Хората днес?

  • 2 001
  • 46
  •   1
Отговори

Анкета

Какви са хората според вас?

Опции:

  • Мнения: 1 134
Провокирана съм от непрекъснатото сравнение с минали времена - какви били хората и отношенията им тогава, а какви са сега.
Не обичам обобщенията, но поне в груби линии с оглед, взаимоотношенията ви с близки и непознати напоследък: Какви сме днес? Кое е по - заразно доброто или лошото?

# 1
  • Мнения: 4 546
лошото е по-заразно. може би, защото обикновено то е по-лесния вариант  Thinking

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
По-скоро добри Simple Smile но това зависи и от подхода.
Ако аз започна с рогата напред и им обясня какви са задници за 'добър ден', се съмнявам да ми отвърнат много с хубаво Grinning И обратното важи.

# 3
  • Мнения: 3 447
Аз съм Йети  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 792
 Все същите са си, никаква градация няма, все на едно място си циклим, само участниците си променят възрастта и гледните точки...

# 5
  • Мнения: 7 837
Какви са хората, съдим главно по собственото си развитие и израстване.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Провокирана съм от непрекъснатото сравнение с минали времена - какви били хората и отношенията им тогава, а какви са сега.
....

Ами нормално според мен - толерантни към приятелите си, не чак толкова към непознатите...
Не знам преди как е било. Може би, ако се вземе под внимание,  че хората са били по малко и със що-годе еднакъв социален статус, може да не са били толкова изнервени един към друг. Но лично аз не смятам, че е било кой знае колко по различно.

# 7
  • Мнения: 377
По-скоро добри. Рядко срещам хора, които правят нещо водени просто от злоба или лошотия. Никога не съм считала това, че някои постъпва по начин, които не смятам за правилен за проява на лошотия. Все пак всичко е въпрос на гледна точка.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Трудно общувам с непознати. А познатите ми са си същите, не са се променили. По-скоро са добри.

# 9
  • Мнения: 1 494
И аз съм мислила по този въпрос. Не съм убедена, че има голяма разлика между хорат преди и сега в това отношение. Просто сега информацията е на друго ниво, което хем е добре, хем не е. От една страна знаем много повече, но от друга- знаем, това което ни се "предлага" да знаем т.е. по-"удобната" истина. Мисля, че днес сме по-култивирани да сме по-добри- като ставаме съпричастни на повече проблеми. Така на човек му се налага да се замисли и евентуално да стане по-добър...естествено, ако има рецептори за това. Wink

# 10
  • Мнения: 620
Лоши,намръщени и раздразнителни Confused
В някои от класическите ситуации(да направя път на някой,който виждам,че повече бърза от мен,да отстъпя място на касата на бременна жена или с много багаж,да се извиня,че съм настъпила някой в рейса) ,когато се държа мило (щото и така мога Wink :lol ) с непознати хора на улицата,в магазина или другъде,те ме поглеждат сякаш искам нещо от тях Sad
А за мен отношението към чуждия човек,с който се разминаваш на улицата си е показателно.
Именно то отразява поведението на обществото ни като цяло.

# 11
  • Мнения: 583
В зависимост от ситуацията. Разни хора- разни идеали. Според мен няма разлика в хората преди и сега. Само по това, че сме станали много заядливи и злобни. Няма го спокойствието, и затова хората са станали напрегнати и затворени, защото нямат сигурност за нищо.

# 12
  • Мнения: 293
Брях, много Йетита се сбрахме Grinning

Добри, лоши.. отдавна не деля хората така. Да кажем, че всеки може да има просто лош ден.

# 13
  • Мнения: 3 423
Венерическите болести и чумата
са били и преди, и сега заразни.

# 14
  • Мнения: 4 806
хората са си все същите
проявленията им се менят с времето

Общи условия

Активация на акаунт