Беб4ето ми си има ,,приятел,,....

  • 3 897
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 750
Мами4ки....незнам какво да си мисля и какво да правя!Ще споделя какво се слу4ва с беб4ето ми и моля ако има и други като нас...или някой може да ми каже нещо пове4е по слу4ая ще съм много благодарна!
    Бебка е на 3 месеца.От месец насам забелязвам нещо което ме плаши!Ве4ер спинка при мен на спалнята.Заспива като си лежи и кротко си папка млекце!Винаги е било така.Та....когато си лежи папка...,,забива,, поглед в една то4ка в тавана!Спира да папка....така гледа тавана,и то в ,,една то4ка,,....прави една тъжна муцунка,глътва джуки4ка....и така се натъжава!Слагам ръка над о4и4ките и да не вижда ,,нещото,,което я плаши и се успокоява!Ако махна ръка....пак се втрен4ва ,,там,,....а в погледа и се 4ете такъв страх,4е ....4естно и мен ме дострашава 4ак!
  А още по интересното е,4е сутрин когато се събуди пак се заглежда ,,там,,!Но не пла4е а ....гука и се смее наглас!
Ако някой я гледа от страни....и незнае,4е тя гледа тавана,ще си помисли,4е 4овек има там!Така се радва...гука,смейка се,не спира да се усмихва на същото ,,нещо,,което веер я плаши!
   Наблюдавам я през другото време когато я сложа да лежи някъде из апартамента,....било то в кошарката и...на активната гимнастика...на шезлонга и....на дивана...в стаята на кака и...Е никаде другаде не се заглежда така по тавана!
Но сложа ли я на спалнята....заковава поглед в ,,това нещо,,!
Незнам какво да мисля....какво да правя!
Смятам да споделя с доки края на седм. когато ходим на преглед....но искам да попитам и вас,на някой слу4вало ли му се е подобно нещо?Отминава ли....за колко време!И...има ли обяснение за това?
         Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 750
От вълнение съм ,,изяла,, П-то в заглавието! ooooh!

# 2
  • Мнения: 4 451
Не ми се е случвало. Но мисля, че с времето ще премине. Успокой се.

# 3
Всички бебета правят така.  Laughing Нормално е.
А ти не е зле да си пиеш редовно лекарствата!  Peace

# 4
  • Мнения: 750
Всички бебета правят така.  Laughing Нормално е.
А ти не е зле да си пиеш редовно лекарствата!  Peace

Благодаря за разбирането от твоя страна!
Но на мен никак не ми е забавно когато бебка пла4е ужасена всеки път когато погледне ,,там,,!
      Веднъж поне....ще може ли някой сериозно да отговори,на сериозен въпрос? Thinking
     
     

# 5
  • Мнения: 2 022
Не знам какво да ти кажа. Така, както го описваш, дъщеря ти като че ли наистина вижда нещо, което никой друг не вижда. Струва ми се, че докторът няма да ти е от полза. Това определено не прилича на заболяване. Но пък и не мога да си представя какво ли е. Опитай да я слагаш на леглото в друга поза, т.е. така, че да не вижда "онова място" на тавана. Или пък закачи на лампата някакъв ярък предмет, който да привлича вниманието й. Знам ли, може пък да помогне... А ти се опитай да го обърнеш на игра, тя в никакъв случай не трябва да усеща, че ти си притеснена от случващото се. Нали знаеш, ти си МАМА, а мама винаги знае как да оправи нещата  Wink . Кураж - и ни дръж в течение.

# 6
  • Мнения: 4 546
да не би някаква сянка да се образува там? като малка толкова ме е било страх от сянката ми, че и сега си го спомням  Laughing но съм била по-голяма, не на три месеца  newsm78

# 7
  • Мнения: 750
Не знам какво да ти кажа. Така, както го описваш, дъщеря ти като че ли наистина вижда нещо, което никой друг не вижда. Струва ми се, че докторът няма да ти е от полза. Това определено не прилича на заболяване. Но пък и не мога да си представя какво ли е. Опитай да я слагаш на леглото в друга поза, т.е. така, че да не вижда "онова място" на тавана. Или пък закачи на лампата някакъв ярък предмет, който да привлича вниманието й. Знам ли, може пък да помогне... А ти се опитай да го обърнеш на игра, тя в никакъв случай не трябва да усеща, че ти си притеснена от случващото се. Нали знаеш, ти си МАМА, а мама винаги знае как да оправи нещата  Wink . Кураж - и ни дръж в течение.
Тъй като спалнята е големи4ка...пробвала съм да я сложа на другият край ,където няма да може да ,,го ,,гледа!О4и4ките и шарят по тавана....търси нещо,извива о4и назад....огъва вратле назад и пак ,,го,, заси4а с поглед!
    Казвам ти....на лицето и се изписва такъв страх,4е не само аз ...а баща и който е мъж на 50 год.,си глътва граматиката и незнае какво да каже!
     Ако можеш да я видиш как ,,го,,гледа....ще ме разбереш как се 4увствам!
Това с игра4ката на лампата ще го пробвам,благодаря ти за съвета! Hug

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 10:32 от Djane

# 8
  • Мнения: 750
да не би някаква сянка да се образува там? като малка толкова ме е било страх от сянката ми, че и сега си го спомням  Laughing но съм била по-голяма, не на три месеца  newsm78
Няма сянка!Опитвала съм да видя кое я плаши....проследявам погледа и....абсолютно бял таван!
     
     Само едно ме успокоява!След месец и половина ще се кестим в друг апартамент!Дано там го няма ,,приятел4ето,,и! Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 841
Така както го описваш, аз лично бих се шашнала също.
Предложението ми е малко трудоемко, но пък за да не виждаш страх в очите на детето ти си заслужава усилията - пребоядисайте тавана. И не в един цвят, а тип "мозайка" - в два или три различни цвята, които хармонират с цялостната обстановка на обзавеждането ви. Виждала съм го у едни приятели - много е ефектно и красиво, в списания и из нета също съм го виждала, но в момента не ми се рови за линкове.
Успех!

# 10
  • Мнения: 315
Закачете играчки на тавана и следете реакцията.Пиши за реакциите на бебчо защото темета е много интересна.

# 11
  • Мнения: 5 391
Не, не, спокойно.

Сега като прочетох поста ти се сетих, че когато синът ми беше толкова малък като твоето детенце, докато го кърмех в неговата стая така забиваше поглед на едно точно определено място.Само там.Тогава и на мен ми минаваха някакви странни мисли през главата, нормално е.

Но с времето явно е спрял да го прави, а аз съм забравила, защото ето че ти сега ме подсети.

Спри да се притесняваш и да приемаш нещата така драматично, ще отмине, няма от какво да се страхуваш Hug

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз колкото съм страхлива, щях да помисля, че вижда полтъргайст или дух... Embarassed Мъжът ми гледа такива страхотии по тв, че ми настръхват косите и само дето не халюцинирам след това...Дано като се преместите свърши това  Peace

# 13
  • Мнения: 601
Няма страшно! Виктория беше същата до 7 месец. Гледаше лампата и или се смееше на глас или възкликваше : "А?". В главата ми тогава все беше онзи филм "Шесто чувство" и само глеждах тавана. Ще мине.

# 14
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Бебка като беше по-малка - около 3-4 месеца - правеше почти същото. В момента, в който  я сложа да легне в спалнята, се втренчваше в лампата! Като се събуди- пак там. Няма значение дали лампата свети или не. По принцип свети нощна лампа и светлината й идва от друга посока, тя пак гледа лампата на тавана. Като стана малко по-голяма, първото нещо,което започна да показва беше "лампичката" и правеше устичка все едно искаше да я загаси. С баща й се смеем,че " у нас сме на газени лампи и така ги гасим-духайки", но това е факт- първото нещо,което беба започна смислено да показва беше лампата, вдига главата,показва я с пръстче и почва да духа срещу нея, все едно я гаси. Уверявам ви, никой не й е показвал това. Не знам какво да те посъветвам , за да спре да плаче бебето ти, може би вечер не го слагай будно в спалнята, а след като заспи.  newsm78 Не знам,пробвай!

Общи условия

Активация на акаунт