В отбора на Гергьовските пюренца!

  • 1 377
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Мами,

рещих да захраня малкия ми дечко на Гергьовден! Празник за всичкиSimple Smile
Ние от един месец сме само на АМ и вчера реших да дам първото ни зеленчуково пюренце! Хипарско - с морков и картоФче. Започнах с 3-4 лъжички и умрях от смях, защото какви физиономийки правешее хихихи  Joy Имам още няколко на Бебевита. Те хубави ли са? Някакви наблюдения? Прочетох,че някои мами добавят АМ към пюренцето,това защо е? newsm78 И още един въпрос - педито каза,че като приготвям домашно пюренце трябва да слагам по малко захарчица и сол...за захарчицата - добре, ама сол Shocked???? Ще ми бъде интересно да разбера имало ли е и други майчета захранили бебунковци tiq dni и как е било при тях.

За по-голяма яснота може да видите наш Калоянко как се справи  Grinning

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 11:47 от anche_mamche

# 1
  • Мнения: 4 447
Е, никой ли няма какво да каже по въпросите ми ?  Cry

# 2
  • Мнения: 27 524
Не, не се слага соз и захар в пюретата. Каквото е небоходимо и подходящо за възрастта, вече е сложено.
Сол не се дава на дете под годинка.
Аз не харесвам Бебевита.
За мен добри са Хип и Нестле.

# 3
  • Мнения: 4 447
Не, не се слага соз и захар в пюретата. Каквото е небоходимо и подходящо за възрастта, вече е сложено.
Сол не се дава на дете под годинка.
Аз не харесвам Бебевита.
За мен добри са Хип и Нестле.

А какво не ти храесва в тях?
Опитвам се даразбера кое е най-доброто,и от кои да купувам,затова така питам.  Mr. Green

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
АМ добавях ,защото до годинката това е основната храна на бебето/или кърма/.Само в месните не слагах.
Никога не съм купувала Бебевита.
Сол и захар също никога не съм слагала.След годинката добавях по-малко солчица.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Захраних Тери с Хип,но за мен най-доброто беше Сънвал.Нестле също са хубави.

# 6
  • Мнения: 27 524
А какво не ти храесва в тях?

Не мога да кажа точно. Овко държат първенството по гадост. Бебевита и още едни имаше, не струват, според мен. Пак някакви славянски бяха  Thinking Някой ще се сети за кои говоря. Хвалят доста Семпер, но синът ми не ги яде, а и са бъкани с пипер, бодливо месо, клончета магданоз и какво ли още не, успер неподходящо за бебе.
АМ по приницп не се добавя в пюретата, освен ако бебето категорично отказва да ги яде чисти. Може в началото, докато свикне, после не.

# 7
  • Мнения: 46 492
На домашните не се добавя захар и сол, мляко не съм слагала Peace
Приятно омазване  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 124
Ние се захранихме преди 2м.
Приготвям основно дом.пюрета, но винаги имам и купешки. В случай че изяде от мен приготвеното и иска още /хе-хе това е рядко, де/.Или в случай че не ми хареса моето.
Винаги слагам АМ. За малките това е задължително. НО, когато започнем да даваме месце знам че не се слага АМ /мляко и месо - не са съвместими/.
Винаги слагам 5-6 прашинки сол.И толкова захар. За солта...много изчетох и лично моя преценка е че трябва да се слага, подготвят се бъбреците, а и така се оформят вкусовете на бебетата. Захар не слагам ако има тиква в пюрето, например.
От 6-я месец на финала добавям няколко капки зехтин /хубав, италиански/. Чела съм че мастно-разтворимите вит. А, Е .... си искат мазнината. И вместо масло ... -  зехтин.
Уверявам те  - сина ми обожава моите пюрета. А той е злоядо дете. Доказвам - на 6 м. тежеше 6,960 кг. На 7 м. - 7,340 кг.

За пюретата...
Винаги имам всякакви и на всички фирми.  Но давам спокойно от тях само ако вече съм захранила с продукта и той се приема добре. Напр. Картоф и морков. Това го имам винаги, но редувам фирмите, за да не свикне с вкусовете на определена марка. Само Ганчев не купувам /има си едно на ум/.
И още една хитрост.
Аз захранвах по 7 дни от един продукт. За да не му омръзне само картоф и морков / в началото/ добавям към сварен картоф пюре от морков. На др. ден пак правя картоф и морков, но изцяло домашно. И така даваш едно и също, но с различен вкус.

И накрая. Захранването наистина е забавление. Наслаждавайте му се.
Аз преди два дни много се  смях, защото му направих пюре и към него добавих 1 л. броколи /пюре/ на Бебивита.  Само като го помирисах ми се догади, той обаче се прекара и изяде една лъжица... Joy....Такъв смях падна.Той такава физиономия направи...на погнуса....Много се смях.
Скоро няма да дам броколи.
Успех!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За пюретата: купувала съм ХИП, Гербер и Ганчев, дъщеря ми ги яде всичките. АМ не съм добавяла към готово пюре, не видях смисъл, но доста майки добавят заради вкуса, познат е и детето по-лесно приема новата храна. Сега основно яде домашни пюрета и към някой от тях прибавям АМ, към картофа например, просто за да подобря вкуса.
Сол и захар не, абсолютно е излишно според мен.

ПП Много ти е сладък Калоянко, да ти е жив издрав!!!

# 10
  • Мнения: 27 524
Винаги слагам АМ. За малките това е задължително.
Винаги слагам 5-6 прашинки сол. За солта...много изчетох и лично моя преценка е че трябва да се слага, подготвят се бъбреците, а и така се оформят вкусовете на бебетата.

И двете неща изобщо не са верни.  Stop
И как така се подготвят бъбреците? По тази логика да дадем и алкохолец, та да се подготви и черния дроб  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 15 216
.....Бебевита. Те хубави ли са? Някакви наблюдения? Прочетох,че някои мами добавят АМ към пюренцето,това защо е? newsm78 И още един въпрос - педито каза,че като приготвям домашно пюренце трябва да слагам по малко захарчица и сол...за захарчицата - добре, ама сол Shocked????

Нямам идея какво представляват пюретата на Бебивита. Не съм купувала от тях. Т.е. моето бебе ядеше само домашни пюрета.
Аз съм давала само зеленчукови пюрета, приготвени с кърма или АМ. До навършване на 1г. съм се старала всяко хранене на детето ми да съдържа мляко под една или друга форма. За мен млякото е основната храна на децата до тази възраст.
И моето педи навремето каза да добавям сол и захар. Не е необходимо. Ако бебето ти прояде пюрета без тях, ще е по-добре.

# 12
  • Мнения: 4 447
Ние се захранихме преди 2м.
Приготвям основно дом.пюрета, но винаги имам и купешки. В случай че изяде от мен приготвеното и иска още /хе-хе това е рядко, де/.Или в случай че не ми хареса моето.
Винаги слагам АМ. За малките това е задължително. НО, когато започнем да даваме месце знам че не се слага АМ /мляко и месо - не са съвместими/.
Винаги слагам 5-6 прашинки сол.И толкова захар. За солта...много изчетох и лично моя преценка е че трябва да се слага, подготвят се бъбреците, а и така се оформят вкусовете на бебетата. Захар не слагам ако има тиква в пюрето, например.
От 6-я месец на финала добавям няколко капки зехтин /хубав, италиански/. Чела съм че мастно-разтворимите вит. А, Е .... си искат мазнината. И вместо масло ... -  зехтин.
Уверявам те  - сина ми обожава моите пюрета. А той е злоядо дете. Доказвам - на 6 м. тежеше 6,960 кг. На 7 м. - 7,340 кг.

