Добавяте ли АМ в зеленчуковото пюре?

  • 1 602
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 576
Здравейте мами! Hug
Днес бяхме на детска консултация на 6,5месеца сме и тежим 6,500кг и 67см(Роди се 3,050кг и 49см).Фина мацка....,но много пъргава! smile3521
Захранихме се с каша преди около 3 седмици, feeding и Педито каза да започваме да се захранваме със зеленчуково пюре, но не тиква или морков, както пишат повечето мами от вас, а например с картоф. newsm78 Освен това каза, след около седмица, когато започнем да хапваме повече пюре да добавям и АМ в него!? Вие така ли правите?
Моля, споделете своя опит с мен!
Предварително Ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз добавях до годинката на Тери.Тогава започнахме със сиренцето и вече нямаше смисъл да слагам и АМ.Започнах с картоф,тиква,морков...няма значение в какъв ред.Всичките са подходящи като първа храна и не е задължително бебка да хареса всичко.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз захраних с млечно-картофено пюре, приготвено с кърма.
Моето впечатление е, че от тези, които са захранили първо със зеленчуково пюре, процентът на захранилите с картоф е най-голям.
Зеленчуковите пюрета на Иво винаги съм правила с кърма или АМ. никога не съм давала само зеленчук.

# 3
  • Мнения: 451
И аз слагам АМ в зеленчуковите и така ще правя докато въведа сиренето.

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Захраних сина си с пюре от морков.
Не съм добавяла АМ в зеленчуковото пюре

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Понякога,когато стане гъсто иначе само в началото докато свинке на зеленчуковите пюрета.
Картофите например като престоят (защото обикновено правя пюре за два дена) стават много гъсти и си ги разреждам с 60 мл.АМ

# 6
  • Мнения: 1 230
На готовите вече не добавям АМ, защото си имат, но домашните задължително си ги правя с АМ. Около месец след захранването спрях да добавям АМ в готовите пюрета.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Ад също се опитвах да го захраня моят син с тиква и морков и не успях.Реално прояде точно картоф. WinkСлагам му винаги АМ,защото според мен все още има голяма нужда от млякото си.А той яде само 4 пъти на ден от 4-месечна възраст и съответно в момента има само 2 млечни хранения /на 6 месеца е/.
Предпочитам да му правя пюрета вкъщи и винаги ги правя по-редки,за да мога да добавя АМ.Забелязах,че не обича гъсти пюрета/когато ми се е налагало да яде купени направо си е жива мъка/.

# 8
  • Мнения: 287
Аз се опитах да захраня с домашно картофено но не стана. Моника хич не го хареса.
 След няколко дни пробвах пак но с готово - ранни моркови на ХИП. Хареса го обаче след като опита и картоф и тиква сега любимото и е картоф и морков на Ганчев.
 Не добавям АМ но сега, като се замисля, може би точно за това Ганчев и харесва повече, щото в него има и мляко и масло.
 А за плодовите просто водим битка за да ги хапва. Аз ги дадох след като захраних със зеленчукови и то от съображения да не би да не хареса зеленчуците след плодовете. Но стана точно обратното и сега се чудя дали направо да не почна с пресни плодове newsm78
 Каша давам от 2 дни.

# 9
  • Мнения: 174
само в домашно приготвените готовите са с мляко  chef

# 10
  • Мнения: 1 986
  Да,добавям АМ в зеленчуковото пюре Peace

# 11
  • Мнения: 4 621
Понякога добавях, друг път не Hug

# 12
  • Мнения: 2 908
Не добавям.Ако не и стига и давам след пюрето да си пие.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 907
Да, добавях кърма или АМ.

# 14
  • Мнения: 8 505
Не съм добавяла.

Общи условия

Активация на акаунт