Болнични и смяна на фамилията ???

  • 3 457
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068
Вярно ли е че болничните написани със старото фамилно име / след гражданския брак и преди новата лична карта / не се изплащат и трябва да бъдат поправени и на тях да е написана новата фамилия  newsm78

Дано да ме разберете Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 362
  вярно е ,наскоро се занимавах с тази бюрокрация.и не само болничните а и сметкати ти в банката,че даже и май дебитната ти карта.може да отидеш в общината и там издават някакъв документ с който казват че това е едно и също лице(дали ме разбра).гледай да оправиш по скоро тези неща защото ще ти бавят изплащането на болничните с месеци

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз не съм имала такива проблеми.Смених фамилията си преди година,когато се омъжих.

# 3
  • Мнения: 2 068
  вярно е ,наскоро се занимавах с тази бюрокрация.и не само болничните а и сметкати ти в банката,че даже и май дебитната ти карта.може да отидеш в общината и там издават някакъв документ с който казват че това е едно и също лице(дали ме разбра).гледай да оправиш по скоро тези неща защото ще ти бавят изплащането на болничните с месеци
Това за банковите сметки не го знаех
много гадно
Предполагам и сметките за телефона, кабелната и т.н..........

# 4
  • Мнения: 185
Аз миналата година се омъжих и след това си смених фамилията съответно личната карта.
Отидох в общината и там си смених статута на омъжена и личната карта.
После ходих до банката да си сменя данните заради новата лична карта. Дебитната ми карта остана със старата фамилия и от банката казаха че не е проблем.
И накрая уведомих фирмата за промените по личната ми карта - сменена фамилия и сменен постоянен адрес.  А те от своя страна усведомиха НОИ.
Съответно джипито също трябва да информираш, за да не ползва вече старите данни.

Иначе за да удостовериш, че си едно и също лице преди и след брака аз си ходех с копие от удостоверението за граждански брак известно време за всеки случай Simple Smile

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Не мисля,че е вярно PeaceОмъжена съм от три години и не съм със сменена фамилия и съм нямала проблеми никъде-банки,раждане,болнични и т.н.ЕГН-то върши чудесна работа Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 773
аз ходдих в кметството и в Общината, казаха ми че всичко е оправено а в НОИ все още съм със старата фамилия, вече се отказвам от тези глупости че ми писна.

# 7
  • Мнения: 71
Не мисля,че е вярно PeaceОмъжена съм от три години и не съм със сменена фамилия и съм нямала проблеми никъде-банки,раждане,болнични и т.н.ЕГН-то върши чудесна работа Peace
Съгласна съм . Аз дори фирма отворих със старата фамилия . ЕГН - то върши работа

# 8
  • Мнения: 362
момичета доколкото разбирам говорим за изплащане на болничен по новите правила от НОИ-ако е така ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да сте с новите имена

# 9
  • Мнения: 90
Да,и аз имам същия проблем и ми вурнаха болничния за да есе напише с новата фамилия,нищо че е издаден преди смяна на личната карта.Та, утре пак трябва да се разхождам заради тези неуредици.

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И дебитната ми карта, и болничните ми/джипито не ми е сменило фамилията/ са ми с моминската фамилия. Досега никъде проблем не съм имала. Че и шофьорската ми книжка даже е със старата ми адресна регистрация.

# 11
  • Мнения: 802
Малеее, ква разправия с тея работи .
Значи аз има доста да си обикалям - май два дена няма да ми стигнат ?!
Сега особенно както съм малко бременна и като ми мине сватбата трябва да сменям лична карта, книжка и всички дебитни карти ..... и джи пи та и тем подобни .....
мале ..... направо ми настръхна косата от тея глупости .

Добре че видях темата та да знам, че хич не се бях сетила за това .

# 12
  • Мнения: 1 098
При мен нещата стоят така- преди десет дни си смених личната карта и вече съм с новото име и новата адресна регистрация. Сега като прочетох темата се обадих на счетоводителя на фирмата ни, той ми каза утре да пусна ксеро- копие на новата ми лична карта. Досега не съм ползвала болночни от фирмата. Трябва ли да направя още нещо? Ще имам ли проблем, когато изляза по майчинство след 1 месец?

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
При мен нещата стоят така- преди десет дни си смених личната карта и вече съм с новото име и новата адресна регистрация. Сега като прочетох темата се обадих на счетоводителя на фирмата ни, той ми каза утре да пусна ксеро- копие на новата ми лична карта. Досега не съм ползвала болночни от фирмата. Трябва ли да направя още нещо? Ще имам ли проблем, когато изляза по майчинство след 1 месец?

Щом работодателят е уведомен - няма да има проблеми. В НОИ и НАП се получават данни и от служба ГРАО

# 14
  • Мнения: 983
Да, имах този проблем след като излязох от болницата вече родила. Просто трябваше да се варна там с болничния и акта за сключен брак, да ми поправят фамилията и да напишат "поправката е наша" и болничния отново да се завери...след това, няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт