Виновни ли са госпожите според вас?

  • 843
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 272
Голямата ми дъщеря е много умно и будно дете и красиво като всички деца. Преди 4 месеца я приместихме в нова градина и се започнаха едни проблеми , които никога сме нямали. Кара се с децата, бяха я ухапали зверски.Днес за капак минавам случайно с бебето край градината и я виждам, застанала до един стълб сам самичка и плаче. Госпожата си седи на пейката и гледа лошо. Скарали се за един обръч с друго  дете. Да те са деца и сигурно не е била права дъщеря ми , но трябва ли да бъде оставена да се заливи от рев , изолирана от другите деца? Госпожите казват че обичала да се налага и оттам идвали проблемите. Да , но ние вкъщи сме намерили начин да спазва правилата и да не ни се налага  ,да не си прави каквото си иска. как да постъпя. Майка ми е детска учителка и съм наясно че и на тях не им е лесно, но............................... Разглезено дете ли съм отгледала, дали причината е в нас родителите?

# 1
  • Мнения: 2 891
Причината, според мен, се корени в това, че тя се опитва да се адаптира към новата среда в групата, а там вече има създадени приятелства и т.н. Не се случва нищо по-различно от това, с което се сблъскваме самите ние всеки ден, докато търсим място под слънцето  Grinning

# 2
  • Мнения: 14 133
Причината, според мен, се корени в това, че тя се опитва да се адаптира към новата среда в групата, а там вече има създадени приятелства и т.н. Не се случва нищо по-различно от това, с което се сблъскваме самите ние всеки ден, докато търсим място под слънцето  Grinning
Peace

# 3
  • Мнения: 315
Поговори с госпожата нека намери начин да приобщи детето към групата.

# 4
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Причината, според мен, се корени в това, че тя се опитва да се адаптира към новата среда в групата, а там вече има създадени приятелства и т.н. Не се случва нищо по-различно от това, с което се сблъскваме самите ние всеки ден, докато търсим място под слънцето  Grinning

   Peace За съжаление е така.И моята хубавица си има определени приятелчета в градината и не допускат намеса в групичката им,изолират новопоявилите се.Опитвааме се да говорим с нея,но не е лесно.Надявам се,че поне до някъде успяваме.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
Може би все пак има значение и отношението/поведението на учителите, били те госпожи или госпожици...

При Габриела по различно време дойдоха няколко нови деца - ами тя с такова вълнение ми разказваше за всяко от тях и така се радва на приятелството им...По нищо не личи, че тези деца са записани в групата повече от година след останалите.

# 6
  • Мнения: 5 468
Поговори с госпожата нека намери начин да приобщи детето към групата.
Да, госпожата трябва да е тази, която ще приобщи детето в групата. А не да стои отстрани и да гледа лошо... детските приятелства стават бързо, само че някой трябва да им покаже посоката.

# 7
  • Мнения: 2 891
Възпитателките имат влияние със сигурност. Това изобщо няма смисъл да го коментираме. Иде реч за това, че майката се опасява, дали няма вина детето и.

