Ако има проблем,признаци?

  • 1 511
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте,
преди седмица бях на лекар,с 10 дни закъснение.Беше потвърдил бременност 5-6 дни преди това.Като отидох  втория път в 5 седмица размерът на "нещото" както Гинекологчо го нарече беше 5-6 мм. Започна да ме пита дали сам правила пак тест,дали имам странни признаци и болка,гледаше странно в монитора,но не ми каза нищто конкретно и някак си ме притесни.Дори не искаше да ми запази направо час за следващата седмица,защото мислеше ,че през това време най вероятно ще му се обадя с проблем.Накрая ми каза че би искал това "нещто" да се развива нормално!Нямам абсолютно никакви признаци-гадене,болка -нищтоооооооо.
Колко трябва да е размера на ембриона в този период и ако има някакъв проблем в развитието какви признаци може да има?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
по мои сметки си в края на 4 г.с. т.е. скоро ще влезеш във втори месец. За втори месец дават, че размерът на бластоцида е 8 - 11 мм.
http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=53
така, че размери 5 - 6 мм за края на 4 г.с. май са добри. Освен това не е задължително да имаш някакви признаци /гадене, лесна уморяемост/. Аз не съм имала и с двете си бременности. Защо не отидеш и при друг лекар /този нещо не ми вдъхва доверие/?

Ако има проблем в развитието, най-вероятно ще прокървиш. Други признаци няма

# 2
  • Мнения: 75
Благодаря Лекси,
би трябвало наистина и второ мнение,да.
Днес отново съм на преглед дано всичко да е наред. Притесни ме това че в неговите бележки под името ми написа
Hospitalizacia!
Toвa най-много ме стресира....



# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Стискам палци!
Напоследък често попадам на случаи, когато лекарите, незнайно защо, си шашкат пациентките. Ако наистина е имало нещо обезпокоително, би трябвало да ти каже... При такава ранна бременност наистина почти нищо не може да се види и респ. по него да се съди, че има проблем. Единствено кървенеето е явен признак, че нещо не е наред /има отлепване на сакчето или генетична грешка и ембрионът не се развива добре/.

Сигурна съм, че всичко е ОК. Успех и пиши какво е казал вторият лекар!

# 4
  • Мнения: 75
Благодаря ти още веднъж!
Ще пиша веднага,дано всичко е ОК!!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 098
Retayl, и аз съм на мнение, че е по-добре да отидеш при друг лекар, за да имаш две мнения по въпроса.
За съжаление е факт, че лекари са виждали мъртъв плод, а няма такова нещо. За да ти е спокойно а душичката, се консултирай и
с някой друг.

# 6
  • Мнения: 75
А дали ако е спряло развитието и направя тест за бременност ще е (+)
понеже правих и е (+)

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Не е гаранция, че при /+/ тест плодът не е спрял да се развива. Обаче можеш да направиш кръвен тест в два последователни дни /прави се в почти всички лаборатори/. Измерва се нивото на ЧХГ. Ако то се увеличава, всичко е ок, ако пада - лошо.

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 13:14 от Лекси

# 8
  • Мнения: 1 335
Лекси е права за ЧХГ-то; само то мисля може да ти даде представа как се движи хормона и дали всичко е ок. И друг лекар, разбира се. Стискам много палци!!  PraynigУспех!!! Hug

# 9
  • Мнения: 75
Преди малко бях на преглед лекаря видя само плоден сак около 12мм,ембрион не видя.Каза че може да става дума за кухо яйце,но на снимките които ми даде сега като се вгледам в черната точка виждам някакво образование и не само аз го виждам.Каза ми че ще изчакаме 10 дни и пак да отида.
Оф незнам вече при кой да ходя.

# 10
  • Мнения: 4 700
Направи си кръвен тест преz два дни. Стойностите трябва да се удвоят zа това време. Така 6те zнае6 най бърzо дали всичко е наред. Иначе може да те мотат седмица и повече. Дано всичко е наред.   bouquet

# 11
  • Мнения: 75
Ако е кухо яйце,кръвния тест може ли да се повлияе от него?

# 12
  • Мнения: 4 700
Да, стойностите няма да се увеличават така както трябва. А те трябва да се удвояват на 2 дни. Когато има проблем растат много бавно.

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 19:13 от mipetrova

# 13
  • Мнения: 75
Благодаря ти mipetrova.
Още утре отивам на кръвен тогава.

# 14
zdraveyte,az imam su6tiq problem Sad poslednata mebstroaciq mi be6e na 12 mart po princip imam zakusneniq ot vreme na vreme okolo na 40 dena mi e no zabremenqh i to neo4akvano s moq priqtel sme ve4e sedem godini zaedno i bqme mnogo 6tastlivi.na 23 godini sum.otidoh na lekar sak4eto be6e 5mm i moqta ginekolojka se obezpokoi kaza mi 4e ploda ne se razvival ili ovulaciqtq e nastupila po kusno i sum edva v na4aloto vijda6e se v matkata edna 4erna to4ka.4etoh dosta ne6ta i 4etoh 4e e normalno v purviq mesec ploda da e okolo 5 mm.no v4era imah malko kafqv te4enie i stra6no se pritesnih otidoh v 6eynovo lekarkata tam ne mi kaza absolutno ni6to.to4no tozi den se vurnah ot varna za dvayse 4asa otidoh i se vurnah vdignah prah za prane ot devet kilograma i mi kazaha 4e moje bi e ot tova.no tq kaza 4e vse o6te nqma surde4en puls tova normalno li e su6to imam i bolki kazaha mi 4e pak e normalno za6oto  matkata rastqla.ot kakto mi te4e kafqvoto te4enie ne mi te4e ni6to mina ve4e den i polovina.no az sum mnogo pritesnena.dayte molq vi nqkakvo kompetentno mnenie za6toto se poburkvam.blagodarq na vsi4ki koito mi otgovorqt.

Пиши на кирилица! Има КРЕДОР!

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 10:24 от Верити

Общи условия

Активация на акаунт