Комплекс "Цариградски", София?

  • 4 959
  • 22
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Решили сме вече и ние да си имаме наше жилище и засега сме се спряли на този комплекс. Ще бъде затворен тип, което ми хареса от гледна точка на безопасността. Но пък малко е далече от центъра. Някой чувал ли го е и какво ви е мнението?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Не ми харесва, определено - с това местоположение до Цариградско шосе  Stop И като въздух и като гледка...

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Честно казано и мен основно ме притеснява местоположението  Confused,но изпълнението ми се струва добро и цените са приемливи.

# 3
  • София
  • Мнения: 830
Аз съм ходила на оглед там. Апартаментите са много функционални и на чудесни цени - това са два големи плюса. Но инфраструктурно е зле. Всеки член на семейството трябва да е автомобилизиран, на близо няма къде да си купиш хляб, пътя до най-близкото магазинче е 15  мин. Втори (по-голям) минус е там поне още 5 години ще е строителна площадка. Което освен кал, прахоляк и гаден въздух, включва глутници ьли кучета, пияни строители и чалга до дупка от фургоните. Там лично видях как един строител излезе го (по гащи) взе една бутилка от бира пълна с вода и си изплакна мишниците, изплю се, изхрачи се и .... Mr. Green Сега строят втора част, а се предвижда и трета част, която ще се строи нам колко години.
Това бяха моите доводи за и против и за това се отказахме, а бяхме аааха на предварителен договор. Сега купуваме друг апартамент.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Честно казано и мен основно ме притеснява местоположението 

Може би цените затова са приемливи...
Остави гледката, но ще е голям прахоляк от булеварда, а е възможно и шумно да е.

Иначе, изпълнението наистина е добро  Peace



# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 116
Там лично видях как един строител излезе го (по гащи) взе една бутилка от бира пълна с вода и си изплакна мишниците, изплю се, изхрачи се и .... Mr. Green
rotfImbo

Направо ме хвърлихте в размисъл, а ние почти се бяхме навили Thinking

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Само си помисли какъв въздух ще дишате там. Едва ли има по-мръсен въздух от там, с изключение на Кремиковци, де  Simple Smile За шума не говорим, както и за инфраструктурата. Блокчетата са плеснати в нищото, а наоколо е грозно и мръсно.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 865
Ако беше още само една идея по-близо да Пазарджик, щеше да е чудно! А сега е...никъде.

Е, след време сигурно ще е напълно интегрирана част от София, но дотогава ще бъде мръсно, шумно и с лоша инфраструктура.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Направо ме хвърлихте в размисъл, а ние почти се бяхме навили Thinking

Значи темата ти не е била напразна  Wink
Може да се окаже, че сте си спестили много ядове и разочарования  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 364
Снощи си говорихме за този комплекс с една приятелка - тя е оперативен счетоводител в "София Билдинг Къмпани".
Счетоводният им отдел е във Велико Търново. Имат 5 жилищни сгради тук, в една от тях ние си купихме апартамент:
http://roud-bg.com/index.php?p=roud7

Дълго време коментирахме качеството на строителството.  За Търново, тази фирма строи най-добре и жилищните комплекси са предпочитани, но в сравнение с качеството на строеж на комплекс Цариградски, няма база за сравнение!
Една фирма - различно качество!
В София слагали най-скъпата дограма - Шуко /ако не бъркам/, апартаментите се издават на гипсова шпакловка, вратите /вътрешни/ са чудесни, няма криви стени, външната изолация е една, от най-добрите и т.н.

Докато тук, в Търново - най-евтината дограма, която е почти съсипана от некадърни майстори, малко напукани стени, тънка външна изолация, не спазен краен срок и т.н #Cussing out

Та от въпросната служителка в Билдинга зная, че за комплекс Цариградски не се скъпят средства и се прави най-доброто.
А тя е работила в друга строителна фирма преди това и знае за безкрайните икономии, от страна на фирмата, за сметка на клиента! Сравнявайки с Билдинга, тя твърди, че не е виждала по-качествено строителство, но...в София, разбира се! Mr. Green
Тук нас кучета ни яли - набутват ни боклуците!!!!
Все пак, това е най доброто, което намерихме тук!

