Носите ли санитарни консумативи в детската градина?

  • 4 514
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
На първата родителска среща през септември се прие задружно предложението всеки месец родителите да носят тоал.хартия, веро, прах за пране, сапун, носни кърпички и салфетки.
И така аз всеки месец на първо число нося необходимите неща независимо дали детето е било пълен месец или десет дни на детска.
За тези седем месеца обаче досега съм видяла един-единствен път някой от другите родители да носи въпросните санитарни консумативи.
И сега се чудя: аз ли съм най-голямата будала newsm78 Не би ли трябвало поне да се разписвам някъде, като ги оставям всеки месец тези неща.
Не ми е за 5те лева, въпросът тук е принципен.
И ми се иска да знам как стои въпроса във вашите детски градини: има ли подобна практика и отчитате ли се някъде кога и какво сте донесли?
Благодаря  bouquet

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
при нас е по скромно - само тоал. хартия и салфетки.госпожата ги отмята, но не съм се сетила да питам всички ли носят

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ние решихме на именно същата първа родителска среща да занесем в началото на двата т.нар.срока-пакет тоалетна хартия,мокри кърпи(голям пакет),2 сапуна и голям пакет салфетки.Т.е за цялата година това по 2.Но беше изготвен списък и всички родители трябваше да се подпишем.Нямаше пропуснат.Simple Smile

# 3
  • Мнения: 416
В началото на годината събрахме пари и от нас до тук.Имаме си майки,които отговарят за закупуването на консумативите -периодично закупуват необходимите неща.Мисля,че така е най-добре за всички!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ето какво трябва да носим в последните месеци:
1. Домакинска хартия.
2. Салфетки.
3. Течен сапун.
4. Пластмасови чаши /имат апарат за мин.вода/
5. Пакет мокри кърпи
Изброените по-горе неща ми се виждат доста ...  смятам да нося през месец.

# 5
  • Мнения: 7 831
Ние носим тоалетна хартия и салфетки. Но сега ме подсещаш, че последните 2 месеца не съм носила  Embarassed .

# 6
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Ние носим тоал.хартия,салфетки и кух. хартия.Всеки месец.Списъкът стои на видно място и така всеки се сеща да носи.

# 7
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Ние на първата родителска среща събираме пари и се закупува, каквото е необходимо. Когато свършат консумативите ни казват и отново събираме пари.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нося салфетки, тоалетна хартия и сапун. За каката - вече не, защото си имали достатъчно до завършването на предучилищна.

# 9
  • Мнения: 44
Аз работя в ДЯ също така съм и майка.При нас искаме-сапун,тоалетна хартия и салфетки(пожелание и минерална вода).Имаме списък на видно място в който отбелязваме кой какво е донесъл.Аз нося всичко даже ако свърши водата10литра доставям още.Някой родители умишлено пропускат носят 2 от нещата на другия месец пак така.Или казват ние донесохме цял пакет тоалетна хартия при положение,че винаги ги подсещаш и не е отбелязано.Грешки със списъка не може да стане,не може един родител да носи за всички да не е длъжен.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
Аз работя в ДЯ също така съм и майка.При нас искаме-сапун,тоалетна хартия и салфетки(пожелание и минерална вода).Имаме списък на видно място в който отбелязваме кой какво е донесъл.Аз нося всичко даже ако свърши водата10литра доставям още.Някой родители умишлено пропускат носят 2 от нещата на другия месец пак така.Или казват ние донесохме цял пакет тоалетна хартия при положение,че винаги ги подсещаш и не е отбелязано.Грешки със списъка не може да стане,не може един родител да носи за всички да не е длъжен.

ами, така е, винаги има такива, които се мислят за по-хитри от останалите Confused
това със списъка обаче според мен е много правилно, на кого да предложа изготвянето на такъв? на госпожите ли?  newsm78

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз работя в ДЯ също така съм и майка.При нас искаме-сапун,тоалетна хартия и салфетки(пожелание и минерална вода).

и аз това нося чат-пат.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
На нас ни искат само носни кърпи. Вечно има деца със сополи до устата.

Аз нося всеки понеделник кутия кърпи "Белана"-сещате се, тези, които се издърпват. По-удобни им били на госпожите-нормално. Но не съм забелязала друг да връчва нещо на лелката или на госпожата сутрин.  newsm78 Виждала съм как майките слагат салфетки в джобчетата на децата, как им показват къде са им салфетките в раницата..... но да дават за "общо ползване"...... не съм виждала.

# 13
  • Мнения: 4 406
нося всеки месец тоал. хартия, салфетки и сапун. има списък на вратата, и там се отбелязва кой е донесъл консумативите за месеца.

# 14
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
При нас искат за всеки месец по един сапун,едно руло тоалетна хартия,един пакет салфетки и мокри кърпи.По желание е минералната вода.

Общи условия

Активация на акаунт