Газирано и кърмене

  • 5 581
  • 17
  •   1
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Майчета, защо не се пият газирани напитки по време на кърмене? Отразяват ли се по някакъв начин на бебето?
Благодаря  Heart Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 622
В газираните напитки има подобрители , оцветители и тем подобни боклуци. Често в безалкохолните продукти слагат Е 210 бензоена киселина, която е ракообразуваща (само не се шашкай сега де). Всичките Е-та и храните и напитките,които ги съдържат,могат да доведат до редица проблеми: хиперактиност,алергии, стомашни проблеми и т.н. По-добре е да ги избягваш доколкото е възможно.

# 2
  • Мнения: 1 117
Пия газирано от време на време, но не забелязвам да му се отразява на малчо. Simple Smile, но при всеки е различно Flutter

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Е, аз си сръбвам. Ми така де - като съм родила да не би да не съм човек вече. Mr. Green Не стигам до крайности, по една чашка 200мл, макс 2 и то не всеки ден. Няма признаци да му пречи на малкия. baby_neutral

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз съм ги избягвала заради колики.И сега гледам да не пия много,но аз по принцип не съм им голям фен.

# 5
  • Мнения: 385
Знам, че предизвикват колики. Но по-малко не пречи Wink.

# 6
  • Мнения: 2 019
заради коликите,пиех в умерени количества

# 7
  • Мнения: 1 947
Е, в газираната вода няма нищо вредно. Simple Smile Защо да не може?
А другите оцветени боклуци така или иначе не  е добре да се пият (много).

# 8
  • Мнения: 1 371
И аз си пийвам  Crazy . Не съм видяла да му се отразява и дано не му се отрази.
 Peace

# 9
  • Мнения: 1 008
Не пия нищо газирано,по-принцип не обичам,а по време на бременността и сега съвсем го спрях.

# 10
  • Мнения: 110
Не обичам газирано и не пия - подува стомаха... Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 768
Аз много пия газирано.Особено откакто кърмя много кола поглъ6ам.Не знам за6о така ,но изпитвам адска нужда от кола.На малката да 4укан на дърво ни6о и няма.Не съм забелязала да има колики или други оплаквания. Praynig

# 12
  • Мнения: 1 924
В газираните напитки има подобрители , оцветители и тем подобни боклуци. Често в безалкохолните продукти слагат Е 210 бензоена киселина, която е ракообразуваща (само не се шашкай сега де). Всичките Е-та и храните и напитките,които ги съдържат,могат да доведат до редица проблеми: хиперактиност,алергии, стомашни проблеми и т.н. По-добре е да ги избягваш доколкото е възможно.

Това ме подсеща , че наскоро бях попаднала на списък
с най-често употребяваните хранителни добавки...къде,къде?
много е полезно да се знаят, тъй като
неизвестността предизвиква излишни тревоги.
Някои са безвредни, други не чак толкоз, абе
хубаво е да е информиран човек.

# 13
  • Мнения: 1 043
Колкото химия има в газираните напитки - толкова и в другите продукти и всичко заобикалящо ни - като се започне от праха за пране , след това препарати за почистване, за измиване , газовете във въздуха ... ако ти се е допило газирано няма смисал да се шашкаш толкова - просто всяко нещо в умерени граници няма да те умори  Mr. Green - аз пия мноооого газирана вода - много бързо разрежда кръвта и утолява жаждата повече  newsm78 така мисля поне - аз щото със свръхлактация и вечно на водна диета  Crazy

# 14
  • Мнения: 182
На моя момък му правеха коликите ужасни. Освен, че с изкл. на газ. вода и  бирата са чиста химия, от която бебо няма нужда.

Общи условия

Активация на акаунт