Вреди ли солариума на бенките?

  • 4 385
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 100
И вярно ли е, че е по-безопасен от слънцето?
Аз имам 2 изпъкнали бенки, не са големи, но не са и малки. Та се чудя...какво ли влияние им оказва и доколкомогад а се защитя?

# 1
  • Мнения: 7 914
аз пострадах от едни бемки и дерматоложката при която ходих да ми ги махна ми препоръча да не ползвам солариум и на слънце да се излагам само с много голям фактор анти слънчев крем Peace

# 2
  • Мнения: 4 053
ми,де да знам,
аз имам много бенки,и ходя на солариум,и за сега не съм имала проблеми,
ма знае ли човек от къде ще му дойде... newsm78

# 3
  • Мнения: 1 540
Моите бнеки не съм забелязала да растат. Имам бенки по цялото тяло, но нямам изпъкнали. Щом са склонни да нарастват от слънцети/солариума, значи не е хубаво да се излагат прекомерно на слънце/солариум. Аз бих отишла на лекар да ги прегледа, и ако е възможно/безопасно -  да се премахнат.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
И вярно ли е, че е по-безопасен от слънцето?
Аз имам 2 изпъкнали бенки, не са големи, но не са и малки. Та се чудя...какво ли влияние им оказва и доколкомогад а се защитя?
НЕ, НЕ Е ПО-БЕЗОПАСЕН. Това е широкоразпостранена заблуда, но истината е, че според някои изследвания е даже обратното - солариумът е по-опасен за кожата от излагането на слънце.
Мажи с фактори и не се излагай излишно на слънце, особено в часовете 11-17. Иначе - автобронзанти му е майката.
Всяко потъмняване на кожата (т.е. загар) означава изменяне на структурата й - сигурно знаеш, че тенът значи просто измрели епителни клетки, които после полека се изстъргват и отмиват.

Общи условия

Активация на акаунт