Частично адаптирано мляко. Въвеждане, проблеми, решения.

  • 5 395
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет мами. Искам да помоля тези от вас, които са преминали на млеката за бебета над 6м. кога са направили прехода, имали ли са някакви реакции от страна на бебето - разстройство, запек, обриви. Продължиха ли с мляко на същата фирма или преминаха на нова. Доволни ли са или не от смяната, като цяло.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ние минахме от Аптамил1 на 2,но не както пишеше след 4-ия месец,ами от 5ия.По съдържанието на кутиите видях,че Аптамил 2 е със завишено съдържание на всички компоненти.Реакция нямаше никаква(освен че от тогава ака по 4-5 пъти на ден,но не знам дали е от млякото),а и не е по-сит отколкото преди,изкарва същото време.

# 2
  • Мнения: 3 153
И на нас скоро ни предстои да направим този преход, но все си мисля, че не би трябвало да има някакви проблеми!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Преминахме от Фризолак на Фризомел на 6 месеца и 3 дни. Нямахме никакви проблеми.Всичко си е както преди. И наистина не засища повече.

# 4
  • Мнения: 2 258
Ние преминахме от хипоалергичен НАН към НАН2 в началото на 7-ми месец и също нямаше никакъв проблем...

# 5
  • Мнения: 1 517
И ние не сме имали проблем с омнео

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Директно преминахме от Фризолак на Фризомел малко след като навърши 6 месеца. Нямаше никаква реакция.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Ние минаваме постепенно / заради коликите, които още не ни оставят #Shocked / от Нан 1 на Нан 2, нямаме проблеми.

# 8
  • Мнения: 1 263
Цитат на: biliana333
Ние минахме от Аптамил1 на 2,но не както пишеше след 4-ия месец,ами от 5ия.По съдържанието на кутиите видях,че Аптамил 2 е със завишено съдържание на всички компоненти.

Това ли го прави частично адаптирано? Никъде на кутията на Аптамил 2 не пише, че е частично адаптирано Confused.  Върху кашите на Милупа (след 6 м.) си го пише ясно, така, че едва ли върху млякото си биха пропуснали да го споменат Thinking. За Аптамил 3 съм чувала, че е частично адаптирано мляко, но той се дава от 8 месеца. Rolling Eyes  Хм! Утре отивам в магазина да сравнявам  #Silly

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Спестявам ходенето ти до магазина утре Wink Не е частично адаптирано,ами си е цялостно! за Аптамил 2 става въпрос!

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дъщеря ми като беше малка от НАН 1 премина на НАН 2 при навършени 6 месеца и намаше никакъв проблем. Сега Роберт е на Симилак 1 мисля да продължа със Симилак 2 , когато навърши 6 месеца.

# 11
  • Мнения: 1 263
Цитат на: biliana333
Спестявам ходенето ти до магазина утре Wink Не е частично адаптирано,ами си е цялостно! за Аптамил 2 става въпрос!

Благодаря ти! Успокоих се!

# 12
  • Мнения: X
Цитат на: eri

Това ли го прави частично адаптирано? Никъде на кутията на Аптамил 2 не пише, че е частично адаптирано Confused.  Върху кашите на Милупа (след 6 м.) си го пише ясно, така, че едва ли върху млякото си биха пропуснали да го споменат Thinking. За Аптамил 3 съм чувала, че е частично адаптирано мляко, но той се дава от 8 месеца. Rolling Eyes  Хм! Утре отивам в магазина да сравнявам  #Silly


Частично адаптираните млека се наричат така, защото тяхната цел не е напълно наподобяване на майчината кърма и не се явяват заместители на майчиното мляко. Един от основните "параметри" на тези млека е съотношението казеин/ суроватъчен протеин.  Казеинът не се разгражда от човешкото тяло, кравето мляко има около 2,5 пъти повече белтък в сравнение с майчиното мляко, основно за сметка на казеина.

# 13
  • Мнения: 5 713
Ние сме на Нутрилон. Като направи 6месеца, трябваше да го сменим с двойката. Обаче тя май не го понесе, тъй като почна да връща мляко. Пуснах тук тема по друг въпрос- смущаваше ме таблицата за дозите, която бяха написали на двойката. Някои майчета ме посъветваха да не бързам със смяната и сега пак сме на единицата.

# 14
  • Мнения: 1 263
Цитат на: pandora
Цитат на: eri

Това ли го прави частично адаптирано? Никъде на кутията на Аптамил 2 не пише, че е частично адаптирано Confused.  Върху кашите на Милупа (след 6 м.) си го пише ясно, така, че едва ли върху млякото си биха пропуснали да го споменат Thinking. За Аптамил 3 съм чувала, че е частично адаптирано мляко, но той се дава от 8 месеца. Rolling Eyes  Хм! Утре отивам в магазина да сравнявам  #Silly


Частично адаптираните млека се наричат така, защото тяхната цел не е напълно наподобяване на майчината кърма и не се явяват заместители на майчиното мляко. Един от основните "параметри" на тези млека е съотношението казеин/ суроватъчен протеин.  Казеинът не се разгражда от човешкото тяло, кравето мляко има около 2,5 пъти повече белтък в сравнение с майчиното мляко, основно за сметка на казеина.


 ooooh! ох, е сега вече съвсем се обърках Sad  
Аптамил 2 - частично адаптирано ли е или си е адаптирано?
Може ли някой да ми каже? pls. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт