Какво е вашето отношение към изледванията на плода по-желание

  • 3 543
  • 65
  •   1
Отговори
Аз съм много притеснена след разговор с моя приятелка относно изследванията които на нея са и правили и според нея и аз трябва да ги правя. Това са Токсо Плазмоза, Даун и други които преглеждат вътрешните органи на бебето.
Моля ви кажете ми вашето мнение защото в момента не знам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 1 546
и какво толкова притеснително има? newsm78

# 2
     Аз лично не съм си правила такива изследвания.Моя доктор ми каза че е излишно в случая няма нужда а и тези изследвания са само излишно набутване на пари.

# 3
  • Мнения: 3 205
Първо, ако искаш да получиш повече отговори, пусни си темата в "Майки - бъдещи и настоящи".
Второ - добре е наистина да си пуснеш ПОНЕ основни изследвания - те са безплатни, по ЗК. При първата ЖК дават направление за: ПКК, кръвна захар, рубеола, токсоплазмоза, Васерман, СПИН, хламидия, време на съсирване, урина. За друго не се сещам.
Генетичните изследвания за Синдром на Даун са кръвни и ехографски, те са на по-късен етап (13 седмица са едните  - ехографски и кръвен, 17-20 седмица - кръвен). Ако си над 35 години е задължително да ги правиш, макар че и по-младите не са застраховани. С ехограф се изследва и за спина бифида - това също е опасна малформация на плода, рискът от която (за разлика от синдрома на Даун) не зависи от възрастта на майката.
А, да, пропуснах какво е моето отношение - аз лично прерових абсолютно всичката информация, която успях да открия тук в сайта и правя абсолютно всички изследвания - и с предната бременност, и с тази. Предпочитам да съм сигурна, отколкото изненадана.

# 4
  • Мнения: 1 924
За собствено успокоение е хубаво да се направят тези изследвания.
Единствено амниоцентеза е по-добре да се прави само , ако се прецени, че спадаш в рискова категория , тъй като не е съвсем безопасно изследването.

# 5
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
токсоплазмата се поема от здравната каса -и докторката която води ЖК е длъна да го пусне като изследване
А за Даун-върви първо на 3Д ехограф  в 13-та седмица -и доки ще ти каже

# 6
  • Мнения: 869
Съветвам те да си направиш изследванията,които се препоръчват и не са задължителни.Не слушай ако някой ти каже,че е излишно,защото не е така.Направи си за токсоплазмоза,листериоза и цитомегаловирус задължително.Това са паразити и вируси,които увреждат плода при бременност.Хепатите и васерман мисля,че са задължителни.Хубаво е да си направиш и цитонамазка.Ако се изследваш и за хламидия ще е добре.Не щади средства и време,а се презастраховай.
Генетичните изследвания се правят по време на бременността:в 12 г.с -нухална гънка и биохимичен скрининг в 15-19 г.с.

Пожелавам ти всичко най-хубаво.

# 7
  • Мнения: 869
Съветвам те да си направиш изследванията,които се препоръчват и не са задължителни.Не слушай ако някой ти каже,че е излишно,защото не е така.Направи си за токсоплазмоза,листериоза и цитомегаловирус задължително.Това са паразити и вируси,които увреждат плода при бременност.Хепатите и васерман мисля,че са задължителни.Хубаво е да си направиш и цитонамазка.Ако се изследваш и за хламидия ще е добре.Не щади средства и време,а се презастраховай.
Генетичните изследвания се правят по време на бременността:в 12 г.с -нухална гънка и биохимичен скрининг в 15-19 г.с.

Пожелавам ти всичко най-хубаво.
   А отношението ми е че тези изследвания могат да те предпазят от много беди-аборт,преждевременно раздане,малоформации и ген.увреждания .А тези които пишат,че няма смисъл ги съветвам да не си мислят,че на тях няма да се случи.И аз така мислех,но уви сгреших.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
През 2006,когато аз бях бременна токсоплазмозата не се поемаше от ЗК и сега май несе поема,но както и да е.Тя е препоръчително изследване.С две ръце съм за БХС и феталната морфология.Не мога да разбера какво те притеснява толкова?

# 9
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Съветвам те да си направиш изследванията,които се препоръчват и не са задължителни.Не слушай ако някой ти каже,че е излишно,защото не е така.Направи си за токсоплазмоза,листериоза и цитомегаловирус задължително.Това са паразити и вируси,които увреждат плода при бременност.Хепатите и васерман мисля,че са задължителни.Хубаво е да си направиш и цитонамазка.Ако се изследваш и за хламидия ще е добре.Не щади средства и време,а се презастраховай.
Генетичните изследвания се правят по време на бременността:в 12 г.с -нухална гънка и биохимичен скрининг в 15-19 г.с.