За пюретата...
Винаги имам всякакви и на всички фирми.  Но давам спокойно от тях само ако вече съм захранила с продукта и той се приема добре. Напр. Картоф и морков. Това го имам винаги, но редувам фирмите, за да не свикне с вкусовете на определена марка. Само Ганчев не купувам /има си едно на ум/.
И още една хитрост.
Аз захранвах по 7 дни от един продукт. За да не му омръзне само картоф и морков / в началото/ добавям към сварен картоф пюре от морков. На др. ден пак правя картоф и морков, но изцяло домашно. И така даваш едно и също, но с различен вкус.

И накрая. Захранването наистина е забавление. Наслаждавайте му се.
Аз преди два дни много се  смях, защото му направих пюре и към него добавих 1 л. броколи /пюре/ на Бебивита.  Само като го помирисах ми се догади, той обаче се прекара и изяде една лъжица... Joy....Такъв смях падна.Той такава физиономия направи...на погнуса....Много се смях.
Скоро няма да дам броколи.
Успех!

Ех,че хубави отговори сте ми написали всички Grinning Heart Eyes Благодаря  bouquet

Днес мисля да сваря картофче и да му дам с мааалко морковече,че не е акал от вчера и май се е запекъл Tired. Първия път дадох чисто пюренцето без АМ, но вчера и онзи ден сложих, та да му е по-вкусно,че в първия път се физиономисваше.Вчера дадох към 50гр. придружено с пословично омазване и много се смях! Забавлява се човека явно и пръска с уста навсякъде.Вече обличам престилка за готвене,че става голям екшън. Кога мога да въведа друг зеленчук най-рано newsm78? Питам,защото прочетох други теми за запичане и съветват тиква да се даде, за да се оправи акането, а знам,че нови зеленчуци се дбавят през седмица. Хич не ща да давам сок....  Crossing Arms и към Дуфалак съм скептична... ooooh!

п.п. След пюрето додавам количеството АМ от дневната му дажба, но много бързо огладнява. Дали да не давам повече АМ след пюренцето?  Thinking



# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
имам опит с повечето добри марки пюрета, които се предлагат у нас - Хип, Семпер, Сънвал, Бебивита. не съм купувала само Нестле и Нестле Алете, защото съдържат неподходящи за моя син продукти.

от изброените, на първо място класирам Хип. безспорен фаворит.

така хваленият тук Сънвал не хареса нито на мен, нито на детето. за експеримента - купете едно бурканче пюре от тиква на Хип и едно на Сънвал и сравнете вкус, мирис, цвят и консистенция. Хипското пюре е като тиквата, която току-що сте сварили и пасирали сами. пюрето на Сънвал прилича на темперна боя по консистенция и вкус, оцветено с нещо в цвят на къри.
в началото накупих много Сънвалски пюрета - яде ги с отвращение.

Бебивита е немска марка продукти, имат органик серия и серия за деца с алергии. по качество, според мен, наподобяват доста Хип, но са малко по-евтини. детето ги яде с удоволствие.

# 14
  • Мнения: 2 331
това,което ще ви напиша съм го чела в "хранене  на бебето" на Л.Трифонова.Захранвам децата си според българските стандарти-доколкото те ми позволяват.Сол в домашно приготвените пюрета не се слага до 1г. ,но 1 ч.л. захар и 1 ч.л. краве масло се слага-според рецептите в книгата.също,не се препоръчва преди 8-м.възраст да се дават домашно приготвени пюрета.само в краен случай.аз лично смесвам,защото беба не харесва готовите ,а явно захарта в моите я примамва.смятам с течение на времето-малко по малко -да я премахна.но,когато не иска иначе,какво?!в готовите пюрета не се добавя нищо,но,когато четох съдържанието на някои,видях,че нямат мляко.а само плодово или само зеленчуково пюре не могат да заместят ядене,според книгата,за която ви писах.затова аз в тези без мляко добавям 30 мл. АМ.
а относно това кои пюрета са хубави,мисля,че всяко дете харесва различни пюрета.дъщеря ми например харесва само "Ганчев"/продавачката каза,че малко деца ги ядят/ с тези смески,за които ви казвам,че и правя.пробвах Сънвал,Бебевита и т.н.вече не ги помня.

Общи условия

Активация на акаунт