара Загора дали има възможност бащата на бебето да присъства на раждането. Знам, че са пуснали мъжа на една моя съученичка срещу 150 лева, но друга пък казва, че категорично й отказали. Чудя се как е регламентиран (и дали изобщо е регламентиран) този момент  newsm78
Вторият ми въпрос е, ако не си във ВИП стая, никакви посещения ли не можеш да имаш (интересува ме само таткото, като не държа да го пускат в стаята, но поне ако излизам някъде, да мога да взема и бебето, за да го види).
Ако си във ВИП стая, каква е цената (във форума пише, че е 50 лева, но една приятелка, родила на 20 септември 2006 каза, че е платила 70 лева за ВИП) и какви са допълнителните екстри- най- вече ме интересува кой може да те посещава и по колко време.
Последен въпрос- има ли възможност да се разгледа предварително държавното АГ, с кого трябва да говоря за това? Ако има начин, с кого трябва да уредя гореспоменатите въпроси и мислите ли, че ще срещна разбиране?
Имам и един въпрос към тези, които са раждали в Пловдив- как уредихте въпроса с пътуването?
А за въпросите ми към новото частно АГ следя другата темичка, но ако някой наскоро е раждал там и сподели, няма да се разсърдя  Hug
Благодаря  bouquet

# 12
  • Мнения: 353
Здравейте!
ani2 аз родих тук в СЗ преди почти 3 мес. Има някакъв лек ремонт на стаите. Не и на бани и тоалетни. Имах уговорка с моята лекарка която ми води и двете раждания и от която съм безкрайно доволна. Посещения имах по всяко време та дори и в стаята. Всичко зависи от доктора с който си се уговорила. Първият път таткото го пуснаха в род. зала 15 мин след раждането. За ВИП стаите-70лв -не се заблуждавай. Тоалетната и банята са общи на етажа. Доктори ходят рядко там. Доло по стаите има и телевизор и топла вода сега са приятно пребоядисани и свежи стаите, но според мен условията са поносими за  тридневният ти престой там. Най важното е да имаш уговорка с лекар и естествено да му имаш доверие,  тогава всичко е по- лесно и отношението по- добро. Казвам го от личен опит!!!  А да отидеш да разгледаш незная дали може но знам че трябва да се обърнеш към старшата акушерка, На портала ще ти отговорят,
 Успех и леко раждане.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Здравей, аз раждах преди почти 3 год, и не нога да ти дам актуална информация. Държаха се добре с мен лекарите и сестрите. Престоя се изтърпява, храната е кофти, но могат да ти носят. Аз си слизах до долу да си я взема. Баните и тоалетните са за етажа, това беше най - кошмарното за мен, за вип стаите незнам как стои въпроса. Аз се реших да раждам в частната клиника, с уговорка с лекар  в държавната ще ми излезе същите пари.
Това са дните за отворени врати в АГ Стара Загора от сайта на списание 9 месеца.

2, 9, 16, 23, 30 август, четвъртък 12:00 ч. МБАЛ “Проф. Стоян Киркович”, Стара Загора, ул. Генерал Столетов
За записване: ст. акушерка Маргарита Цонева – тел. 042/ 623 661

Леко раждане

# 14
  • Мнения: 295
Благодаря ви, момичета!  Hug
Днес във вестник Национална Бизнес Поща видях обява за въпросния ден на отворените врати- датата беше променена на 29 август, сряда, от 11 часа. Пише, че ще има подобни прояви всяка последна сряда от месеца.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт