Върлува Летен вирус с висока температура, разтройство и повръщане

  • 11 293
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 310
На някой случвало ли му се е от понеделник бебка е с висока температура стигна до 39.2, за радоста вече поспадна и зверско разтройство вчера над 10 пъти, с болки в коремчето, даже от тях неможе да спинка. Давах й хидрасект ама нищо днес от сутринта 4 пъти е дрискала то вече няма какво и само водичка излиза. Дупето ни е подсечено въпреки че само я дебна и веднага я мия и сменяме памперса, ама...
Днес вече и давам ентерол, почти не яде, само малко печена филийка и 2-3 солетки, опитвам да й давам чай от джоджен ама не го иска. Мами кажете как да спра това гадно разстройство #Crazy много се мъчи душичката. Не иска и да яде, само я наливам с водичка ама вече като ме види и нищо не иска.

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
племенницата изкара същия вирус. 2 дни беше с 39 температура, след това започна да повръща и после разстройство. Държа я около седмица. Даже поседяха в болница 3 дни. Казаха че е вирус. Важното е да оводняваш яко и строга диета. Даваш глюкоза или рингер. По принцип тя кара много тежко този вид вируси. Оводняваме я на всеки 5 минути със редуване на разтвор на сладко, кисело, солено. Като по малка й ги давахме с пипетата от Панадола. Яде само картофи и моркови, варени, без сол, без мазнина. Тя е на 5 години и в болницата казаха че трябва да поеме около2 литра течности на ден за да не се обезводни. Консултирай се с педито какво и колко да й даваш. Никакви лекарства не й помогнаха. Само диета и оводняване.
Пожелавам ви бързо да се оправяте!

# 2
  • София
  • Мнения: 310
Ох благодаря ти
педито каза че просто трябвало да мине време
при нас панадола не помогна и и давам нурофен сироп за дечица и така посвалихме температурата
давам й от млякото ALL 110, което е специално за разстройство ама тя не го иска и оризова безмлечна каша, но голям зор нищо вече неще. Важното е че за сега с рев ама пие водичка

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ами и в болницата са им казали че трябва да мине време. Ентерола не им помогна. Даже смениха глюкозата с рингер, защото той спира повръщането. Само че малката много бързо отпада при такива вируси и вече за втори път стигат до болница. Номера е да оводняваш силно, независимо дали иска или не иска да пие. Давай течности със спринцовка или с пипета. Единия ден сигурно беше акала към 100 пъти безда преувеличавам. Подобрение имаше на 6-тия ден. След това поне още 4-5 дни беше на диета докато не се стабилизира съвсем. Сега още хапва по леки храни предимно варени.
Малкия ми изкара такъв вирус миналото лято. Тамън се захранихме и пак минахме само на кърма. После бавно и внимателно пак го захранвах. Беше някъде на 7 месеца.

# 4
  • Мнения: 2 040
Този го имаше и мин. година и непознавам детенце дето да не го е изкарало ..
Много течности, диетка, а където непомага диетата , като при нас, бяхме и на инжекции ..  Sad
Няма как да се спре, медикаментите за деца за разстройство не са много -  Ентерол, Смекта, Хидрасект и май това са .. добре че моята й хареса чая от джоджен и от шипки , иначе незнам как щяхме да се оправим  Peace
Оризова водичка й давай, ориз и моркови варени, оризова каша , ей такива неща .. Успех и МНОГО, АМА МНОГО внимавай да не се обезводни детето ...  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 310
благодаря ви направих чай от джоджен / отново/, чай от мента, ,водичка, оризова водичка и сега само чакам да се събуди, стройла съм шишетата и пипетите и съм в бойна готовност ама няма как

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И двете го изкараха,при малката беше много по-тежко.Детето си искаше водичка,но веднага я повръщаше.Оправи се за 5-6 дни. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 310
а за разтройството нещо друго освен течности давахте ли
и подсеченото дупе с какво мажете

# 8
  • Мнения: 814
Не се свършиха тези вируси - зимни, пролетни, летни!
Измъчиха се дечицата, а и ние покрай тях!

# 9
  • Мнения: 3 500
Като всяка година. Тоя вирус е ужасен.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 За разстройството давахме смекта,компот от дренки. Peace

# 11
  • Мнения: 3 500
Подсечено дупе - 1 път с Фуксин и минава. После бочко.
И за разстройство препоръчвам пюре от моркови и ябълки на хип - запича веднага.

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Подсечено дупе - 1 път с Фуксин и минава. После бочко.
И за разстройство препоръчвам пюре от моркови и ябълки на хип - запича веднага.

 Проблема е,че пустото разстройство върви с повръщане и почти нищо не се задържа за дълго в стомаха  Cry.Кошмарно беше,направо не искам да си спомням. Sick

# 13
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз мажа крем Здраве или Бочко

# 14
  • София
  • Мнения: 310
и аз мажа с бочко ама не става трябва ми нещо по- силно за дупето

Общи условия

Активация на акаунт