Пластика на влагалище

  • 36 447
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Има ли майки тук, които са прибягнали до този вид хирургическа намеса, за прибиране на влагалищната мускулатура след раждане?
Бих се радвала да споделите впечатления, лекари, цени.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
Аз си питах гинеколожката за стесняване, но тя категорично беше против, отговори ми с думите "природата си знае работата". На мястото на шева се получавало съединителна тъкан, влагалището не било толкова еластично после и почвало да боли при ... употреба.... Така че с тези думи ме отказа.

След първото раждане докторката ме беше постеснила, трябваше ми около 3 месеца след това за да мога да се отпусна пред мъжа ми, иначе си беше доста болезнено, реших че не си струва. Този спомен потвърди думите на гинеколожката.

Но е добре и други да споделят, може и татковци да изкажат своето мнение, нали зарази тях е всичко.... Whistling

# 2
  • Мнения: 945
Госте, пластиката на влагалището няма нищо общо със стесняване...

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Госте, пластиката на влагалището няма нищо общо със стесняване...

А какво е всъщност пластиката? Аз мислех, че е това newsm78

# 4
  • Мнения: 7 414
   Мисля, Thinkingче пластиката на влагалището се прави в случаи при много тежки увреждания на въпросния орган след раждането.Докато стесняването става даже и при най-обикновено шиене на най-обикновено и не толкова страшно разкъсване.

# 5
  • Мнения: 14
Здравейте!Пластиката има своето предимство,аз самата имах нужда от пластика дори мисля ,че изчаках много време.Четири години след раждането реших ,че трябва да я направя и моята гинеколожка  казваше,че природата си знае работата,обаче вече бях стигнала момента като кихна и да се изпускам.Операцията не е сложна,кофти и че 7до 10 дни трябва да си с катетър и в първите няколко дни почти да не се храниш както си свикнала.Но "мъченията" си заслужават.Ако решиш да я направиш потърси добър специалист.Успех!

# 6
  • Мнения: 1 680
Здравейте момичета, на мен самата ми предстои такава операция.  И аз се изпускам доста и задната влагалищна стена е много смъкната и излиза отвън Cry. Със или без предимства при мен е наложителна.
Здравейте!Пластиката има своето предимство,аз самата имах нужда от пластика дори мисля ,че изчаках много време.Четири години след раждането реших ,че трябва да я направя и моята гинеколожка  казваше,че природата си знае работата,обаче вече бях стигнала момента като кихна и да се изпускам.Операцията не е сложна,кофти и че 7до 10 дни трябва да си с катетър и в първите няколко дни почти да не се храниш както си свикнала.Но "мъченията" си заслужават.Ако решиш да я направиш потърси добър специалист.Успех!

Мария, моля те сподели къде си направи операцията. Ще съм ти благодарна за всякаква информация Hug

# 7
  • Мнения: 3 506
Записвам се да следя, макар че не знам дали някога ще се реша... Мария, наистина, разкажи малко повече, моля  Praynig За първи път някой споделя, че е претърпял такава операция. Колко трае възстановяването? Казаха ли ти нещо за рискове, за трайност на резултата (говори се, че веднъж като започнеш трябвало да се повтаря през десетина години)? Благодаря предварително Hug

# 8
  • Мнения: 47 890
и аз искам да следя, след първото раждане ми бяха казали че без операция едва ли ще се оправя, но сега след второто като че ли не е толкова зле... интересувам се от добър лекар и цени

# 9
  • Мнения: 353
Пластика на влагалище се прави като елемент от операция за десцензус(смъкване) на матка и влагалище,което увлича и пикочния мехур и е налице изпускане по малка нужда.Има различни варианти на тези статични операции,както и подходящи за млади жени с по-травматично раждане(трансобтораторна суспензия напр.).
Да си стесняваш влагалището ей-така без да има изпускане по малка нужда,за да му е по-добре на половинката Shocked-никакъв смисъл.То се стеснява постепенно и най-добре с много упражнения.

# 10
  • Мнения: 3 506
kozlyo, можеш ли да кажеш повече за тази операция - рискове, трайност, сложност и т.н.

# 11
  • Мнения: 353
Най-добре гинеколог да прецени,коя е подходящата за възрастта операция,дали искаш да запазиш репродуктивните си възможности,дали да е органосъхраняваща.
В частните болници в София(Доверие,Вита), има достатъчно добри гинеколози,които извършват тези операции и то през касата(безплатно).Не са травматични,краткотрайни са,но за далечните резултати,не знам.Аз лично нямам такъв проблем,интересувала съм се само професионално.

# 12
  • София
  • Мнения: 748
Имам близка роднина на 75 години, която около 40-те си е правила пластика. Казва, че оттогава няма никакви проблеми със задържане на урина и се радва, че се е престрашила навремето. Ето нещо успокояващо за всички колебливи дами! Поздрави!

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
През '96г. майка ми си направи пластика на влагалището. Ефект нулев, само дето изтърпя всичко това.

svetlaa, при теб е наложително, да. Повдига се края на влагалището и се зашива за .... (най-общо казано).

П.п: аз съм раждала секцио 2 пъти и пак при кихане имам някои грижи.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 На мен лекарят ми каза, че за в бъдеще ще си имам проблеми и да правя упражнения, но аз съм толкова несериозна за тези неща ... ooooh!
 След второто раждане ми започнаха "проблемите". При кихане, силна кашлица имам проблеми, но само ако не съм ходила известно време до тоалетна.
 Дано да не ми се налага да стигам до пластика, че трудно ще се престраша.

Общи условия

Активация на акаунт