Как да го науча да пие вода?

  • 1 127
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте момичета,
Искам съвет от по-опитните  Simple Smile Започнах от месец насам да захранвам сина си, като същевременно продължавам и да го кърмя. Почти няма заместено хранене, като изключа следобедното в три. Опитвам се да го науча да пие вода, но той упорито ми отказва. А смятам че вече е необходимо да приема и вода, независимо че продължава и кърмата. Вие как мислите? Дайте ми съвет как да го свикна детето с тая вода.
Благодаря   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 340
Не се притеснявай, много кърмени бебета не обичат да пият вода  Simple Smile. Моят син също не пиеше вода и на около 8 месеца започнах да му давам сокчета. С тяхна помощ се научи да пие и вода.. сега без вода не може  Laughing.

# 2
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моят син също като беше на кърма отказваше вода !Можеш да му предлагаш , ако е жаден ще пие , поне при нас така стана !

# 3
  • Мнения: 1 896
Моят син пропи вода на 10 месеца, въпреки че го захраних на 6. През промеждутъка имаше страхотни летни жеги, но той ги изкара без проблем на кърма. Ако даваш на бебето да суче на поискване, жадно няма да остане, не се безпокой. Ако е жадно, няма да си трае, а ще ти даде да разбереш съвсем ясно.
Ти си му предлагай водичка, но не прави проблем ако още не ще. Ще си пропие, когато има нужда.

# 4
  • Мнения: 3 478
Не се притеснявай, ще пропие все някой ден. И моята много късно почна с водата и то в едни мижави количества. Но никога не съм се тормозела, като им се пие ще си пият. Пък и сега лято идва, със сигурност може да прояви интерес.

# 5
  • Мнения: 46 488
София пропи вода на 1 г. и 3-4 месеца  Simple Smile Пиеше много АМ и така си задоволяваше нуждата от течности.

Щом си захранила- предлагай, когато детето има нужда, самО ще ти покаже  Peace

# 6
  • Мнения: 1 448
Явчо все още не пие вода, предполагам лятото ще размисли вече  Laughing Щом не иска не го насилвай, те си знаят децата  Wink

# 7
  • Мнения: 2 467
Щом си захранила- предлагай, когато детето има нужда, самО ще ти покаже  Peace

Моето пропи на година и половина. Преди това много рядко по 10-на грама. Но аз упорито животно - всеки ден приготвям чашата и слагам на достъпно място. Когато иска и има нужда да си вземе.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 252
Моят син пропи вода след годинката. Откак го захраних постоянно му предлагам в чаша с мек накрайник, в чаша със сламка и дори в бутилка с биберон. Синът ми никога не е ползвал биберон и съответно бутилката служи само за чесане на зъбите, но не и за пиене. Научи се да пие от чашата със сламката и сега изпива към 20мл. на ден. Мисля, че не му липсват течности, защото го кърмя няколко пъти през деня и нощта.

# 9
  • София
  • Мнения: 368
Успокоих се!   Simple Smile Благодаря   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 3 672
Сина ми и досега не пие чиста вода Crazy
Отначало беше само на АМ,после прибавих и сокчетата.като захраних до годинка пиеше още АМ и спря Cry,разреждах сока с повече вода и така го пиеше-просто шарена вода Crazy
щом още го кърмиш и не иска вода,значи не изпитва нужда от течности,по продължавай да предлагаш

# 11
  • Мнения: 4 621
Яна и до сега не обича чиста вода. Като бебе беше на АМ и въобще не искаше да вкуси вода. Сега пие много много рядко при липса на сок Hug

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Да не те отчайвам,но голямата ни дъщеря и до ден днешен почти не пие вода. SadТрябва да я подсещам и побутвам,лошото  е,че и сокове не пие. Rolling Eyes

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Защо не пробваш с чай - в тях няма голямо количество захар, но дъщеря ми с удоволствие пие от тях, а с чиста вода се дави.

# 14
  • Мнения: 576
Ние също още не пием вода. Педито каза , че е напълно нормално и, че има деца, които до 1г. не пият вода!

Общи условия

Активация на акаунт