задължения към В и К

  • 509
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
днес получих покана от В и К за доброволно погасяване на задълженията ,ако не ги погася как ще се процедира, и тия лихви кой ги определя, все си мисля , че има някаква измама от тяхна страна

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
За лихвите ,не знам как се определят.Ще започнат да ти се обаждат по домашния телефон и ще те притесняват.Звънят винаги(чувала съм) в много неподходящо време.А понякога ходят по домовете и оставят известия.По добре платете известна част от задължението и за известно време ще замлъкнат.За изввестията също нямам инфо.

# 2
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не сме си плащали водата от 7-8 месеца, но досега не са ни звъняли. Тая вода я забравяме всеки месец!!! Embarassed

# 3
  • Варна
  • Мнения: 30
И ние живеем в задължения към ВиК от няколко години. Просто от време на време внасям определена сума (заедно с лихвите, обаче) и толкова.Не съм получавала много отдавна предупреждения от тях. Явно виждат, че все пак има движение по сметката ни. newsm78

# 4
  • Мнения: 780
Живеем в къща и преди години така не бях плащала няколко месеца , дойдоха с едно багерче и искаха да ни "режат " водата / имахме около 100 лв задължения /

# 5
  • Мнения: 1 546
най-нахалното нещо което съм получавала беше от ВиК, бележка със заплаха да си платим ВЕДНАГА (така пишеше)задълженията за 3 (!!!) месеца или щели да ни дадат под съд ли беше,нещо такова...полудях!Мангалите отсреща съм сигурна,че никога през живота си не са платили и капка вода, а нас,дето от чиста разсеяност сме забравили... #Cussing out

# 6
  • Мнения: 545
......ако не ги погася как ще се процедира, и тия лихви кой ги определя.....
Ще продължават да ти трупат лихви. Лихвите ги смятат по основния лихвения процент на БНБ за всеки просрочен ден. А като платиш, първо си удържат за лихвите, после - каквото остане - спадат от сметката/ите.

# 7
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ей, тази тема ме подсети и най-накрая мъжът ми вчера отиде и плати водата.

# 8
  • DE
  • Мнения: 967
Ама наистина ако имаш задължения над 100 лв. заплашват със съд. Можеш да погасяш така, че всеки път дълга ти да е под 100 лв. и няма да те тормозят!!

Общи условия

Активация на акаунт