Пожелавам ти всичко най-хубаво.
   А отношението ми е че тези изследвания могат да те предпазят от много беди-аборт,преждевременно раздане,малоформации и ген.увреждания .А тези които пишат,че няма смисъл ги съветвам да не си мислят,че на тях няма да се случи.И аз така мислех,но уви сгреших.
Майчето преди мен е била изчерпателна  Peace Аз се скъсах да ходя по доктори, само ФМ имам 6, отделно по ЗК имам още 3, БХС - всичко, което се сетиш. Не жали средства, за да се увериш в здравето на бебчето си.

# 10
  • Мнения: 3 205
През 2006,когато аз бях бременна токсоплазмозата не се поемаше от ЗК и сега май несе поема,но както и да е.Тя е препоръчително изследване.С две ръце съм за БХС и феталната морфология.Не мога да разбера какво те притеснява толкова?

През 2006 аз си правих безплатно токсоплазмоза, по ЗК. НО си я поисках аз, не съм чакала лекарката ми да се сети. Щото иначе тя щеше да ми пусне само урина и ПКК, ако бях оставила нещата на самотек. В момента токсоплазмозата също е е безплатна.
Може би ако не се прави в същата лаборатория, а я транспортират някъде, тогава искат да се плаща.

Аз също не мога да разбера какво те притеснява - вземането на кръв ли? Аз бих била много по-притеснена, ако не направя всичко възможно да се уверя, че нося здраво дете.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз съм против безразборните изследвания без нужда.

# 12
  • Мнения: 398
Правих си всички изследвания по мое желание. За мен беше важно да съм спокойна, че всичко с детето ми е наред.  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 869
Аз съм против безразборните изследвания без нужда.
Ама какво значи без нужда ooooh!Направо ще се побъркам с такива изказвания.От къде си сигурна,че не си носител на листериа и цитогаловирус например.За съжаление аз си направих тези изследвания след раждането,когато вече  беше  късно.Положителни са и поради незаинтересованост от моя страна и липса на информация може да се окаже ,че съм навредила на детето си от немарливост.
Затова въпреки,че изказвате своето мнение ви моля да не обърквате момичето още повече. Не разбирате,че носите морална отговорност за това което казвате.
Моя съвет е да прочетеш повече информация за изследванията които ти намисах.Естествено ти ще направиш своя избор,но моя съвет е.Направи ги,за да си спокойна.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
През 2006,когато аз бях бременна токсоплазмозата не се поемаше от ЗК и сега май несе поема,но както и да е.Тя е препоръчително изследване.С две ръце съм за БХС и феталната морфология.Не мога да разбера какво те притеснява толкова?

През 2006 аз си правих безплатно токсоплазмоза, по ЗК. НО си я поисках аз, не съм чакала лекарката ми да се сети. Щото иначе тя щеше да ми пусне само урина и ПКК, ако бях оставила нещата на самотек. В момента токсоплазмозата също е е безплатна.
Може би ако не се прави в същата лаборатория, а я транспортират някъде, тогава искат да се плаща.


Аз,също не съм чакала гинеколога ми да се сети PeaceДори ходих в София в паразитология и там ми обясниха,че има два метода на изследване и не се поемат от ЗК.Не ми се спори,но важното е да се направят!
Аз съм против безразборните изследвания без нужда.
Ама какво значи без нужда ooooh!Направо ще се побъркам с такива изказвания.От къде си сигурна,че не си носител на листериа и цитогаловирус например.За съжаление аз си направих тези изследвания след раждането,когато вече  беше  късно.Положителни са и поради незаинтересованост от моя страна и липса на информация може да се окаже ,че съм навредила на детето си от немарливост.
Затова въпреки,че изказвате своето мнение ви моля да не обърквате момичето още повече. Не разбирате,че носите морална отговорност за това което казвате.
Моя съвет е да прочетеш повече информация за изследванията които ти намисах.Естествено ти ще направиш своя избор,но моя съвет е.Направи ги,за да си спокойна.

Ела,не се натоварвай от подобни изказвания PeaceАко,се напрегнат и ти прочетат последните публикации ще замълчат.Гуш за вас!

Общи условия

Активация на акаунт