Идеи за предястия и хапки

  • 3 541
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 729
Много ви моля да споделите интересни идеи за предястия и хапки. Необходими са ми по повод абитюрентски бал.
Ако имате и снимки много ще ми помогнете!
 Hug
Чакам вашите идеи!  chef

# 1
  • Мнения: 422


Заповядай.Дано да има какво да си избереш за повода.


Хапки с маслини


500 г бутертесто
40 бр черни или зелени маслини без костилка

. Готовото тесто се реже на квадрати около 4см *5см
. Върху всеки квадрат се слага маслината.... Навива се на руло..
. Защипват се краищата и се слагат върху тава с "шева" надолу
. Разбиваме един жълтък с 2 с л студена вода и намазваме хапките, като може да се поръси със
сусам, мак, настърган кашкавал.
. Предварително загрята фурна за 10-12 минути при 225 С.




Емпанади
Може и с обикновено тесто.                             
за плънката:за плънката:                                 
1/2 кг телешко месо от ябълката
2 сварени яйца
3 домата
1 зелена чушка
100 г маслини
300-400 г кромид лук
3 скилидки чесън
100 г стафиди
4 с. л. маргарин
1 кубче телешки бульон
1 дафинов лист
1/2 ч. л. смлян кимион
1 щипка лют пипер
2-3 щипки бял пипер
сол на вкус


Друд вариант за плънка
3 глави лук (300–400 г)
300 г телешка кайма
1 1/2 лимон
3 домата
1 зелена чушка
3–4 щипки кимион
лют пипер на вкус
1 ч. л. риган
1 ч. л. сол
черен пипер на вкус
3–4 стръка магданоз



Хапки-изненада




Хапки-изненада         
Списък на необходимите продукти за 4 порции:
черен хляб; риба сельодка; обезкостени маслини

       
Начин на приготвяне:
1. Хлябът и сельодката се нарязват на еднакви по големина квадратчета.

       
2. Върху всяка хапка хляб се слага парче риба, отгоре се поставя по една маслина и се набождат с клечка.

   

Бутерки


500 гр. многолистно (бутер) тесто
2 яйца
кашкавал
лют пипер

От тестото се изрязват с формичка за сладки кръгчета. Разбива се яйцето, добавя се настърган кашкавал (до гъста каша) и лютия пипер. Намазмат се кръгчетата и се пекат в загрята фурна на 220 градусa.     



Розички от картофено пюре


1 кг. картофи
2 жълтъка
50 гр. масло
прясно мляко
сол, черен пипер, индийско орехче на вкус

Сваряват се нарязаните картофи в подсолена вода (колкото да ги покрие), намачкват се, добавя се топло мляко (до консистенция - гъсто пюре), маслото и 2 - та жълтъка. Подправя се със сол, черен пипер и индийско орехче на вкус и добре се разбърква. Шприцоват се розички върху пергаментна хартия и се пекат в загрята фурна до златист цвят.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 671
Хапки със пушена сьомга

парченца черен хляб се намазват с крема сирене /за предпочитане Филафелфия или подобно, но не българското такова, което си е повече извара/, отгоре се поставят парченца от рибата и се довършва с 1/4 кръгче от лимон.

# 3
  • Мнения: 3 268
Предястие с домати.
Избираш няколко хубави здрави домата.Отрязваш капачето и дупето на всеки и го разделяш напалавина така.Нареждаш ги в кръгла чиния без да ги издълбаваш.Върху всяка половинка от домат с лъжица слагаш следната смес:1 пакет майонеза,1 суп. лъжица горчица,2-3 скилидки стрит чесън или аз ползвам на гранули и настърган кашкавал около 200 гр.Най-накрая добавяме наситнен пресен копър.
Мезето е страхотно и моите гости го обожават.Става за всякакви питиета.Да ви е сладко!

# 4
  • Мнения: 12 291
Преди време пусках подобно питане. Ето темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=166969.msg3258011#msg3258011
Дадоха ми доста добри идеи. Има и снимки на това, което бях направила.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 233
Пролетни хапки   chef

Избираме хубави репички, здрави, горе-долу еднакви по големина. Нарязваме ги на кръгчета дебели около 2 мм.
Подбираме краставица с подобен диаметър на този на репичките, нея я нарязваме на също толкова дебели кръгчета.
Слагаме малко масълце на кръгче репичка, отгоре слагаме колелце краставица. Закрепяме с коктейлна клечка или клечка за зъби. Лекичко може да поръсим със сол или лимонов сок на вкус.

Много ги обичам и интересното е, че децата много ги харесват, а съм останала с впечатлението, че по принцип репичките не са им много-много по вкуса.

# 6
  • Мнения: 729
Страхотни сте момичета!
  chef
  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 341
ще следя темата

# 8
  • Мнения: 6 958
Харесаха ми рецептите до момента  Peace

Лодки от варени яйца:

варени яйца се разрязват на 2 и им се маха жълтъка, който се пресова със меко сирене или извара, малко кечтчуп и много малко майонеза, след което белтъците се пълнят със сместа... За украса малко черен или червен пипер по ваш избор  Peace

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Я да се позапиша и аз тук, че скоро ще трябва да спретвам такава трапеза!  Peace

# 10
  • Мнения: 1 698
Идеите, които сте дали са страхотни, момичета. БРАВО smile3501. Скоро ще ми се наложи да се възползвам от тях smile3508

# 11
  • Мнения: 1 494
От тостер хляб- махаш кората. Мажеш с масло, лютеница, пастет, майонеза и каквото друго предпочиташ. Тогава режеш намазаната филия на квадратчета. Отгоре украсяваш с маруля, краставици, домати, кашкавал, салам, маслина и всевъзможни други продукти. Може по няколко едно върху друго и ако са по-малко хапките, ги забождаш с клечка за зъби. Стават мини сандвичи.

Общи условия

Активация на акаунт