До мамите, работещи в сферата на образованието

  • 2 401
  • 12
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Здравейте момичета, има ли мами, които работят в сферата на образованието? Вълнува ме един въпрос - в болнични съм от 1 януари 2007 година за бременност и раждане, знаете ли дали ми се полага ДТВ/допълнително трудово възнаграждение/ за 24 май? Имам заместничка , на която предполагам също и се полага.

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Няма как да ти се полага допълнително трудово възнаграждение след като си в болничен.

# 2
  • Мнения: 152
Аз съм в болнични по майчинство от 7 май и ми казаха, че аз ще получа допълнителното възнаграждение, а не моята заместничка. Титуляра получава сумата. Каза ми го нашата счетоводителка. Към 160 лева отгоре.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 074
А дали има счетоводител, който да го подтвърди?
Аз съм в абсолютно същата ситуация и се чудя за 24 май, но все ми се струва, че надали е възможно - все пак съм в болнични  newsm78

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Благодаря за отговорите, момичета!Аз се обаждах днес в училище и там ми казаха, че имам право и ще си ги получа за 24 май. Аз самата днес се рових в Интернет и намерих наредбата на базата на която се изплащат и там пише, че болничният се счита за отработено време, съответно докато изтече болничният ни - по новия закон 315 дни, се водим на работа и дотогава следва да получаваме всички ДТВ. Не могат да получат ДТВ жени, които са в отпуск за отглеждане на дете до навършване на 2 години, тоест тези, които вече са минали 315 дни болничен.
Същото важи и за всички други служители, които са в болничен за по-дълго време. Те също имат право на ДТВ

# 5
  • София
  • Мнения: 1 074
Има един момент обаче, че дължим осигуровки върху сумата 161 лв., което е 20 лв. и те се дават на счетоводителя.

# 6
  • Мнения: 2 336
Здравейте момичета, има ли мами, които работят в сферата на образованието? Вълнува ме един въпрос - в болнични съм от 1 януари 2007 година за бременност и раждане, знаете ли дали ми се полага ДТВ/допълнително трудово възнаграждение/ за 24 май? Имам заместничка , на която предполагам също и се полага.
Здравей, доколкото разбрах ДТВ се полага и всички други допълнителни възнаграждения без облеклото до първите 9 месеца като си в майчинство т.е. щом вземаш 90% от заплата си ще вземаш и ДТВ. За това би трябвало за 24.05 да получим по някой лев отгоре Wink

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Не можах да се стърпя да не ти пиша!   Hug Особено като видях, че си градска!!! Е, аз имам бебе почти месец по-голямо от твоето, но и мен ме изненадаха приятно с майската премия. А пък като си пресметна май и септемврийската ще уловим  Laughing
Особено ще ми бъде приятно и да се запознаем. Пиши ми на лични къде живееш ако искаш. Весел 24-ти май!  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
141лв е чистата сума за 24 май.Дали ще имаме право и на парите за дрехи,ако може да ми отговори някой ще съм много благодарна. Grinning

# 9
  • Мнения: 2 336
141лв е чистата сума за 24 май.Дали ще имаме право и на парите за дрехи,ако може да ми отговори някой ще съм много благодарна. Grinning
Аз мисля че сумата от ДТВ-то няма да се облага с данък т.к. сме в болнични, а що се отнася до облеклото писах и по-долу не ни се полага такова след като не сме на работа. Приятна вечер  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 074
Със сигурност е 141 лв. Данък не се дължи, но се плащат осигуровки върху тази сума, затова и 20 лв. на счетоводителя - той да се оправя Wink

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Миналата година аз бях пред същата дилема и ми не наложи да търся нормативни документи по въпроса - та парите ти се полагат, при това без данъци - чисти 161 лв., но пари за облекло - не   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 336
Миналата година аз бях пред същата дилема и ми не наложи да търся нормативни документи по въпроса - та парите ти се полагат, при това без данъци - чисти 161 лв., но пари за облекло - не   bouquet
и аз так знам  newsm10. Защото се  поитерисувах, все пак това са някой лев които ти идват отгоре Wink

Общи условия

Активация на акаунт