Интерес към храната на 4 месеца и половина

  • 459
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Здравейте кърмещи майчета. Въпроса ми е към поддръжниците на късното захранване.
Чела съм някъде из нета, че детето е готово за захранване ако има интерес към храната и други подсказки също...
И реших да я взема с нас момата на масата и тя като ни зяпна в устите и взе да примлясква.....а бях толкова сигурна, че ще я захраня на 6 месеца. Сега съм почти решила да го направя като навърши 5 месеца.
Не съм решила с какво - каша, или някакво пюре.
Въпроса ми е, да се поддам ли на сигналите и да захраня на 5 месеца или да изчакам 6-те? newsm78
Какво ще ме посъветвате?
И относно захранването....ако започна с оризова каша, първо по една лъжичка и постепенно се увеличава....но кога се вкарва друга група храна - например пюре и вместо кашата ли го давам или заедно с нея?
Благодаря за отделеното време предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 375
Ами ние като станеме на 4 ще си хапнеме зел. пюренце. Не съм привърженик на Американците, които и вода не пият и не ядат до 6 месец.  Няма да изтраеме. и  какво -после юруш на храната. Просто става бавно захранването, а не като навърши 6 месеца да може да яде вси4ко.Така е по опасно според мен. Така че  4 -5 месеца си е нормално да опитва тиква с картоф например Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Започва се винаги с 1 храна,няколко дена и след това може към нея,може и отделно се прибавя друга пак няколко дена и така.Пюрето можеш да го даваш в различен час от кашата,но чак когато едното от тях е успешно въведено Peace

# 3
  • Мнения: 9 481
Ами ние като станеме на 4 ще си хапнеме зел. пюренце. Не съм привърженик на Американците, които и вода не пият и не ядат до 6 месец.  Няма да изтраеме. и  какво -после юруш на храната. Просто става бавно захранването, а не като навърши 6 месеца да може да яде вси4ко.Така е по опасно според мен. Така че  4 -5 месеца си е нормално да опитва тиква с картоф например Laughing
Ама в голяма грешка си ако смяташ че като навърши 6мес и даваме киФтетата и пържолите:mrgreen:
"Късно захранване" означава че само се отлага захранването във времето-но не и компенсиране на времето с количество и асортимент Naughty
Идеята на късното захранване е щаденето на все още нефункциониращите на 100% органи на бебето, респективно неспособноста на бебешкия стомах например да преработи зел.пюре да кажем....
...Просто трябва да се прочете повечко по въпроса Wink

# 4
  • Мнения: 2 467
Никой на никой не е сложил вилата на врата и "ЗАХРАНВАЙ"  Laughing Даже и Американците.

Когато детето е готово (дава признаци за това). Майката е човека който следи за това и решава кога то е готово. Макар че в повечето случаи сме много нетърпеливи да бутаме лъжичката и понякога прибързваме   Simple Smile

Та moonlady, следвай инстинкта си, но не бързай прекалено. Слагай бебчето на масата с вас да се научи добре какво трябва да прави ( с едно гледане нищо не схващат). Захранвай полека лека. Бъди търпелива, спокойна и уверена. Това че е готово детето на 5 месеца, а не на точно 6м. , няма какво да те притеснява. Прецениш ли, че е готово, не виждам проблеми да се захрани детето. Но не само това, че дъвче, е признак за готовност за захранване.

След като започнеш с една храна и я даваш в малки количества няколко дни, като следиш за евентуални реакции. След 5-7 дни можеш да дадеш друга по същия начин - по лъжичка две няколко дни само тя - пак за да се проследи за реакция. И така полека лека на хорото  Laughing

# 5
  • Мнения: 3 760
За да започнеш захранване трябва повечето признаци, че бебето е готово да са налице. А не само един.
Иначе захранването пак е бавно и постепено, но все пак по-смело. Спокойно може да се въвежда по една храна на всеки 4 дена. За кюфтета и кебапчета е несериозно да се говори (освен на майтап  Laughing) преди 1,6-2 години (и то само ако са от домашна кайма).

# 6
  • Мнения: 4 629
На твое място бих се доверила на детето си, а не на книгите. Бих започнала с каша. Аз от самото начало давам на  синът ми толкова, колкото иска да яде. То в началото повечето храна е по дрехите и по-малко в стомахчето  Grinning Зеленчуковото пюре го давах вместо каша. Но пък кашата я смесвах с плодове доста често

Общи условия

Активация на акаунт