отново искам бебе

  • 1 636
  • 12
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 1 830
Трудно ми е да започна,защото незнам от къде,ще се опитам да разкажа всичко и се надявам да ми дадете отговор на въпросите ми Embarassed.Преди 3 години редовно посещавах този форум, също както и сега исках да си имам бебче,започнахме с мъжо бебеправенато и след 2-3 месеца резултатът беше на лице забременях.Изкарах лека бременност, родих едно прекрасно слънчице.До тук добре, ама след като родих, че и до днес цикъл съм нямала Shocked.То не бяха изследвания не бе и чудо, всичко ми е ОК.Тука трябва да спомена ,че след като родих страшно много отслабнах,нолмалните ми килограми от преди забременяването са 50-52.Влязох да раждам 63, а сега съм 42кг. при височина 1.72.Храня се нормално.Много доктори ми казаха ,че цикъл нямам заради малкото килограми.Това ми го казаха във Варна,реших че тука няма достатъчно добри специалисти и реших да отида в София при Д-р Павлета Табакова - това става миналият месец в началто, тя ми изписа Естрофем 2 мг. като каза да го пия 10 дни, а след това 10 дни да пия Цикло Прогинова.Днес ми е последното хапче и сега трябва да чакам.Каза 3 месеца ще трябва да спазвам тази схема.Между другото бях много против да започвам това лечение, защото се страхувам да пия хапчета, а още повече хормонални.Та се питам дали може сега след първият месец на лечение ,ако ми доиде да спра хапчетата и да започнем с мъжо опитите за бебче?Оф,моля ви ако някоя от вас може да ми каже нещо по въпроса, да пише, че ми писна да слушам докторите и съвсем да се обърквам.Благодарна ще съм на всяко едно мнение  bouquet.
  Мале, аз като го чета нищо не разбирам ,а незнам на вас изобщо стана ли ви нещо ясно Wink

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Напълно възможно е да нямаш цикъл заради рязкото отслабване. Според мен, когато ти дойде, би трябвало да си направиш изследвания, да видиш как са ти хормоните. Peace

Дано скоро се сбъдне желанието ти!  Hug

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
А кърмиш ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
 newsm78 Да си посещавала ендокринолог??? Възможно е да имаш проблеми със щитовидната жлеза - бързо отслабване, липса на цикъл.... По мое мнение ако не си ходила на такъв лекар е крайно належащо да го направиш.
Д-р Павлета Табакова - не знам какъв специалист е обаче. Embarassed А и не пишеш за изследвания - правени ли са ти и какви.
Стискам палци да се оправят нещата. Peace

# 4
# 5
  • Мнения: 364
newsm78 Да си посещавала ендокринолог??? Възможно е да имаш проблеми със щитовидната жлеза - бързо отслабване, липса на цикъл.... По мое мнение ако не си ходила на такъв лекар е крайно належащо да го направиш.


Подкрепям с двете ръце!!! Hug

Това бързо отслабване....Как си емоционално? Ако изпадаш в депресивни състояния, изследвай хормони задължително!
Успех ти желая! Дано излезеш по-бързо от ситуацията! Praynig

 Hug Hug Hug

Погледни тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 471&Itemid=20

# 6
  • варна
  • Мнения: 1 830
Не, сега вече не кърмя.Кърмих една година Simple Smile
Да, при ендокринолог съм ходила, изследваха ми всички възможни хормони всичко е наред.

Благодаря ви за подкрепата, имах нужда  bouquet.Днеска ми е последното хапче и започва голямото чакане да ми дойде, ще ви държа в течение  .А и нали вече ставам редовен посетител на това форумче Wink

# 7
  • Мнения: 340
Мими, може и да ти е трудно, но се опитвай да хапваш повече  Wink Мисля че има такава зависимост не само с килограмите на жената и фертилността, ами и с мазнините. Ако можеш, хапвай повече мазни нещица, това директно ще повлияе на хормоните. Щом си толкова слаба, въглехидратите може би 'не те ловят', защото са ти нужни да имаш енергия, а за белтъчините май е излишно да казвам, те са нужни на всички (по около 55гр. на ден)

Успех и скоро да се похвалиш и с едното и с другото  Grinning Hug

# 8
  • Мнения: 364
Аз, такова....малко бабешки методи, ама....
Две лъжици мед сутрин на гладно - всеки ден! Дано това помогне! Peace
Зареди се със сладолед и млечни изделия, богати на мазнини. Помагат за забременяване, пък и нямаш проблем с високото тегло, така, че спокойно можеш да си хапваш!
Купи си и Центрум Матерна - може би не приемаш достатъчно витамини. Комплекса е подходящ и за жени, планиращи бременност.
Успех! Hug

# 9
  • Мнения: 7 201
Първото ми дете вече е на 4 г. и от известно време все повече се заглеждам в малките бебковци,иска ми се да ги гушкам,да им се порадвам  HugА това ме навежда на мисълта,че вече май е дошло време да ставам мама за 2-ри път. ThinkingДори обмисляме идеята с таткото кога ще започваме да "работим" по въпроса.

# 10
  • Мнения: 323
Първото ми дете вече е на 4 г. и от известно време все повече се заглеждам в малките бебковци,иска ми се да ги гушкам,да им се порадвам  HugА това ме навежда на мисълта,че вече май е дошло време да ставам мама за 2-ри път. ThinkingДори обмисляме идеята с таткото кога ще започваме да "работим" по въпроса.
Az su6to iskam da imam vtero drte no moqt muj ne jelae  Cry Neznam kakvo da pravq.Posuvetvaite me

# 11
  • Мнения: 323
извинете ме за правописните грешки и за латиницата .Надявам се да сте разбрали Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 422
ХРАНАТА ПРАВИ БОРБАТА може да е истъркано но е верно
иди на ендокринолог ако не си ходила.
УСПЕХ Hug

Общи условия

Активация на акаунт