Упорита кашлица след висока температура!

  • 3 304
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 395
В друга тема изчетох доста за вирусна пневмония, която не се чува на слушалки. Започвам да се притеснявам. Миналата седмица 5 дена поддържахме температура,която достигаше до 40 градуса. Пихме Клацит и редувах противотемпературни. Овладяхме ситуацията и гърлото се оправи, сополи нямаме,но кашлицата е упорита. Според педиатърът кашлицата е от задна хрема и гърдите са чисти. В момента пръскам само стеримар. Има ли място за притеснение и възможно ли е да караме пневмония на крак. Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 771
След това през което минахме, аз бих те посъветвала да не си правите експерименти, а да искаш кръвни изследвания и снимка.
Бяхме в болница заради вирусна пневмония, която не се чуваше на слушалки.
Мои приятели също бяха там с детето им. Лекарката им казала, че няма  място за притеснение, но понеже неин пациент припада пред болницата и за всеки случай нека си направят изследвания. И се оказва, че има детенцето пневмония.
Успех и да но при вас да е изключение и да нямате пневмония.

# 2
  • Мнения: 1 428
В друга тема изчетох доста за вирусна пневмония, която не се чува на слушалки. Започвам да се притеснявам. Миналата седмица 5 дена поддържахме температура,която достигаше до 40 градуса. Пихме Клацит и редувах противотемпературни. Овладяхме ситуацията и гърлото се оправи, сополи нямаме,но кашлицата е упорита. Според педиатърът кашлицата е от задна хрема и гърдите са чисти. В момента пръскам само стеримар. Има ли място за притеснение и възможно ли е да караме пневмония на крак. Благодаря Ви предварително!


Колко ми приличате само на нашия случай.И ние така 4 дни с температура и пихме Клацид.После уж детето се оправи напълно.Нямаше температура,нито кашлица и беше много енергична.Това трая 4-5 дни и на 5 вдигна отново висока температура до 41 градуса,която не можахме да овладеем и влязохме в болница.Направиха снимка и се оказа ,че е пневмония в напреднал стадии,която е от доста дълго време и не се е чувала на слушалка.
Дано не е сериозно при вас,но съвета ми е -направете си снимка за всеки случай,защото пневмонията хич не е шега работа,особено пък тази,която не се лекува навреме.
Не се притеснявайте ,че рентгена облъчва много,защото това хич не е вярно.Говорила съм с рентгенолог и той ми каза ,че микровълновата облъчва по същия начин както съвременните рентгенови апарати.
Едва ли една снимка ще навреди повече от ПНЕВМОНИЯ.

# 3
  • Мнения: 1 771
Едва ли една снимка ще навреди повече от ПНЕВМОНИЯ.

И аз съм на това мнение.

# 4
  • Мнения: 395
Нямам думи!!! Пак сме с температура/39/ , след седемдневен престой. Ще настоявам за рентген. Не знам само дали до понеделник няма да е късно. Винаги ги правим такива около празници и почивни дни.

# 5
  • Мнения: 1 428
Тони не чакай до понеделник, а води детето до най-близкото детско отделение,защото може и гърч да получи.Аз чаках да минат почивните дни точно покрай 1 май,но съм сгрешила много.Друг път ще ми е като обица на ухото и ще търся веднага лекар независимо какъв ден сме.Моята дъщеря също се разболява винаги по празници и почивни дни и тоя път вдигна 41 градуса баш на 1 май и аз не я заведох по спешност в детското отделение,а тръгнах да търся личния и сответно не го намерих и се прибрахме.Цяла нощ имаше от 39 до 41 градуса и пробвахме всички методи за сваляне на температура ,но без резултат.Накрая получи и нещо като мини гърч-почна да се тресе цялата .В резултат на всичко рентгена показа пневмония ,за която сме закъсняли с лечението,защото не се чуваше нищо на слушалка.При трима различни лекари ходихме преди това ,но така и никой не откри ,че е пневмония,а ни баламосваха с ангини,бронхит и вирусни инфекции.
Не се бави,не чакай ,а води детето на специалист и дано му няма нищо сериозно.
А рентгена според мен е задължителен и то още днес.

Пиши как сте после.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Хелън мама описва съвсем точно и нашите приключения отпреди два месеца  Tired На фона на Клацид дъщеря ми направи пневмония  Tired
Аз също съм на мнение, че една снимка в някои случаи е по- малкото зло, отколкото пневмония с усложнения Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 1 428
Тони-как сте?Ходихте ли на лекар,пиши че се притесняваме за вас.

# 9
  • Мнения: 395
Вчера я водих до педиатрията. Прегледаха я и казаха нова вирусна инфекция.Не правиха рентген, казаха да пуснем изследвания и то ще си проличи. Днес след обяд ще ходим до личния лекар, за да пуснем кръв и урина и след това ще пиша. Не знам само тези резултати дали ще са достатъчни. При вас как беше?

# 10
  • Мнения: 1 428
При нас утайката и левкоците бяха завишени,но лекарката каза,че е от новия тип вирус и да не се притесняваме,защото гърдите са чисти и не направи снимка.Не искам да те тревожа,но си имай едно на ум и следи детето,защото ние изгубихме цяла седмица ,за което време болеста е станала в напреднал стадии и сега лечението е много по-трудно.
Пиши за резултатите !

# 11
  • Мнения: 1 771
Тони, какво става?

# 12
  • Мнения: 395
Водих я на преглед, направиха снимка/всичко е наред/. Но утайката е ускорена-45, левкоцити в норма. Гърлото й е зачервено, температурата постепенно се понижава, като от предната нощ не съм давала противотемпературни.Педиатърът изписа Зинат. Но по съвет на моя близка лекарка/която я следи всеки ден/, засега задържаме с антибиотика. Незнам какво да правя, хем ми се иска да се оправи по- бързо,а от друга страна втори антибиотик за две седмици ми се струва много.Между другото кашлицата постепенно намалява, но хремата си я имаме. Какво да правя, да изчакам ли малко с Зината или да почва да го пие. Дайте съвет.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Щом имаш наблюдаващ лекар, следвай неговите съвети. Аз поне така бих постъпила- щях да задържа даването на АБ, но при положение, че детето всеки ден е преглеждано  Peace
Оправяйте се  Hug

# 14
  • Мнения: 1 771
Аз бих изчакала ден два, но бих наблюдавала детето постоянно и бих контактувала с доктора.
А сега се сещам: има ли вариант да има бактериална инфекция. Може да се консултираш за това и да дадете секрет.

Общи условия

Активация на акаунт