Премахва обедно и следобедно кърмене - нормално ли е?

  • 554
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255
Здравейте,
до момента Лора е сукала преди всяко ядене.
От вчера ми отказва гърдата на обяд и след обяд.
Винаги предлагам, но не....
Продължавам да давам каши и пюрета.
Днес на обяд изяде с огромен апетит телешко със зеленчуци на Hipp.
Преди малко пак отказа гърдата и яде моркови и ябълка на Hipp.
 Confused: Питането ми е дали е нормално това  Thinking
Споделете опит  Praynig

# 1
Естествено, става голямо момиче Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе не е чак ненормално, много майки кърмят само сутрин и вечер.Всичко зависи от теб - ако така те устройва - ок, ако държиш до годинката детето да поема поне 70% от дневното си меню като мляко, може би трябва да й намалиш пюретата Thinking Предполагам, че така до ден-два гладът ще я накара да суче повече и по-често.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
...или да започнеш да даваш твърдата храна след кърмене.

# 4
  • Мнения: 5 255
Цитат на: boo
...или да започнеш да даваш твърдата храна след кърмене.

Аз така правя де, първо предлагам гърдата, след това пюрета ...

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тогава може би и намали малко количеството пюрета/каши (да кажем, 100-150 мл на ядене, а не 200-250). И прави паузи между храненията, в смисъл, кърмиш, после 40-60 минути преди твърдата храна; или пробвай обратното - кърмиш и веднага предлагаш твърдата храна...

# 6
  • Мнения: 5 255
Цитат на: boo
Тогава може би и намали малко количеството пюрета/каши (да кажем, 100-150 мл на ядене, а не 200-250). И прави паузи между храненията, в смисъл, кърмиш, после 40-60 минути преди твърдата храна; или пробвай обратното - кърмиш и веднага предлагаш твърдата храна...

Количеството, което изяжда от пюретата също не е много.
Много рядко яде по цяло бурканче от 125 гр. на Hipp.
Чудя се и аз какво става  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 629
mam@, и при нас е така, аз си мисля че зъбки го мъчат.

# 8
  • Мнения: 5 255
Цитат на: muriel
mam@, и при нас е така, аз си мисля че зъбки го мъчат.

И това не го изключвам като вариант.
Ние нямаме още пробило зъбче, така че....  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 517
mam@, и ние имахме един период от 1-2 дена, когато Маринчето отказваше да суче. Само като видеше гърда, писваше и почваше да се дърпа. Реших, че се отбива по малко, но това отмина и пак си суче нормално.
Имахме и друг период, когато започваше да суче и веднага се отдръпваше и почваше да реве. Пак отмина за 1-2 дена. Мислех, че са зъби, но така и не се появиха нови.  Rolling Eyes Бебета - можеш ли да ги разбереш, не могат да ти кажат какво им е....  Neutral Face

# 10
  • Мнения: 372
И ние сме така,на обяд не иска да види гърда.Дори и гладен да е писва за бурканчето.Затова процедирам както Воо ти е написала давам му пюре и след два часа го кърмя,а след още два яде каша или кисел/не иска да яде само плодово пюре/.

# 11
  • Мнения: 6 206
Аз го оставям сам да ми покаже - така преди седмица сам си отказа кърменето в 10 часа.
В момента се кърмим само в 21 часа, сутрин в 6 и евентуално през деня ако си цокне нещо за съвсем малко.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: PoliaSp
Аз го оставям сам да ми покаже - така преди седмица сам си отказа кърменето в 10 часа.
В момента се кърмим само в 21 часа, сутрин в 6 и евентуално през деня ако си цокне нещо за съвсем малко.


А как ти се отразява това на количеството кърма?Аз все се протеснявам, че като ни дойде моментът да разреждаме кърменията/не че засега има някакви изгледи Wink /, ще ми спре кърмата от недостатъчно стимулация.Макар че ако е верен принципът за търсенето и предлагането, не би трябвало да има никакви проблеми Thinking

Общи условия

Активация на акаунт