Успех!!! Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 830
Сградите наистина са хубави, фирмата е Великотърновска, защото собственика е от там. С мъжа ми имахме среща с него и ми се стори че е от там. Обаче лошото е, че не купуваш само апартамент, а място за живеене. След 10-15 години може да се заформи супер комплексче, даже метростанция предвиждат да има там, обаче до тогава... сина ми ще е на 15-20 години. Няма сми.

# 11
  • Мнения: 10 512
И все пак какви са цените там?

# 12
  • Мнения: 479
Aз там виждам САМО минуси!

1. Ниско е мястото - всички прахоляци от булеварда и от Кремиковци се завихрят там;
2. Комините на ТЕЦ-а;
3. Шум от Цариградско шосе:
4. Задръствания-ве4е на изток стана супер пренаселено и там трафика е огромен
5. Никаква гледка от този комплекс.
 
Голямото разстояние до центъра за мен не е минус, а напротив.
Инфраструктурата също не мога да коментирам, защото е проблем за голяма част  от предградията на София и когато човек избира жилище е трудно да сещне всичките хубости на едно място.

Успех с намирането на жилище, но според мен- продължавайте да търсите и то в западните и югозападни райони. Там въздушните течения носят чистия въздух към София. Специалистите, с които ние се съветвахме казваха, че в северното полукълбо ветровете духат от запад на изток и по принцип в големите градове западните квартали са по-реномирани. Е, в БГ е разбира са обратно - факултето, люлин....

# 13
  • Мнения: 121
...Успех с намирането на жилище, но според мен- продължавайте да търсите и то в западните и югозападни райони. Там въздушните течения носят чистия въздух към София. Специалистите, с които ние се съветвахме казваха, че в северното полукълбо ветровете духат от запад на изток и по принцип в големите градове западните квартали са по-реномирани. Е, в БГ е разбира са обратно - факултето, люлин....
Интересно ми е до какви специалисти сте се допитали? Аз в училище учих, че студените ветрове в бг идват от север. Това, че в западна Европа ветровете идват предимно от запад е свързано, мисля, с близостта до океана. Едно бързо търсене с гоогъла ме доведе до един доклад на соф. община свързан със местоположението на площадките за смет и според този доклад за Кубратово, Кремиковци и Богров (намират се на североизток от София, но в непосредствена близост до нея) "Годишната роза на ветровете показва около 25% от случаите с вятър са от запад, 15 – 20% - са от изток, с по 10 – 15% е участието на ветровете от северозапад и югоизток" . Не вярвам за София-град положението да е много по-различно.

# 14
  • Мнения: 479
...Успех с намирането на жилище, но според мен- продължавайте да търсите и то в западните и югозападни райони. Там въздушните течения носят чистия въздух към София. Специалистите, с които ние се съветвахме казваха, че в северното полукълбо ветровете духат от запад на изток и по принцип в големите градове западните квартали са по-реномирани. Е, в БГ е разбира са обратно - факултето, люлин....
Интересно ми е до какви специалисти сте се допитали? Аз в училище учих, че студените ветрове в бг идват от север. Това, че в западна Европа ветровете идват предимно от запад е свързано, мисля, с близостта до океана. Едно бързо търсене с гоогъла ме доведе до един доклад на соф. община свързан със местоположението на площадките за смет и според този доклад за Кубратово, Кремиковци и Богров (намират се на североизток от София, но в непосредствена близост до нея) "Годишната роза на ветровете показва около 25% от случаите с вятър са от запад, 15 – 20% - са от изток, с по 10 – 15% е участието на ветровете от северозапад и югоизток" . Не вярвам за София-град положението да е много по-различно.

Специалистите са инженери от БАН, както и лекар алерголог. За съжаление линк не мога да дам, защото информацията беше устна. Имаме само еднаА3 формат скица с комините на тецовете в София и начина на изчисление на влиянието им в разните зони и отстояния./даже и нея не я знам къде е, но ако някакси мъжа ми се сети мога да ви я дам/
Има голяма разлика от Богров или Гео милев до Овча купел или Княжево (примерно казвам), София-град е достатъчно голяма, имат свой собствен мезоклимат отделните квартали.

Но в крайна сметка хора живеят навсякъде. И до Луната вече ходят спокойно туристи - ако сметнат за удобно могат да решат и да се заселят там. Аз само бих искала да помогна в избора на сравнително добро за живеене място в голям и мръсен град.

Общи условия

Активация на акаунт