Търся лекарство - Milgamma N (капсули)

  • 28 580
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 314
Поради здравословните проблеми (проблеми с вестибуларния апарат, кръвоизливи в средното ухото, мигрена) трябва да пия MilgammaN
В последните няколко седмици обаче все по-трудно се намираше и в момента навсякъде, където питам, казват, че няма внос и няма наличности. Единствената възможност е ако се намерят изостанали количества в някои аптеки.

По стечение на обстоятелствата и майка ми трябва да пие същия медикамент (заради остра фаза на дискова херния), така че са ми нужни поне около 180-200 капсули, за да ни стигнат до края на месеца, когато се очаква следващият внос.

Моля, ако някой знае къде в София има, да пише.

Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Знаеш ли кой го внася,коя фирма?

# 2
  • Мнения: 6 314
Не съм сигурна.
Намерих информация на сайта на WÖRWAG PHARMA България - представител на производителя е явно и предполагам, че те го внасят.

Доколкото разбрах, вносът не е спрян, а явно не са направени добре сметките за количествата и те са изчерпани. Следващ внос се очаквал към края на този месец - началото на следващия.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
За съжаление не мога да помогна.Съжалявам.

# 4
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
мога да попитам в нашия град и ако има да изпратя,ако искате естественно.

# 5
  • Мнения: 6 314
Разбира се, стига да го има.  Hug

Искам само да уточня, че става въпрос за Милгама Н капсули - не ампули и не таблетки Милгама (без Н).

Ако някой извън София го намери, може да го изпрати с наложен платеж.
Единственото, което ме притеснява е, че лекарството не е от евтините и докато се върнат паричките ще минат 2-3 дни. Но ако някой го намери, може да му пратя пари с пощенски запис, за да закупи капсулите.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Няма ли някакъв заместител?

# 7
  • Мнения: 6 314
Няма ли някакъв заместител?

За съжаление май няма еквивалентен заместител.  Confused
MilgammaN е витаминна комбинация от рода на невробекса, но невробекса нито ни го препоръчват, нито действа така.
За момента заместваме със старата милгама (milgamma без N) + витамин В6, но ефектът определено не е същият, особено при майка ми.

# 8
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
търсих във всички аптеки в града,но уви няма,има само милгама.

# 9
  • Мнения: 6 314
Много ти благодаря, nameika!   bouquet

# 10
  • Мнения: 4 700
Мамма, аz бих могла да ги купя от Германия, ако това са теzи, които търси6. На
WOERWAG PHAR GMBH&COKG            
100 капсули струват 33 € и съдържат  Benfotiamin    40  mg
  Pyridoxin hydrochlorid    90  mg

Може6 да погледне6 тук http://www.versandapo.de/ като горе в първата търсачка въведе6 Milgamma N

Само че 6те мине поне седмица докато ги получи6. Иначе аz о6те утре мога да ги вzема и да ги пратя.
 
 
 

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 20:05 от mipetrova

# 11
  • Мнения: 6 314
Благодаря ти, mipetrova!

Мисля обаче, че не е същото. Това, което е в сайта е Milgamma NA

Това, което търся е Milgamma N и освен Benfotiamin    40  mg , Pyridoxin hydrochlorid    90  mg , съдържа и 250 mg Cyanocobalamin




Благодаря ти много за предложението. Това ме подсети, че след 15-тина дни от Германия  ще пристигне семеен познат, когото ще помолим да донесе лекарството, ако не го намерим дотогава тук.

# 12
  • Мнения: 4 700
Интересно, но когато въведа в търсачката Milgamma N, иzлиzа всичко беz капсули, а като капсули иzлиzат само Milgamma NА  newsm78 Може би е най добре да дадете на ва6ият поzнат освен името и съставките, zа да пита в аптеката, ако не го намерите до тогава. Успех в търсенето.   bouquet

П.П. Струва ми се, че не е 250 mg Cyanocobalamin, а 0,25 мг. Ако виждам правилно на твоята картина май е това другото обоzначение (µg), а не мг.

Последна редакция: нд, 06 май 2007, 22:12 от mipetrova

# 13
  • Мнения: 6 314
Струва ми се, че не е 250 mg Cyanocobalamin, а 0,25 мг. Ако виждам правилно на твоята картина май е това другото обоzначение (µg), а не мг.

Така е - при копирането от сайта с copy/paste се е получило като mg

# 14
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
На моята майка също и го предписаха,но в аптеката ни казаха да си вэемем ампули защото за сега не зареждат на капсули понеже имало фалшиви пратки.

Общи условия

Активация на акаунт