Една по-различна мусака с картофи

  • 2 923
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
1 кг картофи
500 г кайма
1 глава лук
7-8 с.л. доматено пюре
200 мл прясно мляко
50 г масло
чубрица
чер пипер
   Картофите се сваряват и пасират на пюре с прясното мляко, маслото и сол на вкус. Лукът се задушава, прибавя се и каймата, като се бърка непрекъснато, а после - доматите и подправките. В намазнена тавичка се поставя половината от пюрето, върху него - каймяната смес, отгоре - другата половина от пюрето. Намазва се с доматено пюре и се пече в загрята фурна 20 мин. Много е вкусна! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 546
това прилича на овчарски пай, само че и с долен пласт картофено пюре. то не залепва ли за тавата?  newsm78
 също може да се прибавят моркови, грах, варено яйце, гъби..според каквото имаш под ръка. и отгоре да поръсиш с кашкавал  Grinning

# 2
  • Мнения: 375
На дъното на тавичката се слага олио, така че не залепва. А ако се сложат другите продукти, няма да има вкус на мусака. Това ястие си има вкус на мусака, но е по-различен от обикновената, синът ми дори предпочита да правя тази.Simple Smile Вие, разбира се, можете да опитате и с добавени продукти.

# 3
  • Мнения: 22 867
това прилича на овчарски пай, само че и с долен пласт картофено пюре. то не залепва ли за тавата?  newsm78
 също може да се прибавят моркови, грах, варено яйце, гъби..според каквото имаш под ръка. и отгоре да поръсиш с кашкавал  Grinning

herelina,това ми прилича на турската мусака на Marieta, много е вкусна. Ще опитам и предложението на Тина-Рина .

# 4
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз съм яла такава в Португалия ,но не знам дали е португалска или е влияние от арабите.
Много е вкусна

# 5
  • Мнения: 422
Аз съм хапвала същото но вместо с кайма вътре с парченца месо и беше много вкусно, предполагам , че и твоята по различна мусака ще е вкусна.Мерси.

# 6
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Във Франция мусаката се прави винаге с пюре от картофи!
Да Ви е сладко!!!

# 7
  • Мнения: 375
Аз съм останала с впечатление, че е рецепта от Варненския край.

# 8
  • Мнения: 1 352
Тина, опитай тази мусака   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135149.0.
Подобна е на твоята, но с повече продукти. Много е вкусна, синът ти ще я хареса, сигурна съм Peace.

# 9
  • Мнения: 375
Още тия дни ще я пробвам - това е по-различен вариант, убедена съм, че е вкусна. Благодаря!!!

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз го знам това като овчарски пай - много е вкусно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт