За Магне В6

  • 10 204
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте момичета, вчера ми изписаха това лекарство, защото имам безболезнени и редки контракции, ама малко се притеснявам да го пия.Като прочетох листовката - пише, предупредете лекаря си, че сте бременна или правите опити за забременяване.Не пише в прав текст че е вредно, но аз съм в четвъртия месец и взех много да се триумя дали да го почвам...Моля ви, ако някоя от вас  го е вземала да сподели как действа и дали сте доволни.

# 1
  • Мнения: 941
това да не е някакъв вид магнезий?Защото подобни такива изписват при контракции,аз пиех Магнерот,виж какво пише в упътването под състав.Обади се на доктора да го питаш.Или може би това са обичайните и задължителни предупреждения от производителя

# 2
  • Мнения: 5 391
Мислиш ли, че док би ти изписал нещо, което би навредило на плода?

Във всяка листовка май пише подобни неща за презастраховка, аз за това спрях да ги чета.

# 3
  • Мнения: 1 272
Това си е магнезий с витамин Б. Естествено е да се застраховат, особено що се каксае за бременост. Аз пих също, нищо лошо не се е случило нито на мен, нито на бебка Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз съм пила магнезий, само че Магнерот. Няма страшно.

# 5
  • Мнения: 503
пила съм но след 6м. След като са ти го изписали значи има защо Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
И аз пиех МагнеБ6 - това е магнезий с витамин Б6. Изписаха ми го точно заради контракции, но при мен бяха болезнени.
Според мен докторът ти го е изписал за всеки случай. Ако се притесняваш да го пиеш обсъди с него дали можеш без това, а пък като станат болезнени или по-чести контракциите тогава да започнеш да го пиеш.

# 7
  • Мнения: 80
Не се притеснявай. Щом лекаря ти го е изписал-няма страшно. Когато аз бях бременна и имах малко болки,гинекологът ми изписа лекарство(не мога да ти кажа как се казва,защото не помня),което като отидох в аптеката,аптекарките не искаха да ми го продадат,защото било противопоказно за бременни. Наложи се да се обадя на гинеколога ми по GSM-а пред тях, за да се убедят че той не е объркал лекарството. Представяш ли си? А бе ужас! Така че бъди сигурна, лекарят си знае работата.

# 8
  • Мнения: 482
Както са ти казали това е Магнези + витамин Б6, който помага за по-доброто усвояване на магнезия.
ето ти и статия http://www.bg-mamma.com/site/content/view/363/37/
аз пих точно Магне Б6 от 5-ти месец някъде до 35 г.с. 3х1

# 9
  • Мнения: 2 807
Както и другите мами са писали - това е магнезий -> отпуска маточната мускулатура и по този начин честотата и силата на контракцийте (пък било то и неболезнени) намалят, а успоредно с това намалява и възможността за спонтанен аборт.

Според мен трябва да го пиеш, довери се на лекаря си и не рискувай!  Hug

# 10
  • BG
  • Мнения: 2 217
Както и другите мами са писали - това е магнезий -> отпуска маточната мускулатура и по този начин честотата и силата на контракцийте (пък било то и неболезнени) намалят, а успоредно с това намалява и възможността за спонтанен аборт.

И аз пия това лекарство и съм много доволна. Моята лекарка ми го предписа.
Не се притеснявай!   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 746
Благодаря за отговорите! Аз поначало съм много страхлива и като взема да чета листовките, направо се побърквам!
Kristen, и на мен ми се е случвало в аптеката да не искат за ми продадат нещо, защото било противопоказно.Просто да се чуди човек на кого да вярва!Наистина се надявам, че докторката има основание да ми го изпише иначе е за  #Cussing out

# 12
  • София
  • Мнения: 1 368
И аз съм приемала Магне Б6.Започнах го в началото на 4-ти месец до 6-ти месец.Имах контракции преди това,но не болезнени и док ми го предписа.Не се тревожи.Сега си имам едно здраво и сладко момченце.Пожелавам ти лека бременност и най-милото бебче на края!

# 13
  • Мнения: X
Това е един от най-добрите магнезиевосъдържащи препарати. Пила съм го и с двете брэнности заради контракции, скъсена шийка. Mасово се изписва магнезий за задържане.
Според мен заради магниезия преносих и двата пъти, въпреки проблемната ми втора бременност и големите бебета.

Общо взето - доволна съм че го пих.

# 14
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
малко се отклонявам от темата-но ако може да запитам само нещо

Аз съм с контракции от 4-ти месец  и пия магнери4-преди 2 седмици ходих на лекар и той ми изписа магнери4 да пия по 6 хап4ета на ден.Сега уж нямам контракции-амо по 1-на ,2-ве някой път.В смисъл чувствам се добре-обаче сега съм в 6-ти месец-
До края на бременнсоат дали ще пречи ако пия по 6 хапчета магнерич на ден ???????? newsm78
То няма да е до последно де ами до 8-мия месец newsm78

Общи условия

Активация на акаунт