Франция - детегледа4ки - как намерихте вашата?

  • 569
  • 9
  •   1
Отговори
Не знам как се процедира в останалите Европеиски страни, но в Франция, по общо мнение, е доста трудно да се ориентира 4овек - детските градини са пулни в пове4ето слу4аи и се налага да се турси детегледа4ка, което си е трудна мисиа.
Така, 4е ако имате опит в тази сфера - сигурна сум, 4е ще е полезен на много от нас.....
доскоро, бг мами

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ами аз не съм си търсила детегледа4ка, но можеш да се обърнеш към някоя агенция, да погледнеш обявите пред яслите или да си наемеш директно Au Pair. Или ако видиш някое моми4е пред у4илищата да 4ака някое дете и ти хареса, можеш да я попиташ.

# 2
  • Мнения: X
Ползвала съм гледачка по-малко от 2 месеца, докато се освободи място в ясла наблизо. Обърнах се към службата RAM (relais d’assistantes maternelles) към местното кметство. Бяха много любезни и отзивчиви, отделен е въпросът че Бобо не хареса гледачката, която по мое мнение беше сладка лелка.

# 3
  • Мнения: 664
Ние сме с assitante maternelle, контролирани са от социалните служби, имат нужната квалификация. Попаднахме на страхотна жена (попаднахме май не е точнaта дума, защото я избрахме след разговори с поне 10 такива). Aз лично не бих се доверила на някоя студентка да ми гледа детето по цял ден (освен ако не е само за по няколко часа на ден, след детска градина да речем).
Както са ти писали, друг вариант е au pair, но трябва да й осигурите стая за живеене у вас или ако имате другаде свободна стая, известни като chambre de bonne Wink

# 4
  • Мнения: 1 194
Здравей,
трябва да се обърнеш както ти е казала аниа към кметството, службата¨Petite Enfance, там ти дават адресите на асистант матернел и започваш да търсиш Wink
Ето сайта който може да ти е полезен, линка е към службата за яслите, но има и адреса на coordinatrice petite enfance доколкото видях:
http://www.carrieres-sur-seine.fr/jsp/site/Portal.jsp?page_id=178
Успех

# 5
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Досега съм ползвала и assistante maternelle, и garde partagée.
За assisatnte maternelle момичетата добре са ти казали да се обърнеш към PMI службата към кметството ти. Имай предвид, че и там местата са кът и свършват рано. 
Ще допълня с няколко сайта с административна информация, откъдето да видиш как стоят нещата на административно и законово ниво, тъй като, не знам дали знаеш, но от момента, в който наемеш бавачка, ставаш работодател с номер към URSSAF и всичките права и задължения.
сайт на една асоциация на родителите, наели бавачка
сайт на самите assistante maternelle
неофициален сайт, но и тук има полезна информация

Ако имаш въпроси за гард партаже - също бих могла да помогна с инфо и адреси.

# 6
  • Мнения: 545
Ако искаш на ясла, запиши се в листата на чакащите още от сега, и се обаждай често, за да питаш има ли напредък..В крайна сметка забелязах, че не взимат точно по ред на записването, а гледат родителите и самите деца..В частните и асоциативните ясли е по-лесно за място, отколкото в държавните...Но не може да се разчита на място веднага..

Иначе и аз имам АМ, намирането, на която, си е цял конкурс..
От Relais des assistantes maternelles ми дадоха лист със свободните жени и после започва обаждането, уговарянето, срещите и т.н. Такива случаи срещнах аз, че сега като си мисля, чак се хващам за главата... ooooh!

# 7
Merci za otziv4ivostta, na vsi4ki vas, frenski mami!!!
 Simple Smile
V otgovor na :
 * Cleoven - ami, to na men mn mi se iska na yasli da go zapishem malkia ni vse oshte ne roden Matthieu, no nali ne sme presmiatali datata na ragdane predvaritelno, ta toi bi tribvalo da se rodi v krai na uli ili nai-kusno kum 04.08,ot koeto dedirame, 4e niama da moge da vleze s bebetat prez septemvri, helas.
Vse pak, az taia malka nadegda za mysto v yaslata, koito se stroi v momenta to4no pred nas i koiato shte otvori prez yanuari. Vashite detza na yasla bili li sa predi ?
 * Cleoven -
Merci za sites, az ve4e zvunniah v PMi, no preddpolagam, 4e sa p ravili le pont...
I ot dvata typa pazene koi - am ou garde partagée - ti e po- priemliv?KAk namerihte dr semeistvo?
NA nas sushto ni predlogiha la garde partagée, no nie s moiat ami reshihme az da si ostana na rabota na mi-temps pone oshte niakolko mesetza sled ragdaneto, za d amoga da svikna na rytuma na bebeto, taka 4e deteila e fin - da namerim am à mi_temps est oshte po_trudni4ko, no niama na4in shte tusria...Razkagi ni, a ko imash gelanie za tvoite ''premegdia'' i vagnite momenti ot negociiraneto.
Da, znam, 4e naemaiki am stavame rabotodatel s N urssaf.
 * Merci mariakara - kak ste? tatkoto vi poopravi l i se?
Az byah na rdv v la mairie, po obshti danni v Houilles ima mn pove4e am otlkolkoto v carrieres - v kraen slu4ai shte se razhogdame do kum garata.Pishi!
* Ania, dokolkoto sledih vuv foruma i vie ste s fr-porto tatko! Simple Smile i nie taka
Pri nas, ne az, a  toi ne iska i da 4ue za mlado ''nediplomirano momi4e bez opit=studentka''. A propos pri nas minalia w-end imashe po-yarosni debati ot tezi za izborite dori.
NAli nie 1vo bebe, tribvalo da e am formée i tova e! Az durga pove4e na li4nia opit i motivatzia na detegleda4kata, no ....vseki si ima principi.
A shto se otnasia za au pair - nie niamame dopulnitelna staia za neia, ina4e ikonomi4eski tozi variant e mn dobur, no za po-golemi burgua ot nas...hahah
* Michentze - merci za otgovora
* mama strumf - bravo za optimizma!
 Izviniavaite na vsi4ki, no kreditora mi se izgubi tozi put!
Do novi sreshti!
didi & babychou

# 8
  • Мнения: 545
did80, щом тази ясла до вас ще отваря януари, значи вероятно има  и списък с деца за прием. Разпитай...При нас една crèche d'entreprise, записваше деца още една година преди отварянето.

# 9
Ami, da, Cleoven, sega ya stroiat.
Az ve4e sum se zapisala sur la liste d'attente, no shte vidim..

Общи условия

Активация на акаунт