На каква възраст децата ви проявиха желание да се хранят сами?

  • 1 134
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 917
Не знам дали на мен ми се струва, но мойта щерка иска на всяко хранене да бърка в купата с лъжичката. Иначе въобще не се опитва да се храни така, но иска и тя да бърка. Не знам дали това не е опит да бъде самостоятелна вече. Вашите деца кога и как пожелаха да се хранят сами?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 194
Не мога да видя дали имаш лентичка с възрастта на детето.
Тъй като моето дете още няма мераци да се храни само, моят съвет е-ако твоето прави опити да ровичка из купичките и чиниите с лъжица/вилица-не го спирай. Колкото по-рано се научи да се храни само, толкова по-добре ще е и за теб, и за него.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 915
Около годинката. Сега вече се храни съвсем сама перфектно. Дори когато яде супа, рядко се цапа  bowuu

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 808
Около годинката/че и по-рано ако става въпрос за мацане/,но аз пропуснах този момент и все още си я храня.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 131
След годинка,но не си спомням точно.И въпреки ,че има голямо желание да се храни сам ,много цапа ,маже и хвърля от столчето.Играе си човека.

Всичко почна с бъркане в купичката в началото и реших да го оставя сам с по-гъста храна и така ...

# 5
  • Мнения: 27 524
Моят още не иска.
Пише по книгите, че трябва да се дебне за този момент и да се поощряват, защото ако се изпусне е възможно да не искат после дълго време да се хранят сами. Може и да съм го изпуснала аз вече, но просто нямам нерви на всяко ядене да омазва себе си, дрехи, столче, маси и всичко с ядене  Naughty

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 915
Не знам поради изпускане на момента или просто поради прекаленото глезене, но детето на мой приятел вече е на 6, а мама и баба го хранят в устата  Shocked Аз подобни щуротии едва ли бих търпяла  Stop

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 6 131
То , и аз не го оставям всеки  ден да маже.И аз имам нерви  Rage  Но те така се учат .

# 8
  • Мнения: 27 524
Не знам поради изпускане на момента или просто поради прекаленото глезене, но детето на мой приятел вече е на 6, а мама и баба го хранят в устата  Shocked Аз подобни щуротии едва ли бих търпяла  Stop

Да, сестра ми до 8 хранеше големия, малката е на 7 и още я храни  Rolling Eyes Едвам ги изтрайвам така  Close

# 9
  • Мнения: 178
Стефи около годинката прояви желание и сега ,вече на 1година и 10 месеца се храни сама без да се цапа.

# 10
  • Мнения: 601
Искат и двете, но като знам какво двойно мазало ме чака...! За сега съм им отпуснала само следобедното хранене да е полусамостоятелно, че иначе само с парцала ще вървя цял ден. Като свикнат следобед, ще ги пусна и сутрин и така някак си постепенно мисля да го направя. Обед и вечеря скоро не ги виждам да се хранят самостоятелно. Или трябва да сме в заведение, или да опъна шатрата на цирк "Буш" за да се нахранят.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Някъде след годинка, мисля. Аз обаче много не я изтрайвах да маже и цапа, което го отчитам като своя грешка  Blush и чак когато майка ми започна да я гледа /към 2 г./ стана абсолютно самостоятелна в храненето.

# 12
Синът ми е на 1г. и отдавна има желание да се храни сам може би от около месец,но и аз не изтрайвам мазането-ще гладам да се поправя докато е време,че да не изтарва момента.Май ще пада голямо чистене  ooooh! Joy

# 13
  • Мнения: 917
Около годинката. Сега вече се храни съвсем сама перфектно. Дори когато яде супа, рядко се цапа  bowuu
и как го постигна. Нещо ми е станало с лентичката - моята е на годинка и няма 2 месеца и от ден два забелязах, че иска да рови в купичката докато я храня. Явно решението е да я оставя да се маца, затова питам при теб как мина

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 915
Около годинката. Сега вече се храни съвсем сама перфектно. Дори когато яде супа, рядко се цапа  bowuu
и как го постигна. Нещо ми е станало с лентичката - моята е на годинка и няма 2 месеца и от ден два забелязах, че иска да рови в купичката докато я храня. Явно решението е да я оставя да се маца, затова питам при теб как мина

При нас също това беше решението- оставях я на воля да се цапоти и да се опитва да хапва  Grinning Постепенно овладя добре движенията. Че и с двете ръце добре се храни диването  Crazy, аз с лявата нищо не мога ( имам една травма на ръката си, но не е само от нея  Flushed).

Общи условия

Активация на акаунт