Дупката ли ни е тясна?

  • 1 601
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
От 4-5 дни беба не яде нормално - или изяжда 2/3 и заспива или на всеки 20 грама пуска биберона и си върти главата. Днес изяде всичко с 7-8 вадения на биберона, после си смучеше пръста, сякаш е още гладна. Мисля да пробвам с биберон с по-голяма дупка, но може ли и друго да е?

Благодаря

# 1
  • Мнения: X
Напълно е възможно.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Авент, например, имат биберон с 1 дупка, който е за най-малките бебета. Мисля, че от втория месец трябваше да се смени със следващия биберон с 2 дупки. Катоти гледам лентичката, май-май вие е време за смяна Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 4 412
Смених биберона с 2 номер, не заспиваме, но си вдигаме краката, смеем се, държим биберона в отворена уста и опитваме с език какво е това. И пак не ядем с апетит, но с приказки успях да я излъжа да изяде всичко. Това нормално ли е - да не й е омръзнало  вкуса на млякото. Да не станем "злоядо бебе".

# 4
  • Мнения: 3 537
Цитат на: tigonew
Смених биберона с 2 номер, не заспиваме, но си вдигаме краката, смеем се, държим биберона в отворена уста и опитваме с език какво е това. И пак не ядем с апетит, но с приказки успях да я излъжа да изяде всичко. Това нормално ли е - да не й е омръзнало  вкуса на млякото. Да не станем "злоядо бебе".

И ние сме така,но само през деня,вечер си изпива 210 гр мляко.Още си е с една дупка на беберона,но наште са на Нуби шишета и ако продупча още една дупка си мислех...ама ще се задавя.Не намирам такива беберони с повече от 1 дупка.Иначе през деня повече от 120гр е рекорд...и то го пие на 2 пъти с пауза 15-20 мин.......и все се смее и си дъвче беберона,същата работа е с пюретата ,когато ги давам с лъжичка,3,4 л и до там.Аз стигам до заключението ,че просто през деня не е особено гладен...щом се лигави така...Последните 2 месеца наддава с 400-500гр,педито каза,че е добре било,така,че ...давам колкото иска ,не му бутам насила.
Така то....ние сме си отдавна така...дано се пооправи с течение на времето.....
А незнам дали и зъби не са,ама няма за сега,само леко е набъбнало отдолу.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Знам че бибероните на Авент и Браун са специално направени за дохранване. Дупките им са твърде малки дори и втория номер и бебока трябва да е енергичен за да си хапва всичко. Ние ползвахме Др.Браун и купих сто хиляди биберона с по - големи дупки, а дупчех с игла, ама не. Пък и Иван беше сънльо. Купих NUK и всичко се оправи. Нали имат биба специална за мляко.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И ние бяхме същият случай.След като смених размерите на биберона,се оказа че просто му е бил твърд и не може да цока от него...но майка му докато разбере Embarassed Давах с шише на Авент,взех след това едно на Чико с каучуков биберон и всичко се оправи.Сега минахме на Камера,най-доволна съм от тях.....и шишито+ биберона е 2лв.

# 7
  • Мнения: X
Цитат на: biliana333
И ние бяхме същият случай.След като смених размерите на биберона,се оказа че просто му е бил твърд и не може да цока от него...но майка му докато разбере Embarassed Давах с шише на Авент,взех след това едно на Чико с каучуков биберон и всичко се оправи.Сега минахме на Камера,най-доволна съм от тях.....и шишито+ биберона е 2лв.


На камерата, която ползваш биберона широк ли е - като на Чико имам в предвид, или не. Мисля и аз да мина на нещо по-обикновено вече. Thinking

# 8
  • Мнения: 5 246
Аз се принудих да сменя биберона (на Авент са),то мойто зверче искаше да му тече в устата и не си правеше изобщо труда да дърпа.Та така от биберон с 2 дупки,минахме на биберона с чертичките и това беше още от края на 2 месец  Rolling Eyes Вярно, че милумила е по мазен,но имам приятелки чийто деца все още ядът с биберона с 3 дупки  Simple Smile
Аз разбрах че трябва да сменя биберона така:
 Arrow започна да яде примерно 100 гр. за 1 час и то с голям зор.Имаше и моменти в които като изяде 30-40 гр. и отказваше да продължи
 Arrow започна да се кара на биберона,да мрънка и следваше рев

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: pandora
Цитат на: biliana333
И ние бяхме същият случай.След като смених размерите на биберона,се оказа че просто му е бил твърд и не може да цока от него...но майка му докато разбере Embarassed Давах с шише на Авент,взех след това едно на Чико с каучуков биберон и всичко се оправи.Сега минахме на Камера,най-доволна съм от тях.....и шишито+ биберона е 2лв.


На камерата, която ползваш биберона широк ли е - като на Чико имам в предвид, или не. Мисля и аз да мина на нещо по-обикновено вече. Thinking

Биберона е перфектен,тече по-добре и от на Чико,точно за деца на нашата възраст.Ползвам този,който продават с шишето.Горещо ти го препоръчвам!

# 10
  • Мнения: 550
Цитат на: tigonew
От 4-5 дни беба не яде нормално
Знаеш ли, че дъщеря ми точно на възрастта на твоето дете изведнъж промени хранителните си навици и започна да яде по - малко и по - злоядо. Не знам какво да си мисля, дали от бурния растеж изведнъж се уморяват, дали им омръзва вкуса на гадното мляко /веднъж го опитах - отврат/ или аз защото рано й давах сок и пюре и те й убиха апетита. Вече 1,5м. оттогава и все така ядем със зор. Ако й даваш сок или пюре ги спре за 2-3 дни и ще разбереш дали е от това. Аз така направих и започна да се храни по-добре, но и това не е решение тъй като трябва да приемат и друга храна освен мляко. Като се обадих на моята педиатърка тя ми каза да не се притеснявам, щом детето е здраво и в никакъв случай да не го насилвам. Колкото изяде - толкоз. Ако  искаш попитай личния лекар на бебока.

Общи условия

Активация на акаунт