кога за първи път се слага бебето в проходилка?

  • 40 258
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
кога за първи път се слага бебето в проходилка?  И с какво е обуто?
Задължително ли е с тези буйки да е обуто когато е в проходилката?
Питам защото наскоро прочетох в книгата на д-р Спок, че бебето трябва да се оставя да ходи босо.
[/size
]

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Принципно бебето може никога да не се слага в проходилка.
За предпочитане е да проходи босо или поне с чорапи с гумени точки на стъпалата (има такива на NUK)  Peace

Иначе...ако все пак искате да ползвате проходилка - преценете дали детето е говото (стои ли стабилно в проходилката) и го дръжте там не много продължително.

# 2
  • Мнения: 1 771
Мен, ако питаш: никога  Simple Smile

# 3
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз я сложих на 7и половина месеца и съм от доволните Grinning и тя е свободна и аз.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Сложих го след 6 м., по чорапки.

# 5
  • Мнения: 601
Аз сложих на 8 месеца. Бяха с обувки. Навсякъде в нас е с плочки и щяха да им замръзнат краката. Ако имаш килим - може и по чорапи. Не, че питаш Laughing, но и аз да кажа, че съм против проходилките. Най-добре застели нещо на земята и пусни детето там. Пак ще си свободна, а и детето по-бързо ще проходи.

# 6
  • Мнения: 2 407
От 7мия месец,ние я сложихме.

# 7
  • Мнения: 27 524

И аз, с бебешки обувчици. Меки. Стоял е по цял ден там, доскоро. Много съм доволна. Проходилката е супер изобретение и изобщо с нищо не вреди.

# 8
  • Мнения: 2 677
Малко след като навърши 6 месеца, без обувки.

# 9
  • Мнения: 1 101
След 6-ия месец започнах да го слагам в проходилка, с удобни обувчици.
Също съм на мнение, че проходилката не вреди по никакъв начин  Peace

# 10
  • Мнения: 887
След като се обърна с проходилката и си разби устата съм категорично против употребата им.Това,че не вредят не съм сигурна.По-скоро С КАКВО ПОМАГАТ НА ДЕТЕТО?А след 6 месец ми се струва прекалено рано, но всеки сам решава...

# 11
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
[моето бебе е на 5 месеца и го слагам за малко например като готвя много и харесва

# 12
  • Мнения: 1 771
[моето бебе е на 5 месеца и го слагам за малко например като готвя много и харесва

Достатъчно укрепнал ли е за такива експерименти  Shocked?

# 13
  • Мнения: 1 230
7 месец - с обувки (студено е)

# 14
  • Мнения: 8 242
Почти на 6м., но никога не я е харесвал - ограничаваше му движенията  Crazy ама то мойто е щуро за 3 села..
Ходи по чорапи вкъщи, не бих му сложила пантофи или каквото и да е.. Нямаме килими - всичко е ламинат и плочки.. Проходи бос на 10м.
От 8мия месец претснах да се опитвам да го слагам в продилката, щото господина намери начин да се изкатерва от нея на дивана, и вече беше опасна  Rolling Eyes .. Ползваше я отвънка като буталка и масичка за свирене  Joy

Общи условия

Активация на акаунт