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 17:45 от jj okocha

# 8
  • Мнения: 649
Трябва да преместя сина си в нова ДГ след няколко седмици, но тази след тази тема ме карате да се замисля сериозно дали да го правя въобще. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 426
Да, според мен госпожата е виновна. Тя трябва да помогне на детето да се адаптира и да направи така, че другите деца да го приемат, а не да го гледа лошо. Това й е част от служебните задължения, не е просто въпрос на добро възпитание. Ами то и на възрастните им е чоглаво, когато попаднат на непознато място, на нова работа сред много хора например, а това е малко детенце. Как така ще го остави да плаче и тя ще стои и демонстративно няма да му обръща внимание!
Говори с госпожата утре като отивате на градина. Разбира се, не се карай, защото детето ти зависи от нея, но я помоли да му помогне да свикне по-бързо с новата обстановка. Поискай й и съвет как ти да говориш на детето - предполагам, че това ще я накара да омекни в началото, за да тръгне разговора, в крайна сметка ще се разберете, сигурна съм - нали тя си е избрала професия да се грижи  за малки деца.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 079
Tanija,
Моят съвет е ти самата да поискаш съвет от учителките как да направиш адаптацията на детето ти по-лека, как да стане така, че девойката да не се опитва да се налага, а да се впише в групата!
Сподели опита си с госпожите за начина, по който вие, в къщи, правите така, че момата да се подчинява на правилата и да ги спазва, а не да се налага! Peace
Не е излишно и да кажеш някъде, ей така!, между другот, че бабата е детска учителка ....  Flutter
Повярвай, отношението към теб и към детето от страна на учителките ще се промени в положителна насока.  Peace
И не на последно място - попитай майка си за начините на преодоляването на проблема, да стане така, че твоята дъщеря да се научи не да се налага, а да се вписва с група от хора, без да се налага да показва надмощие.
А това, че детето е плакало и учителката е гледала лошо ....  TiredТук вече не мога да оправдая тази учителка, която ще остави едно наказано плачещо дете настрани дори от себе си! Мисълта ми е, че детето може и да е наказано, (когато е виновно и когато трябва! Naughty), но преди това да му се обясни защо е наказано и защо трябва да си изтърпи наказанието, а не да се остави да плаче само! Naughty
Така мисля аз! Crossing Arms

# 11
  • София
  • Мнения: 6 477
Таня, момичета са ти дали много хубави съвети. От мен само още един. Поговори и с другата госпожа и виж и нейното мнение. Аз имах подобна ситуация с малката - при едната госпожа не спеше и тя само ми пилеше..а при другата - мир и любов, спи, храни се и е щастлива! Дори сутрин знае коя е на смяна и настоението й се мени. Та виж да не би точно тази госпожа да е решила някакви наказателни операции да прилага към детенцето ти, което явно адаптира още. Може би при другата госпожа всичко е наред? newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 1 272
Благодаря ви , момичета .
Разговаряла съм многократно, дори редовно с госпожите(да не говорим чр това е 4-тата госпожа, постоянно се сменят), но в началото ми казваха всичко е наред много лесно се адаптира ........, след 2 месеца дойде друга госпожа(титулярката), каза много трудноадаптеруемо дете Shocked и така......... няма никакъв диалог м/у госпожитеДори си мислихме пак да я местим, но решение ли е това? Пак нови деца..... все си казвам ще свикне. А майка ми казва , че всички деца индивидуалности и към всяко трябва да се намери индивидуален подход, но някой хора просто не им се занимава.
Пуснах тази тема защото, вече си мисля че аз греша някъде.Исках да разбера дали има и други майка, "радващи" се на такъв  "професионалозъм" откъм учителки.
Вече съм се отказала да говоря свизпитателките.Реших основно да говоря с дещеря ми  и дано разбере. Ще и се наложи да порасне по бързо

# 13
  • Мнения: 234
Моето мнение за цялата история е,че госпожите са виновни.Колкото и да им е трудно в работата с много дечица,те са тези които трябва да направят нещо основно ,едно дете да се приобщи към дадена група.Все пак те сами са си избрали тази професия и тяхна работа е да предразполагат децата да им е комфортно.При нас също имаше проблем,когато сина ми тръгна на градина.Беше точно по времето,когато излизаха юни месец отпуски и се оформяха сборни групи.Като заведох детето в понеделник-една госпожа.Като го заведа другия понеделник-друга госпожа.Така всяка седмица,все различни бяха,а детето го оставях ревейки на двора,защото бързах за работа.В това време ги посрещаха навън ,а всички госпожи си стояха по пейките да си говорят и да си пият сутрешното кафе.Никоя не ставаше да го посрещне.Така през целия ден,докато другите деца си играят,моето е стояло на пейката без никой да го погледне.Това го знам,защото познати са минавали от там и са виждали.Пък и самите госпожи си казваха.Така,че ми е напълно ясно как се чувства твоето детенце така изолирано.Поговори основно с него,защото и да говориш с госпожите май смисъл няма.

Общи условия

Активация на акаунт