Чеснова паста-как?

  • 12 657
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 039
Момичета,обърнах целия форум,но такова чудо не намерих  Confused Трябва ми някаква хубава рецепта за чеснова паста,ама такава гъста,дето е като пастет и се маже на разни работи(яла съм я в заведение и не знам какво точно има вътре,но май долових сухар и майонеза  newsm78).Моля ви,дайте идейки  Praynig  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 092
Най-лесно става като майонезата - с пасатаро, в сравнително тясно бурканче или купа, колкоот да влезе пасатора, 2 яйца, около 300-400мл олио и чесън - на вкус, ако обичате повече - около 6-7 скилидки, иначе - 2-3 + лимонов сок.  Така става гъста чеснова майонеза, която може да се маже. Ако искаш с хляб - след като е готова тази майонеза, накисни 1-2 филии хляб, изстискай хубаво от водата/или прясното мляко и разбий с миксер или пасатор двете смеси. Накрая посоли на вкус.

# 2
  • Мнения: 2 936
аз съм правила с майонеза,чесън,магданоз и лимонов сок,сол...но пък така не е гъсто  Rolling Eyes може би се добавя сухар за да се сгъсти!

а другото което ядох наскоро в един ресторант- кубчета чесново масло...пак имаше магданоз в него

# 3
  • Мнения: 2 039
Благодаря,ще пробвам  Hug

# 4
  • Мнения: 153
Аз правя чеснова паста с пресен чесън, зехтин, сол и оцет.Чесъна се пасира и след това се добавя всичко останало, като зехтин се оказва , че доста "пие". Много важно е ако решиш да го правиш в следващите 1-2 дена след като си го яла да не се срещаш с хора Laughing

# 5
  • Мнения: 2 039
Аз правя чеснова паста с пресен чесън, зехтин, сол и оцет.Чесъна се пасира и след това се добавя всичко останало, като зехтин се оказва , че доста "пие". Много важно е ако решиш да го правиш в следващите 1-2 дена след като си го яла да не се срещаш с хора Laughing
Да,права си,че силно вреди на социалните контакти,ама толкова е вкусно  Embarassed Embarassed Embarassed Аз рядко си позволявам,ама реша ли,глей к'во става  Laughing Laughing Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт