Извива се, докато го кърмя

  • 2 186
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
Здравейте, имам питанка...
От известно време насам Ангел на почти всяко кърмене е стегнат и често си извива гръбчето назад. От какво може да е? И как да му помогна да е по-спокоен/отпуснат? Аз самата съм спокойна...
Нощем май само не се напряга така, защото и двамата сме полузаспали, като спим заедно на една голяяяма ниска възглавница. Уж съм изчела цялата библиотека, но не ми светва лампичката с готов отговор....  Thinking

# 1
  • Мнения: 1 008
И при мен бебка се извива и се дърпа,но не мога да открия причината.

# 2
  • Мнения: 320
Моята правеше така като имаше колики, това продължи докато не стана на 2 месеца и половина, три някъде.
Може и да не ти стига кърмата. newsm78
Мъниците така протестират, като си извиват гръбчетата назад.

# 3
  • Мнения: 339
И аз смятам, че са колики. Ние имахме един доста труден период на хранене преди около 2 седмици. Дърпаше се, извиваше се и спираше на 2-3 минути. Но тогава и коремчето много я тормозеше. За съжаление не открих как да я облекча, просто отмина този период за около седмица и нещо.
Дано при вас приключи по-бързо, че е много неприятно и мъчително (поне за мен беше).

# 4
  • Мнения: 2 818
А стига ми, убедена съм  Sunglasses Може би се дразни, че след първоначалния силен поток, млякото потича по-бавно  newsm78 Инак и аз си мисля дали не са колики.....

ЕлиМели, мда, явно ще чакам да мине (въпреки, че Алина така и не спря да се дърпа и нервира)
Сърдечни поздрави на цялото семейство  Hug

# 5
  • Мнения: 339
Благодаря, ще им предам  Hug

# 6
  • Мнения: 422
Според мен са колики.Моето мъниче правеше така и аз се чудех какаво става.Мислех, че кърмата не стига, защото го правеше само вечер на последните хранения и после рев и аз додавам кърма или АМ близо месец.Не ползвах ме залъгалка , а сукането я успокояваше и имаше постоянни признаци на глад.Сега няма колики и няма дохранване, количеството кърма стига.Мен успя да ме заблуди,бях неопитна и не знаех защо е така, а и тази вечна тревозност дали е задоволено бебето и думи от рода на щом плаче е гладно.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 823
Това според мен също са колики.Ели като беше бебе на същата възраст,се държеше по същия начин.Оказа се,че е точно това,макар,че и аз имах съмнения,че не и стига кърмата.

# 8
  • Мнения: 2 829
При нас помагаше да сменям гърдите по няколко пъти на едно хранене за да е постоянно по-силна струята. После пък започна лесно да се разсейва, та помагашекърмене на тъмно или да се разхождам и да го подрусквам по време на кърмене...

# 9
  • Мнения: 346
Здравейте, имам питанка...
От известно време насам Ангел на почти всяко кърмене е стегнат и често си извива гръбчето назад. От какво може да е? И как да му помогна да е по-спокоен/отпуснат? Аз самата съм спокойна...
Нощем май само не се напряга така, защото и двамата сме полузаспали, като спим заедно на една голяяяма ниска възглавница. Уж съм изчела цялата библиотека, но не ми светва лампичката с готов отговор....  Thinking

Здравей

Болките в коремчето на бебчето са свързани с храната, която ти поемаш.

Спри за три - четири дни всякакви млечни продукти - мляко, сирене, кашкавал, извара, сметана. Намали и натуралните сокове или пий ябълка или банан, но по малко (не повече от чаша на ден), както и не яж цитруси. Пробвай с такъв хранителен режим и, ако детенцето ще се успокои, продължи и занапред. Купи си и пий витамини Матерна, за да ти доставят калция и другите неща, от който имаш нужда, а не можеш да ги набавяш с ограничената храна.

Често се шегувам, че трябваше да родя третото си дете, та да разбера, че такъв "дзвер" КОЛИКИ няма  Simple Smile, има само начин на хранене на мама и коремче, което, както го наричат докторите, е с "несъвършена храносмилателна система".

В тази най-ранна възраст някои ензими все още не се отделят в стомаха и в червата и това пречи да се усвоява пълноценно храната (да се разгражда). Това води до застой и образуване на газове, което пък са т.нар. от всички колики. Вярно е, че лекарите обясняват и за това, че във възрастта около два месеца започвало някакво лющене на епителни клетки в червата, което също причинявало болките в малките шкембенца, но все пак: Най-важното е КАК СЕ ХРАНИ МАЙКАТА.

От вече два месеца аз съм на стриктна диета и бебчето ми е най-спокойно в сравнение с другите ми деца. Само спи и яде. Самичко си стои в леглото и си гука, ритка и по някое време заспива. Няма носене на ръце, няма мъчителни оригвания с часове и т.н. Пълно спокойствие.
Хапна ли обаче нещо различно, без да зная с какво  е приготвяно (например ядох една баклава, в която се оказа, че имало краве масло, ела да видиш чудо... Бебето прави това, което ти описваш - суче два-три пъти и спира, дърпа се, извива се, пак почне и пак спира, и плаче и се дърпа...)

Та така колики - няма, Просто чак на третото дете разбрах проблема ... Embarassed

# 10
  • Мнения: 346
Здравейте, имам питанка...
От известно време насам Ангел на почти всяко кърмене е стегнат и често си извива гръбчето назад. От какво може да е? И как да му помогна да е по-спокоен/отпуснат? Аз самата съм спокойна...
Нощем май само не се напряга така, защото и двамата сме полузаспали, като спим заедно на една голяяяма ниска възглавница. Уж съм изчела цялата библиотека, но не ми светва лампичката с готов отговор....  Thinking

Пак съм аз

Забравих само да ти кажа, че зада си поддържаш кърмата, ограничавайки соковете, е най-добре да пиеш само чиста водица - по два-три литра на ден.
На мен ми изглеждаше невъзможно, но се оказа, че дупе знае 2 и 200 - сега пия като смок и кърма - като река....

Успех

# 11
Имаш ли достатъчно кърмата? Ние сме малко по-големи от вас и скоро имахме подобен проблем, по време на всяко хранене започваше да се извива и дърпа. Оказа се, че ми е намаляла кърмата, бебока изцокваше гърдата и започваше да недоволства. Оправихме се с по- често кърмене и предлагане и на двете гърди.

# 12
  • Мнения: 208
И аз имам подобен проблем , ние сме на 4 месеца.
Ади , засмуче 2 пъти и започва дааа плаче , после пак сукне и отново проплакване. Сигурна съм , че не са колики . Кърма имам както обикновеннно . Аз си мисля , че вади зъби и самото засукване наранява венеца му. 

# 13
  • Мнения: 1 117
Борислав се извива по същия начин като изсуче едната гърда, предлагам другата и така.
Понякога като се е нахранил , а аз пак бутам да яде , че да не би да е гладен , отново се извива и хленца

# 14
  • Мнения: 2 331
КаНиМа ,защо не бях прочела това по-рано.имах същия проблем-беба не искаше да суче-давах и кърмата в шише.пробвах всичко,не искаше и не искаше...накрая педиатърката ми каза да спра да я мъча и да я оставя само на адаптирано мляко.аз нямах много кърма и дохранвах.не бях пробвала да се подложа на стриктна диета.махнах само лимоните,които ядях заради вит.С.реших,че те я дразнят.и сега вече от доста време не кърмя...как сглупих!!!

Общи условия

Активация на акаунт