моето бебе не се храни през нощта

  • 476
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте,
Обръщам се към вас със следния въпрос, който ме тревожи - моето бебче не се буди нощно време да яде, поне за сега. До сега се е събуждал сам няколко пъти, пробвах аз да го събуждам за да яде, но като цяло още от болницата си спи през нощя. Притеснявам се, като чета за лактационната криза, да не ми спре кърмата. Иначе го храня горе долу на 3 ч. - не че го ограничавам, така се получава до сега. Кърмя го от едната гърда, гълда много здраво по около 10-15м понякога повече, понякога по-малко.
Синът ми е на 13 дни и аз имам огромното желание да си го кърмя.
Посъвейтвайте ме моля ви дали постъпвам правилно.
Между другото, преди да родя бях прочела малко статии за кърменето, но в болницата така и не се намери акушерка, която да ме въведе поне накратко. Преживях много тежко първите ни дни заедно, объркана и притеснена дали се справям или не.
 

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз бих се радвала, че спи през нощта Simple Smile Ама наистина е много малък, така че, може би е добре да го кърмиш поне веднъж през нощта, ако може и без да го будиш...

# 2
  • Мнения: 867
Здравей Иркатка!

По колко часа пауза прави?
Ако е около 6 часа, мисля че няма за какво да се притесняваш.И мен ме беше много страх като четях че за да има кърма трябва да суче през нощта. Но не е баш точно така, всичко е индивидуално. Не съм експерт, но мога да споделя как беше при нас.

Към 2-рата седмица започна да прави около 5-6 чсова пауза през нощта.. (аз я кърмех и още е абсолютно на поискване без никакъв режим, през деня се случваше през 3, някой път 2, а понякоха и на час, час и половина)
Та, след като постепенно започна да удължава нощната пауза, се стигна на около месец и половина да спи от 10 вечерта до 8.30 - 9 сутринта за първо сучене.

Кърмата си ми беше постоянна, без никакви промени. Единственият дискомфорт беше препълването на гърдите сутрин, което е адски неприятно. Случвало ми се е като стана да са ми на буци и възли,а зърната чак стърчат настрани Grinning

Обаче като излязоха първите зъбки на около 5 месеца се почна едно будене, та и до днес. Сега съм доволна ако се буди само веднъж на нощ да цока.

Успех, не се тревожи излишно. Важно е само да не отказваш цокане и да не гледаш часовника. Бебчо си знае и дори да е минал час от последното сукане, давай му. Може предният път просто да не е сукал много.

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 12:28 от синео4ка

# 3
  • Мнения: 617
Аз мисля че всичко е наред, не се притеснявай, после ще ти иска изобщо да не се буди през ноща

# 4
  • Мнения: 4 915
И аз да попитам колко часова нощна пауза прави?

Има ли възможност да спите в едно легло, или да долепиш креватчето му до спалнята? Така можеш да го кърмиш без да го будиш.

Хубаво е все пак на тази крехка възраст да има 1-2 нощни хранения. Малко е още. И за лактацията е добре.

# 5
  • Мнения: 2 159
Аз мисля че всичко е наред, не се притеснявай, после ще ти иска изобщо да не се буди през ноща
ние бяхме от спящите нощем, мисля че бебето си знае най-добре Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 760
Можеш да го кърмиш и без да го будиш.
Бебето е прекалено малко за продължителни паузи - в момента ти се регулира лактацията и е добре да има нощна стимулация.
Кажи от кога до кога спи юнакът!  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 807
irkatka , ами радвай се  Grinning
И Ива беше така...
Никога не е искала да суче през нощта. Като по-мъничка се опитвах да я будя, но безуспешно. През първите 2 месеца правеше по-дълги паузи дори между дневните хранения.
Наддаваше и се развиваше чудесно  Peace

Да не би бебчето да е още с физиологичната жълтеница? - тогава са по-поспаливи, което може да е причина за небуденето му през нощта...
Дъщеря ми беше с такава около 1 месец след раждането.

Можеш да ставаш 1-2 пъти през нощта (поне 1-я месец или докато се урегулира кърмата), за да се изцеждаш - така хем ще стимулираш лактацията, хем гърдите ти няма да са толкова напрегнати, хем ще имаш запаси от кърма във фризера  Wink

Общи условия

Активация на акаунт